YouTube üzerinden takip edin, gezi videolarını izleyin.
Güney Amerika Gezi Rehberi

Güney Amerika Gezi Rehberi

Dünya yüzeyinin %3,5 ini oluşturan kıta Amerika’nın güney yarısını temsil etmektedir. Konum itibarıyla; Antarktika’nın kuzeyinde, Kuzey Amerika’nın güneyinde, Atlas Okyanusunun batısında ve Büyük okyanusun doğusunda yer almaktadır. Kıta üzerinde dünyadaki en yüksek şelale olan Angel Şelalesi yer almakta. Bunun yanı sıra dünyadaki en geniş nehir olan meşhur Amazon nehri, uzunluğu ile dünyada tek olan And Dağları ve en kuru çöl olan Atakama Çölüne ev sahipliği yapmaktadır. Bu kıta üzerinde çokça yağmur alması ile bilinen Amazon ormanları geniş yer kaplamaktadır. Ayrıca dünyadaki en yüksek başkent olan La Paz Bolivya Güney Amerika kıtasında bulunur. Diğer bir doğal güzellik ve ticari değere sahip Titikaka Gölü yine bu kıta üzerindedir.

13 adet devlete ev sahipliği yapan Güney Amerika kıtasında en fazla nüfus yoğunluğu olan ülke Brezilya’dır. Onu Kolombiya ve Arjantin takip etmektedir. Kıta üzerinde yer alan ülkelerin ortak özelliği hem Güney hem de Kuzey Amerika kıtasında sınırları olmasıdır.

Ekvador Gezi Rehberi

Ekvador Gezi Rehberi

Bogota Katedrali, Kolombiya

Kolombiya Gezi Rehberi

Bolivya gezi rehberi ile Bolivya hakkında detaylı bilgileri.

Bolivya Gezi Rehberi

Şili gezi rehberi hakkında detaylı bilgiler.

Şili Gezi Rehberi

Türk vatandaşlarının vizesiz bir şekilde Güney Amerika'ya seyahat edebileceği ülkeler.

Vizesiz Güney Amerika Ülkeleri

Montevideo, Güney Amerika’nın en güzel şehirlerinden biri, Uruguay’ın da başkentidir.

Montevideo Gezi Rehberi

Colonia del Sacramento, Buenos Aires’in karşısında, Rio de la Plata nehrinin ağzında yer alan eski bir Güney Uruguay kentidir.

Colonia Del Sacramento Gezi Rehberi

Ciudad Del Este, Arjantin, Brezilya ve Paraguay sınırlarında kurulmuştur.

Ciudad Del Este Gezi Rehberi