Türk vatandaşlarının vizesiz bir şekilde Asya'ya seyahat edebileceği ülkeler.

Asya kıtası ülkemiz Türkiye ile doğu batı doğrultusunda buluşmakta. Kıta kuzeyden Kuzey Buz Denizi ile sınır konumdadır. Kuzey doğu istikametinde ise Amerika’dan ayrılmasını sağlayan Bering boğazı yer almaktadır. Kıta güneyden Hint okyanusu, doğudan ise Büyük okyanus ile sınırdır. Asya kıtası, üzerinde muazzam doğal yapıları barındırmakta; dünyanın en yüksek tepesi olan Everest tepesi, en büyük gölü Hazar gölü, deniz seviyesine göre en alçak yeri olan Lut gölü, en derin gölü Baykal gölü ve en alçak havzası olan Turfan havzası Asya kıtasında bulunmaktadır.

1Filipinler

Ülkenin en çok turist çeken yeri kuşkusuz Boracay Adası.
Vizesiz Filipinler Seyahati

Ülkenin en çok turist çeken yeri kuşkusuz Boracay Adası. Filipinler’in neredeyse ortasında bulunan bu ada; tatil, eğlence hayatı ve muhteşem manzarasıyla insanı kendisine çekiyor. Bir nevi Boracay anlatılmayıp, yaşanıyor. Filipinler’de yaşam, bu doğal güzellikleri ile sizi etkisi altına alacaktır.

Vize Durumu: 30 gün

2Gürcistan

Gürcistan, yeni yerler görmek ve hatta şöyle 2 günlüğüne bile olsa kafa dağıtmak için gidebileceğiniz en güzel destinasyonlardan biridir.
Vizesiz Gürcistan Seyahati

Komşu ülkelerimizden biri olan Gürcistan, yeni yerler görmek ve hatta şöyle 2 günlüğüne bile olsa kafa dağıtmak için gidebileceğiniz en güzel destinasyonlardan biridir.

Vize Durumu: Nüfus cüzdanı ile giriş yapabilir ve 12 ay (1 yıl) süre ile vizesiz kalabilirsiniz.

3Hong Kong

Budizmin hâkim olduğu ülkede bir çok Budist tapınağı görmek mümkün.
Vizesiz Hong Kong Seyahati

Budizmin hâkim olduğu ülkede bir çok Budist tapınağı görmek mümkün. Hong Kong’da gezilecek yerler arasında en meşhur olanı Wong Tai Sin Temple tapınağıdır. Her zaman renkli görüntülere sahne olan tapınağı mutlaka görmelisiniz.

Vize Durumu: 90 gün

4Japonya

Japonya, uzak doğu kültürünün en güzel örneklerini sunuyor.
Vizesiz Japonya Seyahati

Ülke genelinde birçok tapınak ve saray bulunurken, Japonya farklı doğal güzellikleri de sıklıkla keşfedebileceğiniz eşsiz noktalardan biri olarak ziyaretçilerine Uzak Doğu kültürünün en güzel örneklerini sunuyor. Japonya’da gezilecek yerler ve tarihi güzellikler göz önünde bulundurulduğunda mutlaka listede yer alması gerektiğini söyleyebiliriz.

Vize Durumu: 90 gün

5Kamboçya

Kamboçya gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen Angkor Wat Tapınaklarıdır.
Vizesiz Kamboçya Seyahati

Kamboçya gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen Angkor Wat Tapınaklarıdır. Sonrasında ise Bayon Tapınağı ve birçok saray ile anıt akla gelir. Ancak, doğal birçok oluşum, göl ve arkeolojik kazı alanları ile Kamboçya, hem Uzak Doğu’nun hem de Avrupa’nın esintilerini kendi içinde harmanlayarak sizlerle buluşturan mistik bir destinasyondur.

Vize Durumu: Türkiye’de bulunan Kamboçya Fahri Konsolosluğuna başvurarak 30 günlük vize alabilirsiniz.

6Kazakistan

Kazakistan, kültürel anlamda kendinize birçok değer katabileceğiniz ender ülkelerden biridir.
Vizesiz Kazakistan Seyahati

Su parkları, alışveriş merkezleri, tarihi katedralleri, saray ve anıtları ile Kazakistan gezilecek yerler, gerek mimari gerekse de kültürel anlamda kendinize birçok değer katabileceğiniz ender ülkelerden biridir. Eğlenceli ve modern şehir yaşantısı ile Kazakistan’ı yılın her mevsimi ziyaret edebilirsiniz.

Vize Durumu: 30 gün

7Kırgızistan

Tarihi anıtlar ve mimarı yapıların yanı sıra doğal birçok oluşuma da ev sahipliği yapmakta olan Kırgızistan'da gezilecek yerler çoktur.
Vizesiz Kırgızistan Seyahati

Tarihi anıtlar ve mimarı yapıların yanı sıra doğal birçok oluşuma da ev sahipliği yapmakta olan Kırgızistan’da gezilecek yerler, göller, milli parklar ve dağlar ile birlikte daha önce yaşamadığınız bir gezi deneyimini sizlere yaşatıyor.

Vize Durumu: Ülkeye girişinizden itibaren 5 iş günü içerisinde kayıt yaptırarak süresiz kalabilirsiniz.

8Güney Kore

Güney Kore, sanayi ve ekonomi açısından oldukça gelişmiş bir coğrafyadır.
Vizesiz Güney Kore Seyahati

Resmi adıyla Kore Cumhuriyeti olan bu ülke, sanayi ve ekonomi açısından oldukça gelişmiş bir coğrafyadır. Başkenti Seul’dur ve Seul’de yıl boyunca film, müzik, tiyatro ve benzeri sanat dallarında festivallere ev sahipliği yapıyor. Han Nehri ile ikiye ayrılan şehirde çok sayıda tarihi değer, tapınak, müze, galeri ve sergi bulabilirsiniz.

Vize Durumu: 90 gün

9Makau

Makau, UNESCO Kültür Mirası eserleri ile keşfedilmesi gereken bir destinasyondur.
Vizesiz Makau Seyahati

Makau benzersiz bir ülke. Tatihi şehir merkezi, Aziz Paul harabeleri ve UNESCO Kültür Mirası eserleri ile keşfedilmesi gereken bir destinasyondur.

Vize Durumu: 30 gün. Daha uzun süreli seyahatleriniz için Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunulması gerekiyor.

10Maldivler

Maldivler, doğa ile bütünleşmek ve tam anlamıyla dinlenmek isteyenlerin tercihi olabilir.
Vizesiz Maldivler Seyahati

Masmavi suları ve küçük bungalovları ile akıllara kazınan Maldivler, doğa ile bütünleşmek ve tam anlamıyla dinlenmek isteyenlerin tercihi olabilir. Upuzun ve beyaz kumsallarda yürüyebilir, Maldivler’in masmavi ve berrak sularında yüzebilir ve Okyanusun altındaki güzellikleri görmek için ise dalış turlarına katılabilirsiniz.

Vize Durumu: 30 gün

11Malezya

Zengin bir yemek kültürü olan Malezya mutfağında deniz ürünleri ve şekerli soslar yaygındır.
Vizesiz Malezya Seyahati

Zengin bir yemek kültürü olan Malezya mutfağında deniz ürünleri ve şekerli soslar yaygındır. Malezya mutfağı deniz ürünlerini alışılmadık bir biçimde sunar, pek çok yemek de sıra dışı şekerli soslar ile tatlandırılır. Malezya’ya gittiyseniz sütlü çayı, gevrek yağlı ekmeği ve Hindistan cevizi suyuyla hazırlanan pilavı tatmadan dönmeyin.

Vize Durumu: 90 gün

12Moğolistan

Uçsuz bucaksız bozkırların ülkesi Moğolistan, alışılmadık bir kültürü tanımak isteyen gezginlerin tercihi.
Vizesiz Moğolistan Seyahati

Uçsuz bucaksız bozkırların ülkesi Moğolistan, alışılmadık bir kültürü tanımak isteyen gezginlerin tercihi. Başka hiçbir ülkeye benzemeyen ve gelişmekte olan ülkelerden biri olan Moğolistan’da gezilecek yerler turuna çıkabilir, burada dünyanın ve medeniyetin uzağındaki hayatı keşfedebilirsiniz.

Vize Durumu: 30 gün

13Singapur

Singapur’da gezilecek yerler oldukça fazladır.
Vizesiz Singapur Seyahati

Singapur’da gezilecek yerler oldukça fazladır. Kıyı şeridinde dolaşarak geçirilen zaman, Southern Ridges’te yürümek, Singapur Hayvanat Bahçesi’ni gezmek, botanik bahçelerini ziyaret etmek, Peranakan Müzesi’ni gezmek ve Sentosa adasına gitmek Singapur’da yapabileceğiniz şeylerden yalnızca birkaçı.

Vize Durumu: 90 gün

14Tayland

Tayland, doğal güzelliğiyle büyüleyen adaları ve ünlü Budist tapınakları ile bilinir.
Vizesiz Tayland Seyahati

Güney Asya’nın en turistik mekânlarından biri olan Tayland, doğal güzelliğiyle büyüleyen adaları ve ünlü Budist tapınakları ile bilinir. Tayland, batının modernliği ve doğunu mistik özelliklerini bir arada taşır.

Vize Durumu: 30 gün

Son güncelleme: 17 Ağustos 2016

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.