Ortadoğu Gezi Rehberi Irak Gezi Rehberi

Irak Gezi Rehberi

Tarihi Mezopotamya bölgesini kapsayan bir yüz ölçümüne sahip olan Irak, İslami ve tarihi yapıları ile her zaman cezbedici ve gizemli olma özelliğini barındıran ve koruyan eşsiz ülkelerden birisidir. Çok eski bir geçmişe sahip olan ülke, başkenti Bağdat ile o hep hayali kurulan masalsı gezi deneyimini her mevsim ziyaretçilerine sunuyor.

Irak gezilecek yerler arasında ise nelere dikkat etmek gerekir? Ülke genelinde hâkimiyetini sürdüren çöl iklimi ile yazlar oldukça sıcak ve kurak geçerken, kış ayları da alışılagelen kış aylarına göre daha sıcak ve az yağışlı olarak geçiyor. Bu sebepten ötürü, eğer gezi rotanızda Irak var ise, kesinlikle ince pamuklu kumaştan açık renkli kıyafetleri ve hava geçirme özelliğine sahip olan hasır şapkaları yanınızda bulundurmanızı hem rahatınız hem de oluşabilecek olan sağlık problemlerine karşı tavsiye ediyorum.

Ortadoğu Mistisizmini Egzotik Yapısıyla Sunuyor

Ne yazık ki gelişmiş toplu taşıma seçenekleri bulunmayan Irak’ta ulaşım, gerek havayolu gerekse de karayolu ulaşımından sonra istediğiniz yere gitmekte kullanabileceğiniz taksilere bağımlı hale geliyor. Şehir merkezine ulaşımınızdan sonra uluslararası anlamda güvenli bölge ilan edilen ‘Green Zone’ da bulunan birçok pansiyon ve otel seçeneklerinden istediğinizi değerlendirebilirsiniz.

Genel olarak Ortadoğu mutfağına ait lezzetlerin hüküm sürdüğü Irak mutfağı, damak tadı açısından çok fazla seçenek sunmasa da herkesin rahatlıkla yiyebileceği yemekleri ve egzotik lezzetleri ile gurme algınıza yeni bir boyut kazandıracak. Şehir merkezinde kurulan büyük pazarlarda şehrin geleneksel dokusuna ait bulabileceğiniz dokuma işleri ve gıda ürünleri bulunuyor. Tarihi yapıları, kaldırım kahveleri ve şark pazarları ile Irak, sizlere doğu mistisizmini oldukça eşsiz bir egzotik yapı ile sunuyor.

Arkadaş Olalım

3,312Takip EdenTakip Edin
2,536Takip EdenTakip Edin
709Takip EdenTakip Edin
0Abone OlanAbone Olun