Avrupa Gezi Rehberi Arnavutluk Gezi Rehberi

Arnavutluk Gezi Rehberi

Her geçen gün daha fazla turistin ilgisini çeken Arnavutluk gezilecek yerler, gezmek ve konaklamak için ekonomik şartların fazla zorlanmadığı harika bir destinasyondur.

Başkent Tiran’da ki rengârenk evler ve birden çok tarihi yapısıyla, yeni yerler keşfetmek isteyenlerin bir durağı olmalı. Arnavutluk halkının kahramanı İskender Bey’in heykeline ev sahipliği yapan Skanderbeg (İskender Bey) Meydanı, tarih kokan ve yeşilliğiyle huzur bulacağınız bir yerdir. Yürüme mesafesindeki; Opera Binası, Ulusal Müze, Edhem Bey Cami ve Saat Kulesi de ilginizden kaçırmamanız gereken yapılar arasında. Özellikle Saat Kulesi, Tiran’da ki en yüksek yapıdır. Kuleye çıkarak meydana tepeden bakabilir ve bu güzel manzarayı fotoğraflarınızda saklayabilirsiniz. Yine Tiran’da Ulusal Şehitler Bulvarı, Piramit (Enver Hoca Müzesi) ve hemen önünde bulunan Barış Çanı ve adını, 2. Dünya Savaşı kahramanından alan Qemal Stafa Stadyumu’nu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Adriyatik Kıyısında Masalsı Bir Ülke

Arnavutluk’un yükselen trendini sağlayan yerlerin başında; gidenlerin hayran kalmadan dönmediği; Butrint Ulusal Parkı gelir. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan park, Yunan antik kentidir ve tarihi yapılarla doludur.

Arnavutluk’ta eşsiz bir manzara keyfini deneyimlemek isterseniz; rotanızı İşkodra’ya çevirin. İşkodra Gölü, balıkları ve etrafındaki zengin kuş türleriyle, size güzel bir deneyim yaşatacak. Arnavutluk’ta yaşam, seyahatiniz esnasında sizi etkisi altına alarak, unutulmaz bir tatil anısı için size beklenenden fazlasını verecektir.

İşkodra Gezi Rehberi: İşkodra gezisi hakkında bilgi.

İşkodra Gezi Rehberi

Balkanlar seyahatinde Arnavutluk çoğu zaman es geçilir. Bu durumu henüz Balkanlar gezime çıkmadan önce yaptığım araştırmalar sonucu fark etmiştim. Hatta bazı kaynaklarda başkent Tiran'a...
İşkodra Manzarası

İşkodra Gezi Notları: Arnavutluk’un Tarihi ve Kültürel Hazinesi

Balkan ülkeleri seyahatimin dördüncü ülkesi olan Arnavutluk'a İşkodra şehrinden başlamak üzere Podgorica'dan ayrılarak geldim. Karadağ'ın başkenti Podgorica'dan, Arnavutluk'un İşkodra şehrine her gün karşılıklı olmak...
Dünyanın en kolay tatile çıkılabilen şehirleri arasında yer alan Tiran, Balkan gezisi yapmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken destinasyonlardan biridir.

Tiran Gezi Rehberi

Dünyanın en kolay tatile çıkılabilen şehirleri arasında yer alan Tiran ve Tiran’da gezilecek yerler, Balkan gezisi yapmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken destinasyonlardan biri halini...
2,775BeğeniBeğen
10,689TakipçiTakip Et
2,741AboneAbone Ol