Türk vatandaşlarının vizesiz bir şekilde Kuzey Amerika'ya seyahat edebileceği ülkeler.

Kuzey Amerika Kıtası; kuzeyde Arktik Okyanusu, doğuda Atlas okyanusu, güneyde Karayip Denizi ve kuzeybatıda Büyük Okyanus ile çevrilmiş bir konuma sahip. Kıta dört büyük bölgeye ayrılmakta. Meksika Körfezi-Kanada Arktiği arası Great Plains bölgesi, Rocky Mountains, Great Bas, California ve Alaskayı kapsayan bölüm, Kuzeydoğuda yüksek ancak düz bölge Kanada, bir de Appalachian Dağlarını ve Florida yarım adasını bünyesinden bulunduran doğu bölgesidir.

Vizesiz Kuzey Amerika Ülkeleri

1Bahamalar

Antik gemi batıkları ve el değmemiş sahillerindeki deniz kaplumbağaları ile Bahamalar birçok güzelliği aynı anda sunuyor.
Vizesiz Bahamalar Seyahati

Genel olarak güvenli ve dingin bir popülasyona sahip olan Bahamalar gezilecek yerler, turistik açıdan değer teşkil eden birçok doğal güzelliğe sahiptir. Geziniz süresince mutlaka görmeniz gereken sessiz koylar ve kumsallar, kristal berraklığındaki mavilikler, antik gemi batıkları ve el değmemiş sahillerindeki deniz kaplumbağaları ile Bahamalar, size daha önce deneyimlemediğiniz birçok güzelliği aynı anda sunuyor.

Vize Durumu: 90 Gün

2Barbados

Barbados, zengin bir geçmişe sahip sofistike tropik adalardan oluşuyor.
Vizesiz Barbados Seyahati

Barbados, zengin bir geçmişe sahip sofistike tropik adalardan oluşuyor. Dünya standartlarında yemek yiyebilir ve barbekü partilerine katılabilirsiniz. Su sporları, gezi, gece hayatı… Barbados’ta her zaman yapılacak bolca seçenek var.

Vize Durumu: 90 Gün

3Belize

Yemyeşil palmiye ağaçları altında uyumak ve deniz manzaralı rüya gibi bir manzaraya uyanmak Belize’i fantastik kılıyor.
Vizesiz Belize Seyahati

Antik Maya harabelerini sarmalayan egzotik kuşlar, sualtı mağaraları ve dünyanın en iyi dalış mercan kayalıkları sizleri şaşırtmaya yetecek nedenlerden sadece birkaçı. Burada, yemyeşil palmiye ağaçları altında uyumak ve deniz manzaralı rüya gibi bir manzaraya uyanmak Belize’i fantastik kılıyor.

Vize Durumu: 90 Gün

4Dominika

Gür ormanları, harika yürüyüş parkur ve tırmanış yerleri ile macera turizmi için oldukça ideal bir destinasyon.
Vizesiz Dominika Seyahati

Olağanüstü bir doğaya ev sahipliği yapan Dominika, gür ormanları, harika yürüyüş parkur ve tırmanış yerleri ile macera turizmi için oldukça ideal bir destinasyon.

Vize Durumu: 21 Gün

5El Salvador

Orta Amerika’nın en iyi ulaşım alt yapısına sahip El Salvador’da en ücra yerlere bile gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.
Vizesiz El Salvador

Dost canlısı insanların sıcaklığı ülkenin tamamına yayılmış durumda. Orta Amerika’nın en iyi ulaşım alt yapısına sahip El Salvador’da en ücra yerlere bile gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.

Vize Durumu: 90 Gün

6Guetemala

Eşsiz antik kalıntıları, zarif kiliseleri ve renkli pazarları ile Guatemala Pasifik kıyısının gözde turistik destinasyonlarından biridir.
Vizesiz Guatemala Seyahati

Eşsiz antik kalıntıları, zarif kiliseleri ve renkli pazarları ile Guatemala Pasifik kıyısının gözde turistik destinasyonlarından biridir.

Vize Durumu: 90 Gün

7Honduras

Gün boyunca müzik ve dansın olduğu rengarenk bir destinasyon.
Vizesiz Honduras Seyahati

Kuzey Amerika sahillerinin belirgin tüm özelliklerini içerisinde barındıran Honduras, gün boyunca müzik ve dansın olduğu rengarenk bir destinasyon.

Vize Durumu: 90 Gün

8Jamaika

Ülke geneli misafirperver ve sıcak insanlardır.
Vizesiz Jamaika Seyahati

Tropikal güzelliği ile birleşen reggae müziğin ritmini burada iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Yerel halk ile etkileşime girmeniz an meselesi. Ülke geneli misafirperver ve sıcak insanlar.

Vize Durumu: 90 Gün

9Kosta Rika

Kosta Rika’da sizlere tüm mevsim boyunca unutamayacağınız tropik bir tatil deneyimini yaşatıyor.
Vizesiz Kosta Rika Seyahati

Arenal ve Poas yanardağı gibi doğal güzelliklerinin yanında ülke genelinde birçok milli ve ulusal park, yürüyüş alanları, müzeler ve bazilikalar bulunduran Kosta Rika’da gezilecek yerler, sizlere tüm mevsim boyunca unutamayacağınız tropik bir tatil deneyimini yaşatıyor.

Vize Durumu: 90 Gün

10Panama

Panama, son yıllarda yeni yerler keşfetmek isteyen seyahat tutkunlarının uğrak noktası haline gelmiştir.
Vizesiz Panama Seyahati

Panama, son yıllarda yeni yerler keşfetmek isteyen seyahat tutkunlarının uğrak noktası haline gelmiştir.

Vize Durumu: 180 Gün

11Saint Kitts ve Nevis Adaları

Her iki ada plajları, tarihi kalıntıları ve kültürel mirasları ile fantastik bir ikili.
Vizesiz St. Kitts Seyahati

Kitts ve Nevis adaları ziyaretçilerine otantik bir ada deneyimi sunuyor.  Her iki ada plajları, tarihi kalıntıları ve kültürel mirasları ile fantastik bir ikili.

Vize Durumu: 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz.

12Saint Lucia

İkonik tarihi manzaralarına karşı tarihi bir gezinti yapmak burada yapılması gereken en güzel şeylerden biridir.
Vizesiz St. Lucia Seyahati

Muz tarlaları, bereketli vadi ve ormanları içeren yemyeşil bir doğa içerisinde deniz tatili yapmak burada oldukça keyifli. İkonik tarihi manzaralarına karşı tarihi bir gezinti yapmak burada yapılması gereken en güzel şeylerden biridir.

Vize Durumu: 45 Gün

13Saint Vincent ve Grenadinler Adaları

Doğal güzelliği ve tarihi zenginlikleri ile keşfedilmesi gereken cennet gibi bir yer.
Vizesiz St. Vincent Seyahati

Çevre dostu tatilin adresi olan Vincent ve Grenadinler Adaları doğal güzelliği ve tarihi zenginlikleri ile keşfedilmesi gereken cennet gibi bir yer.

Vize Durumu: 90 Gün

14Trinidad ve Tobago

Mükemmel bir tatil planı yapanlar için ideal bir destinasyondur.
Vizesiz Trinidad Seyahati

Karayipler’in yemyeşil adaları ve en iyi plajlarına ev sahipliği yapan Trinidad mükemmel bir tatil planı yapanlar için ideal bir destinasyondur.

Vize Durumu: 30 Gün

15Turks ve Caios Adaları

Doğal görünümü ve mercan resifleri ile dünyanın en güzel tatil yerlerinden biridir.
Vizesiz Turk Caios Seyahati

Nefes kesen gök mavisi suları ve bembeyaz kumsalları ile deniz tatili yapmak isteyenlere yönelik olağanüstü bir yer burası. 40’dan fazla adalardan oluşan bölge doğal görünümü ve mercan resifleri ile dünyanın en güzel tatil yerlerinden biridir.

Vize Durumu: 30 Gün

Son Güncelleme: 17 Ağustos 2016

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.