İnternetin hayatımıza daha fazla dahil olduğu günümüzde bilgi edinmenin yanı sıra çevrimiçi uçak bileti alışverişleri sayesinde işlerimizi ve ihtiyaçlarımızı hemen halledebiliyoruz. Çevrimiçi olarak farklı firmaların satış sitelerinden alışverişler yapabildiğimiz gibi seyahat ve ulaşım ihtiyaçlarımız olduğunda da çevrimiçi olarak uçak biletini kolayca İnternet üzerinden alabilmekteyiz.

Sık seyahat edenler için, tecrübenin de vermiş olduğu rahatlık ile uçak bileti satın alımları ve diğer ulaşım rezervasyonları genelde pek dikkate alınmaz. Ancak, planların hayata geçirilmesinde aceleyle, bazı konuları gözden kaçırmak ve temel hatalar yapmak mümkündür. Uçuş rezervasyonu yapmadan önce her zaman iki kez kontrol etmeniz gereken bazı şeyler vardır.

Uçak Bileti Satın Alırken

Bilet alma işlemi olabildiğince basit ve aşama aşama gerçekleşen bir durumdur. Çevrimiçi uçak bileti nasıl alınır başlıklı yazımda hangi yolları izlemeniz gerektiği konusunda sizlere detaylı açıklamalarda bulunmuştum.

Çevrimiçi uçak bileti satın alma aşamasına geçmeden önce İnternet siteleri üzerinden bilet alırken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir? Sizlere bu konular hakkında birkaç önemli öneride bulunmak istiyorum.

Çeşitli havayolu firmalarının ucuz uçak bileti, ekonomik uçak bileti ve kampanyalı uçak bileti gibi bilet satışları yapmakta olan web siteleri bulunuyor.

İnternet üzerinden online uçak bileti satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus; tercih edilen sitenin güvenli olup olmadığıdır. Bunu anlamak için yine internette bulunan form siteleri üzerinden hızlı bir araştırma yaparak müşterilerden gelen geri bildirim yorumlarına bakabilirsiniz. Eğer firmadan bilet alımı sırasında yaşanan sorunlar ortadan kaldırılamayacak gibi ise o firmanın biletini almaktan vazgeçebilirsiniz. Şayet geri dönüşler ve memnuniyet oranları yüksek ise sizler de gönül rahatlığı ile tercih ettiğiniz firmadan bilet alma işlemine geçiş yapabilirsiniz.

Yaptığınız araştırmanın ardından online uçak bileti almak istediğiniz firmayı belirlemelisiniz. Firmanın web site adresine giriş yaptıktan hemen sonra bilet al seçeneğinden yararlanarak kolay bir şekilde biletinizi almaya geçebilirsiniz. Bazen bilet alma işlemleri sırasında bazı teknik hatalardan dolayı sorunlar yaşanabilmekte ve hesabınızdan iki kez ödeme alınması gibi durumlar yaşanabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için sorunun düzelmesinin ardından hesap bakiyenizi kontrol etmeniz ikinci kez aynı bileti almanızın önüne geçecektir. Biletiniz sorunsuzca alınmış ise yazıcıdan çıktı alın, almış olduğunuz tarih ve saatlerde de havalimanında hazır bulunun. Şayet bilet alamadıysanız sayfayı yenile diyerek tekrar en baştan uçak bileti satın al seçeneğini kullanarak tüm işlemlerinizi yeniden gerçekleştirmelisiniz. Ancak bu şekilde online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Uçak Bileti Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 9 Şey

Yakın gelecekte bir uçak bileti mi almayı düşünüyorsunuz? İster ucuz uçuşlar için ister bütçenize uygun bir gezi veya sık seyahat eden bir gezgin olun, seyahat masraflarınızdan tasarruf etmek istiyorsanız belirli şeyleri dikkate almanız önemlidir. Aşağıda bir uçuş rezervasyonu yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 9 pratik bilgiyi paylaşıyorum.

Uçak Bileti Biniş Kartı

Bilet Fiyatı

Bu, bir uçak bileti satın almadan önce dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biridir. Fiyatlar havayolları arasında değişiklik gösterir ve çoğu insan en ucuz bileti arama eğilimindedir. Yine de, satın alma işleminizi tamamlamadan önce, bilet fiyatının vergileri, ek ücretleri ve diğer ekstra ücretleri içerip içermediğini belirlemek önemlidir. Ek olarak, ucuz uçak bileti fiyatını düşündüğünüzden daha pahalı hale getirebilecek bagaj ücretleri gibi bilet fiyatını arttıran şeylere de dikkat edin.

Ücret çoğu zaman, özellikle sırt çantalı gezginler için önemli bir konudur. Ekrandaki fiyatın ödeyeceğiniz son fiyat olup olmadığını kontrol edin. Bazı rezervasyon sistemleri tek bir fiyat gösterir, ancak aslında düşündüğünüzden daha yüksek bir fiyat ödeyebilirsiniz.

Bu, banka ekstrenizi kontrol ettiğinizde veya kredi kartı dökümünüzü kontrol ettiğinizde hoş olmayan sürprizlere yol açabilir. İnternette görünen ilk fiyat vergileri içermeyebilir. İhtiyacınız olmayan veya istemediğiniz ekstralar içeriyor olabilir. Mevcut ucuz uçuşlarda, kart bilgilerinizi girmek söz konusu olduğunda ilk fiyat size o kadar da çekici gelmiyorsa başka bir yerde aynı uçuşu arama yapın.

Gezgin Sırt Çantaları

İzin Verilen Bagaj Ağırlığı

Çoğu havayolu şirketi, belirli bir miktarda bagaj ağırlığına müsaade etmektedir. Belirlemiş olduğu ağırlığı geçtiğiniz takdirde uçak biletine ek olarak fazladan bagaj parası da ödemeniz istenir. Bagaj kuralları havayolları arasında farklılık gösterir, bu nedenle ilk önce ne kadar ücretsiz check-in bagaj ağırlığına izin verildiğini bilmeniz gerekir, böylece bagajınızla birlikte yalnızca uçak biletine bir ödeme yapacağınızı tam olarak bilmiş olursunuz.

Ekstra bagaj ücretini hesaba katabilmeniz için uçuşunuzu rezerve etmeden önce yanınıza neler alacağınız hakkında kabaca bir fikriniz olsun. Ekstra bagaj hakkı eklemek, bilhassa havaalanına ulaşana kadar fark etmezseniz biletinizin fiyatını önemli ölçüde arttırabilir.

Uçak İçi Yemek Servisi

Uçak İçi Yemekler

Bir biletin uçuşta ücretsiz bir yemek içerip içermediğini bilmek, rezervasyon yaparken iki veya daha fazla benzer fiyatlı bilet varsa satın almanıza yardımcı olabilir. Yemekler dahilse, önceden özel isteklerde bulunmayı unutmayın. Tabi bu istekler bizim yurt içi uçuşlarda ne yazık ki yok. Eğer yemekler dahil değilse, uzun süre havada olacaksanız ne yiyeceğinizi planlayın.

Ayrıca, ücretsiz koltuk seçimi mevcutsa, daha rahat bir yolculuk için uçuş rezervasyonu yaptıktan sonra tercih ettiğiniz koltuğu da seçmeyi unutmayın.

Aktarma Sayısı

Uçuş kesintisiz bir uçuş mu yoksa aktarmalı mı? Varış yerinize ulaşmak için gereken süre büyük ölçüde aktarmanın olup olmadığına ve varsa aktarmanın burada geçen duraklamanın süresine bağlıdır. Örneğin, bir bilet diğerinden ucuz olabilir, ancak bu uçuş altı saatlik bir duraklama içeriyorsa, iyi fiyata aldığınızı düşündüğünüz bilet varış yerinize geç ulaşabileceğinizden dolayı buna değmeyebilir. Fakat esnek biriyseniz zaten bunu dert etmezsiniz.

İstanbul Havalimanı Boarding Time

Uçuş Zamanı

Varış yerine garip saatlerde gelen uçuşlar genellikle yoğun saatlerde gelen uçuşlardan daha ucuzdur.

Eğer uçmakta olduğunuz yere aşina iseniz sorun değil, aksi takdirde bulunduğunuz yerin bir yabancısı olarak istenmeyen güçlüklerden kurtulmak ve şehir merkezine veya otelinize gitmek için ekstradan birkaç dolar daha dazla ödeme yapabilirsiniz.

Toplam Transit Süresi

Uçuşunuz doğrudan bir ulaşımı kapsıyorsa dert etmeyin, ancak aktarmalı uçuşlar yapacaksanız transit sürelerini göz önünde bulundurmalısınız. Bu durumu üçüncü maddede açıklamıştım. Fakat burada değinmek istediğim konu transit yapacakken bir diğer uçağa yetişmek için pasaport kontrolleri ve bineceğiniz yeni havayolunun check-in işlemleri ve pasaport kontrollerini zamanında yapmaktır.

İlk uçuşunuz rötar yaparsa bu durum ikinci uçuşunuzu da riske atabilir. İlk uçuşunuz arasında ikinci uçuşunuzu yakalamak için yeterli zamanınız olduğundan emin olun! İdeal olarak, olası gecikmeler yaşarsanız ilk uçuşun varışıyla ikinci uçuşunuz arasında en az iki saat olmalıdır.

Uçuş Ekranı

Değişen Havaalanları

Bazı durumlarda, ucuz bir uçuş için yalnızca uçakları değil, havaalanlarını da değiştirmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Havayoluna bağlı olarak, ikinci havalimanına ulaşmak için size bir ulaşım hizmeti verilmeyebilir. Söylemeye gerek yok, özellikle de bu şehri ilk kez ziyaret ediyorsanız, bu büyük bir güçlük ve rahatsızlık olabilir.

Havaalanı değiştirmeniz gerekip gerekmediğini ve varsa, bu havaalanları arasındaki mesafeyi bilmek ve rahatsızlık olasılığını ölçmek için her zaman rezervasyondan önce uçuş güzergahını dikkatlice kontrol edin. Paradan tasarruf yapmadan önce bunları dikkatlice araştırın.

Seyahat Tarihleri

Seyahat tarihlerinizde mümkün olduğunca esnek olmaya çalışın. Önceden rezervasyon yapmak uçak biletinizin maliyetinden de tasarruf etmenin iyi bir yoludur.

Özellikle gece yarısından hemen sonraki uçuşlar için, uçuşunuzun tarihini ve saatini iki kez kontrol edin. Sabahın erken saatlerindeki uçuşlar, havaalanına giderken güçlük çekmenize neden olabilir. Ayrıca ihtiyacınız olmayan konaklamalarda ilave gece rezervasyonu yapabilirsiniz.

Ayrıca sabah veya öğlen alarmlarınızı da karıştırıp uçuşunuzu tamamen kaçırma olasılığınız da vardır. Uçuşunuzu ayırmadan önce tarih ve saati dikkatlice kontrol edin; uçuştan birkaç gün önce tekrar kontrol edin.

Uçuş Varış Saati

Kalkış saatinde olduğu gibi, varış saatinin de bir sonraki varış noktanıza mümkün olduğunca iyi bir zamanda gelmesini planlayın. Kendinizi şehir merkezine oldukça uzak bir havaalanında vicdansız taksi şoförlerinin merhametine bırakmak istemiyorsanız varış saatinin size uygun olduğu bir uçuşa rezervasyon yapın.

Daha da kötüsü, kendinizi gece için kapanacak olan daha küçük bir havaalanının dışında bir başınıza bulabilirsiniz.

Uçuşlarda Nasıl Tasarruf Edeceğinize Dair 12 İpucu

Yukarıda bir uçak bileti satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgiler vermiştim. Peki, uçak bileti satın alırken nasıl tasarruf edebiliriz? Nasıl ucuz uçak bileti bulabiliriz? Şimdi de bunlar hakkında bilgi ve ipuçlarını vermek istiyorum.

Bu ipuçları dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir havayolu veya uçuş için geçerlidir. Ayrıca, ucuz uçuş aramak ve bulmak için en iyi bazı web sitelerini de sizlerle paylaşacağım. Bundan sonra uçuşlarınız için gerekenden daha fazla ödeme yapmayı bırakacaksınız.

Çoğu durumda, uçuşunuz seyahatinizin en büyük maliyetlerinden biri olacaktır. Bu nedenle, seyahatinizden önce uçuşları araştırmak için çok fazla zaman harcamak, iyi fiyatlı bir uçak bileti bulmak ve daha sonra da satın almak paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. İnternet bu kadar yaygın olmadan önce, insanlar uçuşları gazeteden ve acentelerden araştırırlardı. Neyse ki, artık İnternet çağındayız ve oturduğumuz yerden onlarca web sitesi üzerinden karşılaştırma yaparak bütçemize uygun uçak biletlerini bulabiliyoruz.

İlk olarak, en iyi ve en ucuz uçak biletlerini nasıl bulacağınıza dair bazı ipuçları vereceğim. Özellikle de sırt çantalı bir gezginseniz ve bol zamanınız varsa fakat bol miktarda paranız yoksa bu ipuçları tam sizin için. Daha sonra, uçuş aramak için hangi çevrimiçi siteleri kullandığımı ve neden kullandığımı anlatacağım.

Aramanız İçin Birkaç Web Sitesi Kullanın

Aşağıda gösterdiğim gibi, farklı uçuş arama siteleri farklı özelliklere sahiptir. Birkaç farklı siteyi kullanırken, her sitenin sunabileceği en iyi şeyleri seçebilirsiniz.

Hangi Günler Ucuz Uçak Bileti Olur?

Uçuş Günleriniz Esnek Olsun

Bu çok önemli. Uçmak için farklı tarihler, son bilet fiyatında inanılmaz bir tutarsızlığa sebep olabilir. Hangi günlerde ucuz uçak bileti var olduğunu bilmek için Skyscanner uçuş arama sitesini kullanıyorum.

Karşılaştırma yapan ve filtreleme özelliği sayesinde en ucuz uçak biletini karşınıza çıkaran kullanışı bir uçak bileti arama motorudur.

Momondo Uçak Bileti Fiyat Listesi

Düşük Sezon Ortasında Uçuş

Açıkçası, düşük sezonun ortasında uçak bileti satın almak, eğer yapabilirseniz, yüksek sezonda bir uçak bileti satın almaktan çok daha ucuzdur. Varış yerinizin hangi zamanlarda yüksek sezon olduğunu görmek için çevrimiçi kontrol edebilirsiniz. Bunun Kuzey yarım kürede Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında ve Güney yarım kürede Aralık, Ocak ve Şubat aylarında olacağını unutmayın.

Başka bir seçenek, uçmak istediğiniz ayın tüm günleri için fiyat dağılım tablosunu içeren Momondo’yu kullanabilirsiniz. Bu şekilde, uçmak istediğiniz tarihe yakın bir gün daha iyi bir fiyat olup olmadığını görebilirsiniz.

Çarşamba ve Cumartesi Günleri Uçun

Bu araştırma çeşitli seyahat siteleri tarafından yapıldı ve söz konusu bu günlerin uçmak için en ucuz olduğu günler sonucuna vardılar. Yani, aramaya devam etmek için zamanınız yoksa ve en ucuzunu istiyorsanız, bu günlerde uçuşları kontrol edin.

Biletleri Erken Satın Alın

Genellikle son dakikada bilet almaya çalışırsanız kuvvetle muhtemel pahalı olacaktır. Bunun nedeni, havayolu şirketlerinin umutsuz olduğunuzu bilmesi ve son dakika bilet alacak olmanızı düşünmesidir. Bu özellikle düşük maliyetli havayolları için geçerlidir.

Son Dakika İse Puan/Mil Kullanın

Son dakika bir uçak bileti satın alıyorsanız, fahiş miktarlar ödemekten kaçınmak ve miliniz varsa bunları kullanmayı düşünebilirsiniz. Uçuş dolu değilse, havayolu şirketleri insanların boş koltuk satın almasına izin verecektir. Havayolu için, birinin boş yere oturmak yerine mil ile ödeme yapması daha iyidir.

Online Uçak Bileti Satın Al

Son Dakika Promosyonları

Biletinizi almak için son dakikaya kadar bekleyebilirsiniz (ya da son dakika seyahat planı yaptıysanız). Uçuş dolu değilse, havayolu şirketleri bazen boş uçuşları doldurmak için promosyon yaparlar. Son dakika promosyonlarını düşük maliyetli havayollarında bulmak zordur.

Aktarmalı Uçuşlar, Doğrudan Uçuşlardan Daha Ucuz Olacaktır

Çünkü birçok insan, özellikle iş için seyahat eden insanlar, zaman kaybetmek istemezler (sonuçta, zaman paradır) ve doğrudan bir uçuş için daha fazla ödeme yaparlar. Havayolu şirketleri bunu bildiğinden, doğrudan uçuşların fiyatını arttırıyorlar. Aktarma sayısını önemsemiyorsanız, daha ucuz uçuşlar bulabilirsiniz.

Düşük Maliyetli Havayollarını Kullanın

Düşük maliyetli havayolları sadece uçak bileti satan uçaklardır. Yiyecek, uçak içi eğlence, bagaj vb. gibi her şey için ödeme yapmak zorundasınızdır. Bu tür havayolları genellikle 3 saate kadar olan sürede kısa uçuş yaparlar. Türkiye‘de Pegasus, Avrupa‘daki Ryanair ve Wizz Air, Asya‘daki AirAsia ve Afrika’daki Air Arabia gibi. Bu havayollarında gerçekten ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Bulunduğunuz kıtada bir şehirden diğerine gitmek istediğinizde bu havayollarındaki biletlere bakmanızı tavsiye ederim. Fakat yine de, vergi ve harçları ödemek zorundasınız. Bununla birlikte, aynı zamanda, bagajınız çok ağırsa sizden ek bir ücret de almaya çalışacaklardır. Ve bunun gibi birçok ekstra masraf olabilir. Bu nedenle, düşük maliyetli havayolu şirketlerini kullanmanın en iyi yolu hakkında bazı tavsiyeler vereceğim.

Ryan Air Uçak Bileti
  • Biletinizi erken satın alın! Ne kadar erken satın alırsanız, o kadar ucuz olur (genellikle). Daha önce de belirttiğim gibi neredeyse ücretsiz almış gibi olursunuz. Kimi zaman otobüs biletlerinden bile daha ucuz.
  • Hangi havaalanına uçacağınıza dikkat edin (genellikle Avrupa uçuşlarında).
  • Aktarma olup olmadığına dikkat edin. Bagaj kontrolü olacak ve ekstra bir ücret ödemeniz gerekebilir. Ağırlık sınırına dikkat edin çünkü bir gramdan bile fazla olursa ek bir ücret ödeyebilirsiniz.
  • Nasıl check-in yapacağınızı öğrenin. Düşük maliyetli havayollarının çoğu için, havaalanına gelmeden önce çevrimiçi check-in yapmanızı ve biniş kartınızı yazdırmanızı beklerler.
  • Uçuşunuzu kaçırırsanız, paranız da uçar gider. Düşük maliyetli havayollarında hiçbir iade olmuyor.
  • Yiyecek, içecek ve uçak içi eğlenceyi unutun. Tüm bunlar ekstraya giriyor ve ek bir ücret ödenmeniz isteniyor.
  • Daha önce de belirttiğim gibi, online uçak bileti arama sitelerinde bir uçuş arıyorsanız, bunların çoğu düşük maliyetli havayolları için seçenekler göstermez. Ancak, Skyscanner bu tür seçenekleri gösteriyor. Bu yüzden her zaman uçuşlarımı burada arıyorum. Özellikle de Avrupa’da çok düşük maliyetli havayollarının olduğu uçuşları arıyorsanız.
  • Bazen yerel havayolu şirketlerini de kontrol edin, çünkü bazen fiyatlar neredeyse diğer havayolları ile aynıdır, ayrıca ekstra bir şeyler de elde edersiniz. Örneğin İstanbul-Tahran uçuşumda İran’ın kendi havayolları olan Qeshm Air’i kullanmıştım. İstanbul kalkışlı diğer havayolları 500 TL ve üzeriyken ben İstanbul’dan Tahran’a Qeshm Air ile 300 TL’ye uçmuştum. Üstelik yemek bile vermişlerdi!

Varış Yerinize Yakın Şehirlere De Bir Uçuş Bakın

Sık seyahat eden biriyseniz veya düşük maliyetli havayollarından yararlanmak istiyorsanız, çevre şehirlere giden diğer havayollarından da uçak bileti fiyatlarına bakmanızı tavsiye ederim.

Uçak Bileti Fiyatları

Örneğin bir Ukrayna gezisi planlıyordum. Bunun için İstanbul’dan Kiev ve Lviv’e olan uçuşlara bakıyordum. İstanbul’dan kalkışlı tüm uçuşlar pahalıydı. Bir de Ankara kalkışlı uçuşlara bakmak istedim. Ve Ankara kalkışlı uçuşlar İstanbul’a göre tam 300 TL düşüktü. Böylece biletimi Ankara kalkışlı ve Kiev varışlı gidiş-dönüş almıştım. 60 TL’ye İstanbul’dan Ankara’ya seyahat ederek Kiev uçağına Esenboğa Havalimanı’ndan binmiştim. Böylece 240 TL tasarruf etmiştim. Ve bu 240 TL’yi de Kiev’de 3 gece konaklamaya harcamıştım.

Seyahatinizde Farklı Havayollarını Birleştirin

Düşük maliyetli havayollarının çoğu sadece kısa uçuşlar yapacağından, Türkiye’den Amerika’ya gibi uzun uçuşlarda, yerel havayollarından uçuşunuzun bir sonraki ayağı için düşük maliyetli havayollarını kullanabilirsiniz. Bu, aynı havayolu ile doğrudan varış noktanıza uçmaktan daha ucuz bile olabilir.

Uçak Bileti Fiyat Uyarısı

Fiyat Alarmlarını Kurun!

Bu yöntem, esnek uçuş tarihlerine sahipseniz oldukça kullanışlıdır.

Skyscanner gibi sitelerde fiyat alarmı oluşturabiliyorsunuz. Ve uçmak istediğiniz ayda ucuz bir bilet olduğu zaman site sizi e-posta ile uyarıyor. Bu harika bir şey!

Ucuz Uçuşlar İçin Kullandığım 3 Web Sitesi

Uçak bileti satın alma aşamasındayken tarayıcımda (Chrome, Firefox, Opera vb.) birden çok sekme açıyorum. Aynı anda birkaç farklı sitede arama yapmayı seviyorum çünkü her birinin farklı sonuçlar sunduğu özellikleri var. Bu nedenle, farklı sitelerde arama yaparsanız, herhangi bir fırsatı kaçırmadığınızdan ve gerçekten en iyi fiyatı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Genel olarak, bu benim kontrol ettiğim ilk site. Bunun nedeni, tüm olası havayolları, hatta düşük maliyetli havayolları için farklı uçuş seçenekleri sunuyor olması. Bu, Avrupa içindeki uçuşlar için çok yararlıdır. Ayrıca aylara göre bilet dökümü verebiliyor veya başka bir deyişle, belirli bir ayda hangi tarihin (Nisan ayında gidiş ve Haziran ayında dönüş gibi) en ucuz fiyatları dönemsel olarak gösteriyor. Ancak, bu özelliğe pek de fazla güvenmeyin. Bazı zamanlar başka web sitelerinde Skyscanner’dan daha ucuz uçuşlar bulabilirsiniz.

Momondo, uçuş ve konaklama için nispeten iyi bir arama motorudur. Burada da ucuz uçuşlar bulmanız olasıdır. Ayrıca, bir aylık bilet fiyatlarını çubuk grafik halinde verirler. Bu, en iyi teklifi almak için hangi gün seyahat edeceğinize karar vermek için iyi bir özelliktir. Biletimi almadan önce her zaman Momondo’yu kontrol ederim.

Üsküp Havaalanı

Kayak sitesi de artık düşük maliyetli havayollarını göstermeye başladı. Genel ve toplu bir site. Varış yerinize sefer yapan tüm havayollarını tek bir sayfadan kolayca görebiliyorsunuz.

  • Doğrudan Havayolu Şirketinin Web Sitesinden

Son olarak, varış yerinize hangi havayolu şirketlerinin gittiğini biliyorsanız, doğrudan havayolu şirketinin web sitesinden de arama yapabilirsiniz. Havayolu firmalarının kendi sitelerinde doğrudan alışveriş yapan kişiler için bir kampanya yapıp yapmayacaklarını asla bilemezsiniz.

Bu yazıyla birlikte artık uçak bileti satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Ayrıca, ucuz uçak bileti nasıl bulunur hakkında da artık bilgi sahibiniz.

İyi uçuşlar!

Yazıya ilişkin düşüncelerinizi yazabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.