Uçağa binmeden önce sorunsuz bir uçuş gerçekleştirmek için bilmeniz gerekenler bazı hususlar vardır.
Uçağa binmeden önce ve uçak içerisinde bilmeniz gereken bazı konular vardır. Sizin ve çocuklarınızın rahatlığı için uçuş kurallarına uyun.

Ucuz uçak bileti bularak ailecek güzel bir tatil yapmanın telaşı içerisine girdiyseniz ve ilk defa çocuğunuz ile bir yurt dışı tatili yapmaya hazırlanıyorsanız henüz uçağa binmeden önce sağlıklı ve rahat bir uçuş geçirmek için bazı bilmeniz gerekenler var.

Uçuş Esnasında Bilmeniz Gerekenler

Çocuklar uçuş sırasında sıkılabilir ve hava da durma, mola verme gibi bir şansınız bulunmadığından dolayı hem sizin, hem çocuğunuzun hem de uçak içerisinde bulunan diğer mürettebatın keyifli bir yolculuk geçirebilmesi güç olabilir. Biniş noktasından, iniş noktasına varıncaya kadar keyifli bir yolculuk için bilmeniz gereken bazı hususlar var. Bunları dikkate alarak keyifli bir uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Aksi halde uçuş sırasında kâbus gibi geçen dakikaların başrol oyuncusu sizler olabilirsiniz. Çocuklarla seyahat sırasında yaşanan sıkıntılar herkes tarafından yaşanabiliyor. Bu durum kaçınılmaz. Bu durumu önlemenin yolu ise bir takım önlemleri en başta almaktan geçiyor.

Uçak bileti rezervasyonunuz hazırsa sizler de kendinizi hazır duruma getirin. Uzun saatler süren uçak yolculuğunda çocuğunuzun kullandığı çanta içerisine birer adet olacak şekilde kalem, silgi, defter, oyuncak ve boya kalemleri gibi araçları alabilirsiniz. Uçuş sırasında sıkılan çocuğunuzu oyalamanın en basit yollarından birisi bu olabilir.

Ayrıca Okuyunuz: Seyahate Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Almış olduğunuz uçak biletlerinin yanmaması için çocuğunuzla birlikte yaklaşık 2 saat önce hava limanında bulunun. Çocuklu ailelerdir aslında uçak biletlerini sürekli olarak yakan kişiler.

Uçuş öncesi güvenlik kontrolünden geçmeden önce çocuğunuzun üzerinde bulunan aksesuarları çıkartmayı ihmal etmeyin. Aksi halde çocuğunuzun mızmızlığı yüzünden hem zaman kaybedebilir hem de etraftan tepkiler alacak şekilde huzursuz olabilirsiniz.

İndirimli uçak bileti sayesinde kusursuz bir uçak yolculuğu geçirerek güzel bir tatili doyasıya yaşayabilirsiniz. Çocuklu aileler için en önemli ihtiyaçlardan bazıları olan bebek maması, ateş ölçer, ateş düşürücü, süt vb. gibi sıvılarında içerisinde bulunduğu listenizi sıvı kısıtlaması düzenlenmesine göre gözden geçirin.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.