Bütçeyi sarsmadan nasıl kolayca ucuz tatile çıkabilirim diye hiç düşündünüz mü?

Bütçemi sarsmadan nasıl kolayca ucuz tatil yapabilirim diye hiç düşündünüz mü? Eğer çocuklu bir aile değilseniz oldukça basit ve bir o kadar eğlenceli şekilde harika ucuz tatil deneyimi yaşayarak ömür boyunca anlatacağınız güzel anılarınızla evinize dönebilirsiniz. Tek yapmanız gereken biraz olsun cesaretli davranmak ve utangaçlık duygusundan bir an olsun sıyrılmanız. İçinizdeki maceracı ruhu dışa vurmanız gerekecektir. Ancak bu şekilde istenilen ekonomik bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Aksi halde bunaltıcı yaz aylarında sırf paranız yok diye eve tıkılmak zorunda kalabilirsiniz. Size ne yapmanız gerektiğine dair bazı önerilerim olacak…

Ucuz Tatil Yapmak

  • Bütçenizi sarsmayacak en ucuz tatil planı için yapmanız gereken tek şey, iki kişilik bir çadır ve birkaç parça eşya ve birde size lazım olan bir matara tüm bunlar hazır ise çıkın şehir yoluna başlayın otostop çekmeye. Kafanıza uyacak birileri elbette yolda duracak ve araçlarına sizi alacaktır.

 Bu sayede ulaşım masrafı olmaksızın istediğiniz noktaya kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Yurdumuzun çeşitli tatil beldelerinde kamp için alanlar bulunmakta. Ulaştığınız noktada önce kamp alanına çadırınızı sağlam bir şekilde kurun. Ardından günün yorgunluğunu atmak ve güzelce serinlemek için denize girebilirsiniz. Güzel bir tatil akşamının ardından otel masraflarınızı da romantik çadırınız sayesinde ucuza getirebilirsiniz.
  • Tatil süreniz boyunca lüks bir restoranda güzel bir menü yemek yerine daha ekonomik tatil için ucuza alabileceğiniz ve açlığınızı ortadan kaldıracak; ekmek arası balık, köfte, tavuk ve soğuk içeceklerle kolayca tatilinizi ucuza getirebilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz:

Doğru Tatil Planlaması Nasıl Yapılır?

En ucuz tatil geçirmek için plajın tenha bir köşesinde yere serdiğiniz havlunuz ile şezlong ve şemsiye dahi kiralamaya gerek olmadan istediğiniz kadar deniz keyfi yapabilirsiniz. Gün boyunca istediğiniz kadar denize girin, eğlenceli ve çok renkli gecelerde gezin tozun canınız istediği kadar ve paranız bittiğinde de yine tüm eşyalarınızı sırtınıza yüklenerek otostop için yollara düşün. Emin olun hiç para ödemeden çıktığınız bu tatil macerasında evlerinize döndüğünüzde dostlarınıza anlatacak dolu dolu anılarınız olacaktır.

Ucuz tatil planı yapmak için en önemli masraflardan biri olan ucuz uçak bileti ise tatil öncesi iyi düşünmeniz gereken bir süreç.

Merhaba! Ben Fatih Kibar. Seyahat etmek yıllardır en büyük tutkum oldu! Şimdiye kadar 14 ülke ve 100'den fazla şehirde bulundum. Şaşırtıcı ve renkli mimarilere, farklı kültürlere göz atmak, farklı şehirlerde dolaşmak, yeni harika yerler keşfetmek, eşsiz yerleri ziyaret etmek, yerel insanların arasına karışmak ve doğada yürüyüşler yapmak en sevdiğim şeyler arasındadır. Hadigez.com'da seyahat etme tutkumu yazılı olarak paylaşmaya ve seni de bu harika dünyayı keşfedebilmen için ilham vermeye çalışıyorum. Tüm seyahat notlarımı burada blogumda, Instagram'da fotoğraflarda ve videolarımla YouTube kanalımda paylaşıyorum. Yolculuğuma ortak olun. Sosyal medyada beni takip edin ve hiçbir paylaşımımı kaçırmayın!

2 YORUM YAZILMIŞ

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.