Her ne sebeple olursa olsun yeni bir seyahate çıkmadan önce bazı kontrolleri zamanında yaparsanız eksiksiz bir şekilde ihtiyacınız olan her şeyi yanınızda götürmüş olursunuz.

Her ne sebeple olursa olsun yeni bir seyahate çıkmadan önce bazı kontrolleri zamanında yaparsanız eksiksiz bir şekilde ihtiyacınız olan her şeyi yanınızda götürmüş olursunuz. Seyahate çıkmadan önce bilmeniz gerekenler arasında ise bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlara dikkat eder ve gözünüzden kaçırmazsanız daha keyifli bir yolculuk ve daha rahat bir seyahat yapmış olabilirsiniz.

Mobil Seyahat Uygulamaları

Artık mobil seyahat uygulamaları ile seyahatleriniz yolculuğunuz sırasında daha konforlu ve kolay bir hale gelebilmektedir. Bu nedenle de telefonunuza veya tabletinize bu uygulamalardan sizlere hitap eden içeriğe sahip olanını yükleyerek yolculuğunuz sırasında sıkıntı yaşama oranını da en az seviyeye indirmiş olursunuz. Ayrıca mobil uygulamalar yanı sıra müzik listelerinizi güncellemeniz yolculuğunuz sırasında keyifli müzikleri internet bağlantısı koptuğu durumlarda da dinlemeniz için avantaj sağlayacaktır. Çıkacağınız seyahat türü doğrudan ihtiyaç listenizi etkilemektedir. Seyahatiniz bir doğa seyahati olacak ve uyku tulumunda uyuyacaksanız uyku tulumu dahi bir ihtiyaca dönüşebilmektedir. Bu yönü ile konuyu detaylı bir şekilde ele almak ve tüm ihtiyaç listesini bu yönü ile şekillendirmek size çok büyük yarar sağlayacaktır.

Seyahate Çıkmadan Önce

Seyahate çıkmadan önce daha önceden ihtiyacınız olan her şeyi yerleştirmiş olduğunuz valizinizi ve çantanızı tekrar kontrol etmenizde fayda olacaktır. Malum birkaç gün içinde de herhangi bir konuda fikrinizin değişmesi bile çantanızda küçük değişikliklerin yapılmasına neden olabilir.

Tabi ki en önemli konulardan birisi de hava durumudur. Hava durumunu son derece yüksek isabetler ile tahmin eden önemli meteoroloji raporları düzenli olarak yayımlanmakta ve Google ile kısa bir arama ile tespit edilebilmektedir. Bulunduğunuz yer ile gideceğiniz yerdeki hava durumu farklılıkları yanınıza götüreceğiniz kıyafetlerinizin ve ayakkabılarınızın seçimlerinde oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Bu nedenle de son gün bile gideceğiniz yerdeki hava durumunu son kez kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Daha Fazla Okuyun: Seyahat Öncesi Yanınıza Almanız Gereken Malzemeler

Yanınızda götüreceğiniz tüm elektronik eşyalarınızı evde iken şarj etmeniz de gittiğiniz yerde yaşayacağınız aksiliklere bağlı olarak mağdur olmamanızı sağlayacaktır. Fakat elektronik cihazları sık kullananlar ve bu alanda mağdur olmak istemeyenler için yinede alternatif ürünlerden söz etmek mümkündür. Son dönemde hayat kurtaran bir öneme sahip olan Powerbanklar yani mobil bataryalar gelişen teknoloji sayesinde artık solar enerji ile elektrik üretimi de yapabiliyor. Küçük bir ürünü seyahat öncesi alıp denemeniz ve çalışmasından emin olarak yola koyulmanız söz konusu aksilikleri minimuma indirebilir. Yurt dışına gidecekseniz gideceğiniz ülkenin şehir haritaları da yine sizlere büyük bir gezi rehberliği yapması amacı ile yardımcı olabilecek şeylerden birisidir. Fakat aradığınız ülkenin ya da bölgenin haritasına erişemiyorsanız teknoloji yine size yardım eli uzatacaktır. Bu nedenle Google Maps ya da Ios Maps gibi mobil harita uygulamalarınızı çevrim dışı çalışacak şekilde ayarlar ve önceden haritaları telefonunuza kaydederseniz dünyanın neresinde olursanız olun kaybolmak sizin için imkansız olacaktır.

Evden uzun süreliğine ayrılacaksanız ve sizden başka kimse kalmayacak ise döndüğünüzde mağdur olmamak adına bekleyen faturalarınızı ödemenizde fayda olacaktır. Özellikle yurt dışına çıkacaklar için yaşanabilecek en büyük sıkıntılardan birisi de banka sorunlarıdır. Yanınızda çok fazla nakit taşımak yerine gitmeden önce banka kartlarınızı ve kredi kartlarınızı aktif hale getirerek tatilde de gittiğiniz yerde sorun yaşamadan harcama yapabilirsiniz. Aracınız ile uzun bir seyahate çıkacaksanız seyahat haritaları ve uygulamaları olası bir yol sorununda yardım çağırmak için bile büyük bir kurtarıcı niteliğinde sizlere yardımcı olmaktadır. Eviniz ile ilgili tüm kontrolleri yaptıktan sonra yolculuğa çıkabilirsiniz.

Keyifli yolculuklar dileriz…

Değerlendirme Yazısı
Seyahate Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.