Karadeniz bölgesinde rafting yapmak için oldukça güzel yerler bulunmaktadır.

Doğanın vermiş olduğu huzur başka hiçbir yerde yoktur. Sizler de şehrin gürültüsünden ve karmaşasından kurtulmak isterseniz bunun için tek yapmanız gereken şey isterseniz yurt içi isterseniz yurt dışı aktivitelere katılmak olacaktır. Bu sayede hem dünyadaki tüm doğa güzelliklerini görme şansına sahip olabilir hem de doğa ile bütünleşebilirsiniz. Sizlere önereceğimiz doğa sporları seçenekleri ile doğanın güzellikleri ile bütünleşebilirsiniz.

İsveç, Kungsleden Patika Yürüyüşü

Kungsleden Yürüyüş Parkuru, İsveç
Kungsleden Yürüyüş Parkuru, İsveç

İsveç dağlarında hem oldukça sade bir yaşamın hem de doğa ile bütünleşmenin tadını çıkartmak isteyenler için muhteşem bir patika yürüyüşü yapma şansını bu etkinlik ile elde edebilirsiniz. Yurtdışı gezilecek yerler kapsamında oldukça sık tercih edilen ve özellikle dağcıların ilk olarak gitmek için tercih ettikleri yerlerden birisi olan Kungsleden etkinliğini sizler de tercih edebilirsiniz. Bu etkinlik sadece bir yürüyüş değil aynı zamanda doğal bir yaşamı da vurguladığı için sade bir yaşamın tadını çıkartmak isteyenler için kesinlikle incelenerek gidilmesi gereken yerlerden birisidir.

Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü ülkemizde de su sporlarının yapılması ile özellikle Muğla-Fethiye bölgesinde oldukça sık tercih edilmektedir. Yamaç paraşütü yapmak için belki de en güzel yerlerden birisi olan Fethiye’ye haftasonu etkinlikleri kapsamında arkadaş grubunuz ile birlikte katılabilirsiniz. Hem eşsiz doğası hem de muhteşem su sporları etkinlikleri ile sizlere tam anlamıyla unutamayacağınız bir eğlence yaşatacak olan yamaç paraşütü eğitimini de buradaki profesyonel hocalardan alabilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: Macera Severler İçin Sıra Dışı Doğa Sporları

Dalış

Dalış Sporu
Dalış Sporu

Dalış meraklıları için özellikle yurt dışından da oldukça yoğun bir şekilde turist çeken Antalya-Kaş bölgesini tercih edebilirsiniz. Su altı canlıları ve eşsiz güzellikleri ile sizlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak olan dalış sporları ile aynı zamanda Kaş’ın güzelliklerini de yaşamanız unutulmaz bir deneyim olacaktır.

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Rafting

Rafting Doğa Sporu
Rafting Doğa Sporu

Ülkemizde özellikle Karadeniz bölgesinde rafting yapmak için oldukça güzel yerler bulunmakta. Bunlardan birisi de Çoruh Nehri-Artvin bölgesidir. Hem eşsiz doğası ile hem de muhteşem bir su sporu yapma şansına burada sahip olabilirsiniz. Üstelik Artvin’in sade ve el değmemiş doğa harikası yerleri ile de buluşma imkânınız bulunmaktadır. Şehir hayatından bunalanlar için en doğru organizasyon seçeneklerinden birisi olabilir.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.