Avrupa Gezi Rehberi Arnavutluk Gezi Rehberi

Arnavutluk Gezi Rehberi

Her geçen gün daha fazla turistin ilgisini çeken Arnavutluk’ta gezilecek yerler, gezmek ve konaklamak için ekonomik şartların fazla zorlanmadığı harika bir destinasyondur. Başkent Tiran’da ki rengârenk evler ve birden çok tarihi yapısıyla, Arnavutluk gezilecek yerler, yeni yerler keşfetmek isteyenlerin bir durağı olmalı. Arnavutluk halkının kahramanı İskender Bey’in heykeline ev sahipliği yapan Skanderbeg (İskender Bey) Meydanı, tarih kokan ve yeşilliğiyle huzur bulacağınız bir yerdir. Yürüme mesafesindeki; Opera Binası, Ulusal Müze, Edhem Bey Cami ve Saat Kulesi de ilginizden kaçırmamanız gereken yapılar arasında. Özellikle Saat Kulesi, Tiran’da ki en yüksek yapıdır. Kuleye çıkarak meydana tepeden bakabilir ve bu güzel manzarayı fotoğraflarınızda saklayabilirsiniz. Yine Tiran’da Ulusal Şehitler Bulvarı, Piramit (Enver Hoca Müzesi) ve hemen önünde bulunan Barış Çanı ve adını, 2. Dünya Savaşı kahramanından alan Qemal Stafa Stadyumu’nu mutlaka ziyaret etmelisiniz. Arnavutluk’un yükselen trendini sağlayan yerlerin başında; gidenlerin hayran kalmadan dönmediği; Butrint Ulusal Parkı gelir. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan park, Yunan antik kentidir ve tarihi yapılarla doludur.

Dünyanın en kolay tatile çıkılabilen şehirleri arasında yer alan Tiran, Balkan gezisi yapmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken destinasyonlardan biridir.

Tiran Gezi Rehberi

Dünyanın en kolay tatile çıkılabilen şehirleri arasında yer alan Tiran ve Tiran’da gezilecek yerler, Balkan gezisi yapmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken destinasyonlardan biri halini...
2,683BeğeniBeğen
11,561TakipçiTakip Et
105AboneAbone Ol
Tiran Gezi Rehberi