YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Avrupa Gezi Rehberi Bulgaristan Gezi Rehberi

Bulgaristan Gezi Rehberi

Bulgaristan’da gezilecek yerler denince akla, ilk olarak yemyeşil doğası, plajları ve kayak merkezleri geliyor. Eğer bir gezi planınız varsa; eşsiz doğasının keyfini çok uygun fiyatlara yaşayabilir ve her türlü eğlenceyi burada bulabilirsiniz. Bulgaristan’a tur aracılığıyla veya bireysel olarak geldiğinizde ilk durağınız ülkenin başkenti Sofya olmalı.

Sosyal yapısı ile tam bir Avrupa şehri olan Sofya’da şehre ismini veren Aya Sofya Kilisesi ve buna ek olarak Alexander Nevski Kilisesi, Meçhul Asker Anıtı ve Ulusal Opera Binası’nın size kültürel katkısı bir hayli fazla olacaktır. Sin City, Rock&Rolla gibi mekânlar, çılgınlar gibi eğlenmek isteyenlerin ve Bulgar eğlence hayatını görmek isteyenlerin en uğrak noktaları oluyor.

Balkanlar’ın Deniz, Doğa, Kültür ve Tarih Turizm Merkezi

Başkentin güneyine doğru seyahat ettiğinizde; Rila Manastırı’nı görebiliyorsunuz. Filibe ismiyle bilinen Plovdiv, Bulgaristan’ın ikinci büyük kentidir. Pirin Dağları’nın eteklerindeki Bansko kayak kasabası, en gözde kayak merkezlerinden biridir. Krater gölleri ve rengârenk ağaçlardan oluşan ormanlık arazilerle, doğa ile aranızda koparılamayacak bir bağ oluşuyor. Yine bu kasabada bulunan Pirin Ulusal Parkı UNESCO tarafından korumaya alınmıştır.

Rila dağlarının çevresinde, buzul oluşumlu göllerin ortaya çıkardığı Rila Yedi Göller, ülkenin en çok turist çeken yerlerinden biridir. Sularının berraklığı, tertemiz havası ve niteliklerine göre aldıkları isimlerle, Yedi Göller kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.  Bulgaristan gezilecek yerler listesi size doğanın cömertliğini gösteriyor.

Bulgaristan’da tatil yapmak mı? Evet, hem de Bodrum’da, Çeşme’de nasıl yapılıyorsa, daha fazlası. Sunny Beach, ülkenin turistik tatil merkezi ve neredeyse hiç bitmeyen bir gece hayatı var. Masmavi deniz ve altın rengindeki kumlarla, tatil rotanız için Bulgaristan’ı değerlendirebilirsiniz.