Kayak sporu için gerekli olan ekipmanlar hakkında bilgi.

Kayak sporu için kış mevsiminin gelmesi kayak severler için en güzel haberlerden birisidir. Kayak yapmak için yeni bir alışveriş yapacaksanız veya ilk kez kayak sporuna başlayacaksanız malzeme alışverişinde de oldukça dikkatli olmanızda fayda olacaktır.

Kayak Sporu İçin Gerekli Malzemeler

Kayak Montu

Tabi ki kayak alışverişi denildiğinde ilk olarak akla gelen şeylerden birisi de kayak montudur. Bu nedenle kayak montunun sizleri dış etkenlerden koruyacağını da düşünerek mevcut sıcaklığınızı koruyacak ve sağlam yapıda olan bir kayak montundan yana tercihinizi kullanmanız gerekecektir. Kış tatili ve kayak sporunuzun güzel geçmesi için mont alırken oldukça şişkin olmamasına dikkat etmenizde fayda vardır.

Kayak Pantolonu

Mont kadar önemli olan bir diğer kıyafet de kayak pantolonudur. Bu seçimde de yine oldukça sağlam ve sizleri soğuktan koruyacak yapıdaki pantolonları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlayacak yapıda olması yine en çok dikkat etmeniz gereken konulardan birisidir.

Gözlük

Kayak gözlükleri zaten özel bir yapıya sahip olarak satılmaktadır. Ancak gözlük seçimlerinizde kötü hava şartlarını da göz önünde bulundurarak seçimlerinizi yaparsanız daha net bir görüş elde edebilirsiniz. Aynı zamanda kayak merkezleri hava durumu takibi de yapacağınız için kıyafetlerin sağlamlık yapısını yakından ilgilendiren özelliklerden birisidir.

Kayak Eldiveni

Hem hafif hem de ellerinizin üşümemesini sağlayacak olan kayak eldivenleri yine özel olarak yapılmaktadır.

Ayrıca Okuyunuz:

Günübirlik Kayak Turları İle Kendinize Gelin

Kayak Sporu İçin Kullanmanız Gereken Malzemeler

Kask

Kesinlikle kayak sporu denildiğinde ilk olarak akla gelen malzemelerden birisi de kasktır. Güvenliğiniz için ne kadar profesyonel olursanız olun kesinlikle kaskınızı kafanıza uygun bir şekilde almalı ve kayak yaptığınız süre boyunca çıkarmamalısınız.

Diz ve Bilek Koruyucuları

Yine kask gibi sizleri meydana gelebilecek önemli kazalardan korumak adına ve sakatlık oranını en az seviyeye indirmek için koruyucuları da kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Aynı zamanda kırılmaz gözlük gibi koruyucu seçimlerini yapmak adına kayak sporu için özel olarak yapılan takımlardan alabilirsiniz.

Kayak pistleri zorlu parkurlar olduğu için ilk kez bu sporu denemek istiyorsanız kesinlikle profesyonel bir yardım almalısınız.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.