Türk vatandaşlarının vizesiz bir şekilde Afrika'ya seyahat edebileceği ülkeler.

Kıtalar arasında sayıca en çok genç nüfusu ağırlayan Afrika kıtası üzerinde, 54 adet diplomatik olarak kabul görmüş devlet, 3 adet sınırlı kabul görmüş devlet ve 9 adet bölge yer alıyor. Kıta üzerinde yer alan en kalabalık nüfuslu devlet Nijerya iken, en büyük yüz ölçümüne sahip devlet ise Cezayir. Ekvatorun her iki yanına yayılan Afrika Kıtası dünya üzerinde iki iklimi misafir eden tek kıtadır. Etnik, kültürel ve dil anlamında kozmopolit bir yapıya sahiptir.

1Botsvana

Seyahat tutkunlarının en azından bir kez gitmesi gereken bir yer.
Vizesiz Botsvana Seyahati

Seyahat tutkunlarının en azından bir kez gitmesi gereken bir yer. Botsvana’ya gittiğinizde Botsvana’nın eşi benzerine rastlanmayan doğal güzelliklere ve doğal yaşamın çeşitliliğine hayran kalabilirsiniz. Doğa ile ilgilenen gezi tutkunları için bulunmaz bir fırsat olan Botsvana’da gezilecek yerler, kent merkezlerinde kısa bir tur attıktan sonra doğaya adım atmak olarak belirlenebilir.

Vize Durumu: 90 gün

2Fas

Hem Akdeniz hem de Afrika ülkesi olan Fas, Atlas dağları ve geniş çölleri ile egzotik bir ülkedir.
Vizesiz Fas Seyahati

Hem Akdeniz hem de Afrika ülkesi olan Fas, Atlas dağları ve geniş çölleri ile egzotik bir ülkedir. Şehirlerin dar sokakları birer labirenti andırır ve binalar aynı renkte olduğundan kaybolmak çok kolaydır burada.

Vize Durumu: 90 gün

3Güney Afrika Cumhuriyeti

İki tarafı okyanus ile çevrili, subtropikal bir iklime sahip olan Güney Afrika, sıcak ılıman koşullarında gezmeyi biraz zorlaştırsa da yapılacak birbirinden güzel aktiviteler ile doludur.
Vizesiz Güney Afrika Seyahati

İki tarafı okyanus ile çevrili, subtropikal bir iklime sahip olan Güney Afrika, sıcak ılıman koşullarında gezmeyi biraz zorlaştırsa da yapılacak birbirinden güzel aktiviteler ile doludur. Macera turizmi, spor, doğa ve yaban hayatın en güzel örneklerine ev sahipliği yapan ülke bulunduğu kıtanın gelişmekte olan öncü turizm ülkelerinden biridir.

Vize Durumu: 30 gün

4Kenya

Vahşi doğası ile Kenya’da safari yapmak eşsiz bir deneyimdir.
Vizesiz Kenya Seyahati

Sıcak havası ve keşfedilmeyi bekleyen vahşi doğası ile Kenya’da safari, yılın her döneminde sizlere unutamayacağınız bir Afrika deneyimi yaşatacağını kesinlikle garanti ediyor.

Vize Durumu: www.ecitizen.go.ke web sayfasındaki “Services” bölümüne girerek elektronik vize almaları gerekiyor.

5Libya

Eşsiz mimariye sahip müze, anıt ve yapıları ile yılın her günü ziyaretçilerine eşsiz bir tatil deneyimi sunmayı garanti ediyor.
Vizesiz Libya Seyahati

Tropikal, doğal botanik ve hayvanat bahçeleri, yürüyüş alanları ve göl alanlarının yanı sıra Libya’da gezilecek yerler, eşsiz mimariye sahip müze, anıt ve yapıları ile yılın her günü ziyaretçilerine eşsiz bir tatil deneyimi sunmayı garanti ediyor.

Vize Durumu: 90 gün

6Mozambik

Upuzun plajları, rengârenk balıkları ve iyi korunmuş mercanları ile büyüleyici bir dünyaya kapı açıyor.
Vizesiz Mozambik Seyahati

Bu muhteşem güneydoğu Afrika ülkesi çoğu gezginler için oldukça iyi bir destinasyon. Upuzun plajları, rengârenk balıkları ve iyi korunmuş mercanları ile büyüleyici bir dünyaya kapı açıyor.

7Mauritius

Mauritius, dingin ve tropik bir tatil için ideal bir destinasyondur.
Vizesiz Mauritius Seyahati

Vahşi yaşam parkları, doğal oluşumları, yürüyüş alanları ve eşsiz güzellikteki park ve bahçeleri ile Mauritius gezilecek yerler, ziyaretçilerine ihtiyaçları olan dingin ve tropik bir tatili geçirmelerini garanti ediyor.

Vize Durumu: 30 gün

8Ruanda

Bambu ormanları içerisinde dağ gorillerini izlemek size farklı bir seyahat deneyimi yaşatacak.
Vizesiz Ruanda Seyahati

Bambu ormanları içerisinde dağ gorillerini izlemek size farklı bir seyahat deneyimi yaşatacak.

9Seyşeller

Yemyeşil tepeleri, 100’e yakın ada ve plajları ile adeta bir cazibe merkezidir.
Vizesiz Seyşeller Seyahati

Yemyeşil tepeleri, 100’e yakın ada ve plajları ile adeta bir cazibe merkezi olan Seyşeller tropik bir cennet görünümü sunuyor. Rüya gibi bir tatil ancak burada gerçeğe dönüşebilir.

Vize Durumu: 90 gün

10Swaziland

Swaziland, geleneksel dansları, vahşi hayvanları ve kulübe evleri ile ilham verici hikâyelere konu olan keyifli bir destinasyondur.
Vizesiz Swaziland Seyahati

Güney Afrika sınırları içerisinde yer alan Swaziland, geleneksel dansları, vahşi hayvanları ve kulübe evleri ile ilham verici hikâyelere konu olan keyifli bir destinasyondur.

11Tunus

Tunus, hem kıyı turizmi hem kültür turizmi bakımından pek çok gezginin gittiği bir ülkedir.
Vizesiz Tunus Seyahati

Tunus, Kuzey Afrika’da bulunan ve Akdeniz’e kıyı olmasıyla hem kıyı turizmi hem kültür turizmi bakımından pek çok gezginin gittiği bir ülkedir.

Vize Durumu: 90 gün

Son güncelleme: 17 Ağustos 2016

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.