Avrupa Gezi Rehberi Arnavutluk Gezi Rehberi

Arnavutluk Gezi Rehberi

Her geçen gün daha fazla turistin ilgisini çeken Arnavutluk gezmek ve konaklamak için ekonomik şartların fazla zorlanmadığı harika bir destinasyondur.

Başkent Tiran’da ki rengârenk evler ve birden çok tarihi yapısıyla, yeni yerler keşfetmek isteyenlerin bir durağı olmalı. Arnavutluk halkının kahramanı İskender Bey’in heykeline ev sahipliği yapan Skanderbeg (İskender Bey) Meydanı, tarih kokan ve yeşilliğiyle huzur bulacağınız bir yerdir. Yürüme mesafesindeki; Opera Binası, Ulusal Müze, Edhem Bey Cami ve Saat Kulesi de ilginizden kaçırmamanız gereken yapılar arasında. Özellikle Saat Kulesi, Tiran’da ki en yüksek yapıdır. Kuleye çıkarak meydana tepeden bakabilir ve bu güzel manzarayı fotoğraflarınızda saklayabilirsiniz. Yine Tiran’da Ulusal Şehitler Bulvarı, Piramit (Enver Hoca Müzesi) ve hemen önünde bulunan Barış Çanı ve adını, 2. Dünya Savaşı kahramanından alan Qemal Stafa Stadyumu’nu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Adriyatik Kıyısında Masalsı Bir Ülke

Arnavutluk’un yükselen trendini sağlayan yerlerin başında; gidenlerin hayran kaldığı Butrint Ulusal Parkı yer almakta. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan park, Yunan antik kentidir ve tarihi yapılarla doludur.

Arnavutluk’ta eşsiz bir manzara keyfini deneyimlemek isterseniz; rotanızı İşkodra’ya çevirin. İşkodra Gölü, balıkları ve etrafındaki zengin kuş türleriyle, size güzel bir deneyim yaşatacak. Arnavutluk’ta yaşam, seyahatiniz esnasında sizi etkisi altına alarak, unutulmaz bir tatil anısı için size beklenenden fazlasını verecektir.