Güney Amerika Gezi Rehberi

Güney Amerika Gezi Rehberi

Dünya yüzeyinin %3,5 ini oluşturan Güney Amerika kıtası Amerika’nın güney yarısını temsil etmektedir. Konum itibarıyla; Antarktika’nın kuzeyinde, Kuzey Amerika’nın güneyinde, Atlas Okyanusu’nun batısında ve Büyük Okyanus’un doğusunda yer almaktadır. Kıta üzerinde dünyadaki en yüksek şelale olan Angel Şelalesi yer almakta. Bunun yanı sıra dünyadaki en geniş nehir olan meşhur Amazon Nehri, uzunluğu ile dünyada tek olan And Dağları ve en kuru çöl olan Atakama Çölü’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bu kıta üzerinde çokça yağmur alması ile bilinen Amazon Ormanları geniş yer kaplamaktadır. Ayrıca dünyadaki en yüksek başkent olan La Paz Bolivya Güney Amerika kıtasında bulunur. Diğer bir doğal güzellik ve ticari değere sahip Titikaka Gölü yine bu kıta üzerindedir.

13 adet devlete ev sahipliği yapan Güney Amerika kıtasında en fazla nüfus yoğunluğu olan ülke Brezilya’dır. Onu Kolombiya ve Arjantin takip etmektedir. Kıta üzerinde yer alan ülkelerin ortak özelliği hem Güney hem de Kuzey Amerika kıtasında sınırları olmasıdır.

Machu Picchu Antik Kenti

Machu Picchu Gezi Rehberi – Nerede & Nasıl Gidilir?

Machu Picchu için gezginlerin Kabesi, gezginlerin Kudüs’ü, gezginlerin Vatikan’ı desek herhalde yanlış olmaz. Her gezginin hayali bir gün bu şahane yere gidip orayı dünya gözüyle görmektir. Dünyanın yeni yedi harikası arasında sayılan Machu Picchu...

Arkadaş Olalım

3,311Takip EdenTakip Edin
2,535Takip EdenTakip Edin
708Takip EdenTakip Edin
0Abone OlanAbone Olun