Türk vatandaşlarının vizesiz bir şekilde Okyanusya'ya seyahat edebileceği ülkeler.

Avustralya tek başına bir kıta sayılabilecek büyüklüğe sahiptir. Avrupa’nın dörtte üçü büyüklüğünde olan Avustralya, bünyesinde yer alan en kalabalık bölgelerin büyük bir çoğunluğu Okyanusya kıtasında yer aldığı için Okyanusya kıtasında yer alır denilmektedir.

Vizesiz Okyanusya Ülkeleri

1Cook Adaları

Vizesiz Cook Adaları Seyahati © Stefan Heinrich

Cook Adaları, Samoa ve Fransız Polinezyası arasında 15 adadan oluşan Güney Pasifik ülkesi. Tropik adaları ve el değmemiş doğasıyla olağanüstü manzaralara sahne oluyor.

Vize Durumu: 30 Gün

2Fiji

Vizesiz Fiji Seyahati

Bir liman kenti olan başkent Suva’da doğayı ve tarihi aynı anda görebiliyorsunuz. Fiji Müzesi, Başkanlık Sarayı, Thurston Bahçeleri, Suva Şehir Kütüphanesi, ANZ Ulusal Stadyum, Takashi Suzuki ve Apted Parkı, Suva Burnu, Ratu Sukuna Anıtı başkentte görebileceğiniz yerlerin başında geliyor.

Vize Durumu: 90 Gün

3Niue

Vizesiz Niue Seyahati © Olga NZ

Tipik bir Güney Pasifik adası olan Niue tüm kıyı şeridi boyunca plajlara ev sahipliği yapıyor. Adada birçok mağara ve resif çukurları bulunuyor.

Vize Durumu: 30 Gün

4Palau

Vizesiz Palau Seyahati

Kuzey Pasifik Okyanusu, Filipinler’in güneybatısında kalan güzel bir ülkedir. Şehirleri gelişmiş, temiz ve modern yerlerdir.

Vize Durumu: 30 Gün

5Vanuatu

Vizesiz Vanuatu Seyahati © Melissa Hansen

Kültürlerini koruyan yerel ada halkı ile Vanuatu’da gezilecek yerler, keşfedilmeyi bekleyen bir cenneti andırır. Etrafında bulunan Avustralya ve Yeni Zelanda gibi gelişmiş ülkelere rağmen, yerel kültürün korunduğu Vanuatu’da çıkacağınız gezilerde el değmemiş doğaya ve sıra dışı bir medeniyete hayran kalacaksınız.

Vize Durumu: 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz.

Son güncelleme: 17 Ağustos 2016

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.