Bebekle Seyahat Hakkında Bilgi

Bebeği olanlar için bebekle seyahat demek iki kez düşünülmesi gereken konulardan birisi demektir. Bu yüzden de bebekle seyahate çıkarken yanınıza almanız gerekenler ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olmanız sizlerin seyahatiniz sırasında zor durumda kalmanızı da engelleyecektir. İyi bir seyahat planlama sayesinde sizler de eksiksiz bir şekilde valizinizi veya sırt çantanızı hazırlayabilirsiniz.

Bebekle Seyahat

Öncelikli olarak araba ile seyahat edecekler için bazı önerilerimi paylaşmak isterim. Araba ile yapılacak uzun yolculuklarda öncelikle bebeğinizin sıkılmaması için birkaç küçük oyuncak veya diğer sevdiği eşyaları arabada yanında bulundurmalısınız.

Bebeğin sıkılmaması kadar aynı zamanda uyuması da yine uzun yolculuklarda en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan birisidir. Çoğu bebek arabada uyumayı severken bazı bebekler arabada uyumazlar ve bu da onların huzursuzlanmasına ve ağlamasına neden olur. Bu nedenle de uzun yolculuklarda çocuğunuzun sevdiği oyuncakları yanınızda bulundurmanız ve kısa molalar ile onun ilgisini dağıtmanız daha rahat yolculuk yapmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca Okuyun: Seyahate Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Tüm bunların yanı sıra sizler için bir sırt çantası en büyük kurtarıcılardan birisi olacaktır. Bu çantanın içine ilk olarak bebeğinizi güneşten korumak adına geniş kenarlı bir şapka atmalısınız. Bununla birlikte, bebek demek sıklıkla kirlenen çamaşırlar demek olduğu için çantanızın içine bol bol yedek çamaşır almak da sizler için büyük bir kurtarıcı görevi görecektir.

Bebeğinizin en çok sevdiği eşyalarından birisi de biberon ve suluktur. Bu ikilinin kesinlikle temiz ve içi dolu bir şekilde çantanızda bulunması gerekmektedir. Bebeğinizin altını değiştirmek için de seyahatinizin bitmesini bekleyemeyeceğiniz için kesinlikle alt açma bezi ve bununla birlikte diğer alt temizlemek için kullanacağınız hijyenik ürünleri de kesinlikle yanınıza almalısınız.

Bebekle Seyahat Öncesi Çanta Hazırlama

Çanta hazırlama esnasında en çok da çocuğunuz veya bebeğiniz için atlamadan ilk olarak aklınıza gelmesi gereken şey ise ilaçlarıdır. Düzenli olarak kullandığı ilaçların dışında hasta olma ihtimaline karşın çocuğunuz için en iyi olan ilaçları da yine gittiğiniz yerde ilaç bulamama veya seyahat sırasında zor durumda kalmamak adına çantanızda bulundurmalısınız. Bunların dışında yedek havlu, ateş ölçer ve diğer tüm detayları yedekli olarak arabanızda bulundurmalısınız.

Çocuklar söz konusu olduğunda sürprizler her zaman olacaktır. Bu nedenle hiç ihtimali olmayan durumlara karşın da hazırlık yapılmalıdır. Yetişkinler ile kıyaslandığında çocuk ciltleri çok daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle yetişkinlerin kullandığı güneş kremleri çocuklarda aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu nedenle tatile çıkmadan önce mutlaka uzman bir dermatoloji ile görüşüp bebeğinizin cildine uygun bir güneş kremi tavsiyesi almak bebeğinizin tatil boyunca mutlu bir şekilde güneş ve kumun keyfini çıkartmasını sağlayacaktır.

Tatile çıkan ailelerin dikkatli bir şekilde planlaması gerektiği en önemli konuların başında şüphesiz bebeklerin kıyafetleri ve iç çamaşır ihtiyaçları gelmektedir. Her ne kadar gün içinde kıyafet söz konusu olmasa da akşam özellikle hava karardıktan sonra yemek salonlarında açık alanlarda bebekler için klima ve hava değişikliği son derece büyük risk oluşturmaktadır. Bu nedenle söz konusu dönemlerde göz önünde bulundurularak özellikle çocukların aşırı terleyip pişik olmasını ya da terlemesini arttıran ısı yükselmelerine sebep olan kıyafetlerden kaçınarak ekstra kıyafet alınmasına dikkat edilmelidir. Tatilinizin sizin için kabusa dönüşmemesi adına yapacağınız gerekli her takviye hem tatil süresince hem de dönüş yolunda huzursuz olmanızı engelleyecektir.

Bebekli bir aile misiniz? Eğer öyleyse, siz seyahate çıkarken yanınıza neler alıyorsunuz? Deneyimlerinizi ve bilgi birikimlerinizi yorum yazarak paylaşabilir ve diğer bebekli ailelere yardımcı olabilirsiniz.

Yazıya ilişkin düşüncelerinizi yazabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.