Doğaseverlerin yanında bulundurması gereken en gerekli eşya, kuşkusuz ki bir uyku tulumu olacaktır.

Tatil, kamp, doğa sporları ve seyahat gibi aktiviteler yaparken her daim bir macera tatili yaşamak isteyen doğaseverlerin yanında bulundurması gereken en gerekli eşya, kuşkusuz ki bir uyku tulumu olacaktır. Çünkü uyku sırasında doğada sağlıklı bir uyku geçirebilmek için sizleri etraftaki zararlı böceklerden koruyabilecek, aynı zamanda vücudunuzun ihtiyaç duyduğu ısıyı tüm gece kolayca sağlayabilecek olan uyku tulumu seçimi kamp için seçilecek mevsimin gerekliliklerine uygun kumaşlardan üretilmiş olmalıdır. Aksi halde çıkmış olduğunuz macera tatili gerçek anlamda olumsuzluklarla sonuçlanan bir tatile dönüşebilir.

Temel Kamp Malzemesi: Uyku Tulumu

Peki, kamp ya da doğa turuna çıkarken sırt çantanızda olması gereken uyku tulumunun hangi özelliklere sahip olması gerektiğini biliyor musunuz?

  • Tercih ettiğiniz uyku tulumu kumaşı, kesinlikle mevsime özel kumaşlardan tasarlanmış olmalıdır. Bu şekilde sağlıklı ve huzurlu bir şekilde uykuya dalabilirsiniz.
  • Eğer sık sık doğada kamp kurarak, yaşamayı benimsemiş bir yaşam tarzına sahipseniz tercih edeceğiniz uyku tulumunun bakım kolaylığının bulunmasına da dikkat edin diyebiliriz. Çünkü doğada kolay bir şekilde kirlenen uyku tulumu, kolay bir şekilde temizlenebilmeli, bir sonraki kamp planına hazır olmalıdır. Bunun içinde makinede yıkanma özelliği ve kolay kuruma özelliği gibi avantajlara sahip olmalıdır.
  • Uyku tulumu seçerken; kesinlikle beden ölçülerinize uygun bir modeli tercih edin. Denemeden kesinlikle uzun bir kamp yolculuğuna çıkmayın deriz. Çünkü ne büyük bir beden uyku tulumu ne de küçük bir beden ölçüsüne sahip uyku tulumu işinizi görebilir. Bu nedenle içerisinde rahat edebileceğiniz ideal ölçülerinize uyum sağlayan uyku tulumu tercihlerinde bulunmalısınız.

Dolgu malzemesi önemlidir. Özellikle kalın dolgu malzemesine sahip bir uyku tulumu ile doğadaki olumsuzluklardan en az şekilde etkilenebilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: İlk Defa Doğa Gezisine Katılacaklara Öneriler

Doğa aktivitelerinde hangi marka uyku tulumunu kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!
Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.