Sırt çantasında olması gereken bazı eşyalar vardır. Bu eşyaları yanınıza almanız seyahatlerinizi keyifli hale getirecektir.

Sırt çantasında olmazsa olmaz eşyalar konusunda sizlere yardımcı olacak bilgiler… Seyahate çıkmadan önce çanta hazırlamak oldukça zamanınızı alan ve sizleri düşündüren bir şeydir. Bununla birlikte sırt çantası hazırlarken öncelikli olarak nereye gideceğiniz ve kaç günlüğüne gideceğiniz de yine yanınıza alacağınız eşyalarınız konusunda sizlere en büyük yardımı dokunacak konulardan birisidir.

Sırt Çantasında Olmazsa Olmaz Eşyalar

Öncelikli olarak bir liste hazırlamanız sizlere büyük bir kolaylık sunacaktır. Yapacağınız bu listeyi seyahat etmeye karar verdiğinizden sonra yavaşça aklınıza geldikçe yaparsanız yanınıza alacağınız şeyleri son dakikaya bırakmadığınız için de bir şeyi unutma olasılığınız oldukça düşecektir.

Öncelikli olarak ilaçlardan başlayabiliriz. Gideceğiniz yere göre ilaç alıp almamada tereddüt yaşayabilirsiniz ama kısa mesafelerde bile düzenli olarak kullandığınız ilaçlar sizlere büyük yardımcı olacaktır.

Kesinlikle bir otelde bile kalacak olsanız kendi havlunuzu ve kişisel bakım ürünlerinizi yanınıza almanızda hijyen açısından sizler için daha faydalı olabilir. Bu yüzden de kişisel bakım ürünlerinizi en azından tatilde fazladan harcama yapmamak adına yanınıza alabilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: Seyahate Çıkmadan Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler

Bol iç çamaşırı ve yedek kıyafet de yine tatilde ani durumlar için her zaman sizler için bir kurtarıcı görevi görecektir. Bunların yanı sıra kıyafet seçimlerinizde ne kadar tereddüt yaşadığınızı az çok biliyoruz. Oysa pratik ve her alanda kullanabilecek modeldeki kıyafetleri alırsanız daha az çeşit ve buna bağlı olarak da daha az yük ile yolculuğunuza çıkmış olabilirsiniz. Kesinlikle yürüyüş ve kamp için sırt çantası yine valizinizde bulunması gereken parçalardan birisidir.

Teknoloji artık her zaman yanınızda olduğu için telefonunuza veya tabletinize mobil seyahat uygulamaları çeşitlerinden yüklerseniz yolculuğunuzda rotanızı bu şekilde belirleyebilirsiniz.

Valizinizde en fazla yeri tutacak olan parçalar ise kesinlikle ayakkabı ve kozmetik ürünlerdir. Kozmetik ürünleri olabildiğince az bir sayıda yanınızda götürmeniz en azından bakımsız dolaşmamanızı sağlayacaktır. Ayakkabı seçiminizde ise kesinlikle kullanışlı ve rahat seçimlerden yana tercihinizi kullanmalısınız.

Çanta hazırlama seyahat planında oldukça büyük bir öneme sahiptir. Tabi ki çantanızı hazırlarken gideceğiniz yerin hava durumunu da takip ederek kıyafetlerinizi seçmeye çalışmalısınız.

2 YORUM YAZILMIŞ

  1. Merhaba,

    Öncelikle içeriğinizi ilgi ile inceledim ve çok sevdim. İlaç ve iç çamaşırı çok önemli söylediklerinize katılıyorum, güneş kremi gibi elzem ihtiyaçlar da giderildikten sonra aslında seyahat çantasına bol bol kıyafet koymanın pek önemi yok zaten emin olun giyilmiyor. 🙂 En önemlisi ihtiyaçların konulması diye düşünüyorum bende. 🙂 Bu arada bir tavsiye de benden, yaz alışverişlerini kışta, kış alışverişlerini yazda yapan biri olarak -çünkü ekonomi :(- aynı zamanda ikinci el kıyafet alıyorum. Sizin de bana önerileriniz olursa çok mutlu olurum. 🙂 Yeni yazılarınızı ve görüşlerinizi merakla beklemekteyim, sevgilerimle. :*

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.