Türk vatandaşlarının vizesiz bir şekilde Güney Amerika'ya seyahat edebileceği ülkeler.

Kıta üzerinde dünyadaki en yüksek şelale olan Angel Şelalesi yer almakta. Dünyadaki en geniş nehir olan meşhur Amazon nehri, uzunluğu ile dünyada tek olan And Dağları ve en kuru çöl olan Atakama Çölüne de ev sahipliği yapmaktadır. Bu kıta üzerinde çokça yağmur alması ile bilinen Amazon ormanları geniş yer kaplamaktadır. Ayrıca dünyadaki en yüksek başkent olan La Paz Bolivya Güney Amerika kıtasında bulunur. Diğer bir doğal güzellik ve ticari değere sahip Titikaka Gölü yine bu kıta üzerindedir.

Güney Amerika Vizesiz Ülkeler

1Arjantin

Arjantin, muhteşem gece hayatı ve her köşeden yükselen tango ezgileriyle biliniyor.
Iguazu Şelalesi, Arjantin

Arjantin’de gezilecek yerler listesinde ilk durağınızın adı İspanyolca’da “Güzel Havalar” anlamına gelen Buenos Aires kenti olmalı. Buenos Aires, aynı zamanda Arjantin’in başkenti. “Güney Amerika’nın Paris’i” olarak da tanımlanan Buenos Aires, muhteşem gece hayatı ve her köşeden yükselen tango ezgileriyle biliniyor.

Vize Durumu: 90 Gün

2Bolivya

Bolivya, Titicaca gölünün derin mavi suları ve Salar de Uyuni’nin muhteşem görünümleri dâhil olmak üzere keşfe değer pek çok hazineye ev sahipliği yapıyor.
Titicaca Gölü, Bolivya

Bolivya’nın en büyük ikinci şehri La Paz, 3640 metre ile dünyanın en yüksek başkentidir. Titicaca gölünün derin mavi suları, Salar de Uyuni’nin muhteşem görünümleri dâhil olmak üzere keşfe değer pek çok hazineye ev sahipliği yapıyor.

Vize Durumu: 90 Gün

3Brezilya

Brezilya'da karnaval zamanı birbirinden farklı dansları ve kendi kültürlerine ait müzikleriyle, çok keyifli zaman geçirirken, kendinizi dans ederken bile bulabilirsiniz.
Kopakabana Plajı, Brezilya

Dünyaca ünlü futbolcuların doğup büyüdüğü ve Rio karnavalıyla ünlü olan Brezilya’da gezilecek yerler mutlaka görmeniz gereken adresler arasında yerini alır. Karnaval zamanı birbirinden farklı dansları ve kendi kültürlerine ait müzikleriyle, çok keyifli zaman geçirirken, kendinizi dans ederken bile bulabilirsiniz.

Vize Durumu: 90 Gün

4Ekvator

Ekvator, yağmur ormanları, birçok kuş türü ve yaban hayata ev sahipliği yapıyor.
Alameda, Ekvator

Yağmur ormanları, birçok kuş türü ve yaban hayata ev sahipliği yapan Ekvator aynı zamanda trekking, binicilik, bisiklet ve rafting gibi çeşitli macera sporlarına yönelik harika rotalar sunuyor.

Vize Durumu: 90 Gün

5Kolombiya

Ülkenin ikinci büyük şehri olan Cali, salsa dansının başkenti olarak bilinir.
Çay Tarlaları, Kolombiya

Ülkenin ikinci büyük şehri olan Cali, salsa dansının başkenti olarak bilinir. Bu enerjik dansı öğrenmek hatta sadece katılarak izlemek için bile daha iyi bir yer olamaz.

Vize Durumu: 90 Gün

6Nikaragua

Nikaragua, Orta Amerika’nın yükselen turizm bölgelerinden biri.
Koloniyal Kilise, Nikaragua

Nikaragua, Orta Amerika’nın yükselen turizm bölgelerinden biri. Samimi insanlar ve düşük maliyetli yaşam buraya seyahat etmek için teşvik eder nitelikte. Eğer zamanda geriye yolculuk yapmak isterseniz bu Nikaragua’da mümkündür.

Vize Durumu: 90 Gün

7Paraguay

Paraguay, farklı kültürü, şehirleri ve mutfağı ile bilinen bir destinasyondur.
Paraguay Nehri

Farklı kültürü, şehirleri ve mutfağı ile bilinen Paraguay, aynı zamanda ekonomik seyahatler sağlaması sebebiyle de seyahat tutkunları tarafından tercih edilen bir ülkedir.

Vize Durumu: 90 Gün

8Peru

Machu Picchu görkemli kalıntıları ve Cordillera Blanca zirveleri ile gezginlere ilham veren Peru, macera turizmine yönelik eşsiz güzellikler sunuyor.
Machu Picchu, Peru

Machu Picchu görkemli kalıntıları ve Cordillera Blanca zirveleri ile gezginlere ilham veren Peru, macera turizmine yönelik eşsiz güzellikler sunuyor.

Vize Durumu: 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz.

9Şili

Atacama Çölü, canlı plajları, doğal alanları, Santiago ve Valparaiso gibi kalabalık şehirleri ile Şili, meraklı gezginler için ideal bir destinasyondur.
Şili Dağları

Atacama Çölü, canlı plajları, doğal alanları, Santiago ve Valparaiso gibi kalabalık şehirleri ile Şili meraklı gezginler için heyecanlı bir seyahat deneyimi sunacaktır.

Vize Durumu: 90 Gün

10Uruguay

Uruguay, bulunduğu bölgenin doğal güzelliklerini ve kendisinden önceki medeniyetlerin tarihini barındıran bir ülkedir.
Punta Del Diablo Plajı, Uruguay

Uruguay, bulunduğu bölgenin doğal güzelliklerini ve kendisinden önceki medeniyetlerin tarihini barındıran bir ülkedir.

Vize Durumu: 90 Gün

11Venezuela

Venezuela şaşırtıcı doğal güzelliği ile Karayipler’in tartışmasız en iyi yerlerinden biridir.
Puerto La Cruz, Venezuela

Venezuela şaşırtıcı doğal güzelliği ile Karayipler’in tartışmasız en iyi yerlerinden biridir. Aynı zamanda burada muhteşem dalış yerleri bulunuyor.

Vize Durumu: 90 Gün

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.