Bütçeyi sarsmadan nasıl kolayca ucuz tatile çıkabilirim diye hiç düşündünüz mü?

Bütçemi sarsmadan nasıl kolayca ucuz tatil yapabilirim diye hiç düşündünüz mü? Eğer çocuklu bir aile değilseniz oldukça basit ve bir o kadar eğlenceli şekilde harika ucuz tatil deneyimi yaşayarak ömür boyunca anlatacağınız güzel anılarınızla evinize dönebilirsiniz. Tek yapmanız gereken biraz olsun cesaretli davranmak ve utangaçlık duygusundan bir an olsun sıyrılmanız. İçinizdeki maceracı ruhu dışa vurmanız gerekecektir. Ancak bu şekilde istenilen ekonomik bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Aksi halde bunaltıcı yaz aylarında sırf paranız yok diye eve tıkılmak zorunda kalabilirsiniz. Size ne yapmanız gerektiğine dair bazı önerilerim olacak…

Ucuz Tatil Yapmak

  • Bütçenizi sarsmayacak en ucuz tatil planı için yapmanız gereken tek şey, iki kişilik bir çadır ve birkaç parça eşya ve birde size lazım olan bir matara tüm bunlar hazır ise çıkın şehir yoluna başlayın otostop çekmeye. Kafanıza uyacak birileri elbette yolda duracak ve araçlarına sizi alacaktır.

 Bu sayede ulaşım masrafı olmaksızın istediğiniz noktaya kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Yurdumuzun çeşitli tatil beldelerinde kamp için alanlar bulunmakta. Ulaştığınız noktada önce kamp alanına çadırınızı sağlam bir şekilde kurun. Ardından günün yorgunluğunu atmak ve güzelce serinlemek için denize girebilirsiniz. Güzel bir tatil akşamının ardından otel masraflarınızı da romantik çadırınız sayesinde ucuza getirebilirsiniz.
  • Tatil süreniz boyunca lüks bir restoranda güzel bir menü yemek yerine daha ekonomik tatil için ucuza alabileceğiniz ve açlığınızı ortadan kaldıracak; ekmek arası balık, köfte, tavuk ve soğuk içeceklerle kolayca tatilinizi ucuza getirebilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz:

Doğru Tatil Planlaması Nasıl Yapılır?

En ucuz tatil geçirmek için plajın tenha bir köşesinde yere serdiğiniz havlunuz ile şezlong ve şemsiye dahi kiralamaya gerek olmadan istediğiniz kadar deniz keyfi yapabilirsiniz. Gün boyunca istediğiniz kadar denize girin, eğlenceli ve çok renkli gecelerde gezin tozun canınız istediği kadar ve paranız bittiğinde de yine tüm eşyalarınızı sırtınıza yüklenerek otostop için yollara düşün. Emin olun hiç para ödemeden çıktığınız bu tatil macerasında evlerinize döndüğünüzde dostlarınıza anlatacak dolu dolu anılarınız olacaktır.

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Ucuz tatil planı yapmak için en önemli masraflardan biri olan ucuz uçak bileti ise tatil öncesi iyi düşünmeniz gereken bir süreç.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

2 YORUM YAZILMIŞ

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.