Avrupa Gezi Rehberi Karadağ Gezi Rehberi

Karadağ Gezi Rehberi

Kosova, Arnavutluk, Sırbistan, Hırvatistan ve Bosna Hersek ile sınır komşusu olan Karadağ, güneyinde bulunan Adriyatik Denizi ve ülke etrafındaki çevrili dağlar sebebiyle farklı iklim örneklerinin bir arada görülebildiği bir ülke özelliği taşıyor. Ancak genel olarak Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Karadağ’da, yazlar kuru ve sıcak, kışlar ise nemli ve bol yağışlı geçtiği için, gezi rotanız dâhilinde Karadağ gezilecek yerler bulunuyor ise kolaylıkla ülke şartlarındaki hava koşullarına ayak uydurabileceğinizi söyleyebilirim.

Adriyatik Kıyısında Yer Alan Hoş Bir Yer

Her ay birçok ayrı festivale ev sahipliği yapan ülkede genellikle spor, mevsimsel sporlar ve müzik üzerine düzenlenen festivaller sayesinde ülke turizmine büyük ölçüde katkı sağlanıyor iken, ülkeye gelen ziyaretçilerin de asla sıkılmayacakları ve kültüre dayalı etkinliklerden yararlanabilecekleri bir seyahat deneyimi söz konusu oluyor.

Karadağ mutfağı içinde, Osmanlı ve İtalyan mutfağından örnekler görmek oldukça mümkün. Genel olarak sağlıklı seçimlerin hâkim olduğu ülke mutfağında kuzu, sığır ve domuz etinden yapılmış olan birçok yemek görebiliyorsunuz. Bulunduğu coğrafyanın bir getirisi olarak deniz ürünleri de ülke mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden birini oluşturuyor.

Ülke genelinde gezilmesi gereken birçok anıt mezar ve parkların yanı sıra, doğal oluşumları ile gören herkesi büyüleyen yürüyüş ve tırmanma parkurlarına da sahip olan Karadağ’da gezilecek yerler, aynı zamanda ziyaretçilerine sunduğu eğlenceli ve hareketli gece hayatı ile seyahat ve gezi deneyiminizi adeta ikiye katlıyor.