Avrupa Gezi Rehberi

Avrupa Gezi Rehberi

Avrupa kıtası; Afrika’nın kuzeyinde, Atlas Okyanusu’nun doğusunda ve Asya’nın batısında yer alıyor. Dünyanın en küçük ikinci kıtası olan Avrupa kıtası yarımada şeklindedir. Avrupa kıtası çok sayıda medeniyete ve krallığa ev sahipliği yapmış bir yarımadadır.

Konumu ve yapısında yer alan doğal kaynaklarından ziyade, sahibi olduğu nüfus sebebiyle büyük bir öneme sahiptir. İyi eğitim almış, kendini bilim ve teknolojinin gelişimine adamış insanlardan oluşan nüfusu ile ekonomik yönlerden gelişme göstermiştir. Bu sayede yaşam standartları da yüksek seviyelere ulaşmıştır.

Avrupa Kıtası konaklama konusunda da her bütçeye uygun otellerin buluştuğu coğrafyadır. Bugüne kadar bilimsel ve teknolojik alandaki gelişmelerde büyük rol oynayan önemli icatların birçoğu Avrupalı kimselerce gerçekleştirilmiştir. Avrupa kıtası dünyadaki 7 kıtadan biridir ve Asya ile doğrudan bağlantılıdır.

Kıtanın güneydoğu sınırını Ural nehri oluşturur. Doğudaki sınırında Ural dağları yer almaktadır. Sınırı Hazar denizindedir. Çok çeşitli ulusları bir arada bulunduran kıta 50 kadar devleti bünyesinde barındırmakta. Avrupa kıtası dünyadaki en önemli ithalat ve ihracat kazanımlarının olduğu kıtadır. Endüstri ve sanayilerin gelişmiş olduğu ülkeler bu kıta üzerinde bir arada bulunur. Avrupa Kıtası medeniyetin yükseldiği coğrafyalardan olduğu için turistler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Farklı ülkeler ve o ülkelerin kültürel zenginlikleri ile Avrupa Kıtası’nda yer alan pek çok ülkede keyifli seyahatler gerçekleştirebilirsiniz.