Speak Translate Dil Uygulaması

En iyi 5 dil uygulaması ile bir sonraki seyahatinizde kendinizi yerel birisi gibi hissedeceksiniz.

Seyahat etmek; yeni yerler, yeni kültürler keşfetmek, yerel halk ile tanışmak ve yeni bir dil öğrenmek demektir. Evet, İngilizce’nin sizi her yere götürebileceğini biliyoruz, ancak yeni bir dil öğrenmenin size başka kapıları açacağı ve yepyeni insanlar ile tanışmanıza imkan sağlayacağı su götürmez bir gerçek. Ne demiş atalarımız? Bir dil bir insan, iki dil iki insan. 🙂 Artık akıllı telefonlar ve uygulamalar sayesinde yeni bir dil öğrenmek her zamankinden daha kolay. İşte seyahatlerinizde kullanabileceğiniz en iyi 5 dil uygulaması.


1Speak & Translate

Speak Translate Dil Uygulaması

Konuşmanızı kaydedin ve uygulamanın çevirmesini isteyin. Bir kelimeyi öğrenmek üzere uygulama aracılığıyla çevirilerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca cümle çevirisi de olan uygulama sayesinde uzun metinlerinizi anlaşılır düzeyde çevirebilirsiniz.

IOS Uygulama

2Memrise

Memrise Dil Uygulaması

Bu uygulama ile yeni bir dilin temellerini öğrenmek çok eğlencelidir. Memrise, yeni kelimeler ve yeni cümleler öğrenmenize fazlasıyla yardımcı olur.

IOS Uygulama

Android Uygulama

3World Lens

World Lens Dil Uygulaması

World Lens uygulaması ile çektiğiniz resimlerdeki metinleri anında çevirebilirsiniz. Uygulama, yalnızca bir kelimenin veya cümlenin fotoğrafını algılayarak düzgün bir şekilde çevirebiliyor. Uygulama sayesinde seyahatlerinizde yolda, restoranda vb. yerlerde gördüğünüz kelimeleri ve cümleleri fotoğraflayarak tercüme edebilir, dil sorununu kısmen de olsa çözebilirsiniz.

IOS Uygulama

Android Uygulama

Daha Fazla Okuyun: En İyi 10 Seyahat Uygulaması

4Duolingo

Duolingo Dil Uygulaması

Duolingo’da oyun oynayarak konuşma, okuma, dinleme ve yazma becerilerinizi geliştirin! Soruları cevaplayarak ve dersleri tamamlayarak kelime bilginizi ve gramer becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Temel fiiller, cümleler ve günlük yeni kelimeler öğrenin.

IOS Uygulama

Android Uygulama

5Professional Translator

Professional Translator Dil Uygulaması

Yurt dışında İnternet paketinizi harcamak istemiyorsanız bu uygulama çok faydalıdır. Uygulama, profesyoneller tarafından tercüme edilen 300’den fazla cümle sunuyor. Herhangi bir İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz uygulama da ayrıca 18 dilde çeşitli sesli cümleler yer almakta.

IOS Uygulama

Daha fazla uygulamaya için “Kaynaklar” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hangi dili öğrenmek istiyorsunuz? Bu uygulamalardan herhangi birini deneyin ve bir sonraki gezinizde dil sorununu ortadan kaldırın.


Peki, siz telefonunuzda hangi dil uygulamalarını kullanıyorsunuz? Aşağıda yer alan yorum kısmına, kullandığınız dil uygulamalarını nedenleriyle birlikte yazarsanız çok mutlu oluruz!

Değerlendirme Yazısı
Seyahatleriniz İçin En İyi 5 Dil Uygulaması

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.