Göreme Sıcak Hava Balonları

Göreme her sene binlerce ziyaretçiye kapılarını açan turizmin en dinamik yaşandığı destinasyonlardan biridir. Gerek tur şirketleri ile gerekse kendi imkânları ile bu tatil beldesini görmek isteyen insanlar için son derece geniş bir aktivite olanağı sunuluyor. Konaklamanın zengin olması ve gezilecek yerlerin çok fazla olması Göreme’yi tatil cennetlerinden biri haline getiriyor. Otellerin otantik yapısı ve birçok farklı yöresel damak tadı ile son derece kendine özgü bir yerdir. Ulaşımın kolay olması da burayı tatilcilerin çok fazla ziyaret etmesini sağlamaktadır. Göreme otelleri ile hem çok rahat bir şekilde konaklayabilir hem de gezilecek yerler konusunda son derece rahat ulaşım seçeneklerine sahip olabilirsiniz.

Göreme Otelleri

Göreme ziyareti sırasında üst kalitede bir konaklama istiyorsanız Kapadokya Göreme otelleri kapsamında birçok olanağı değerlendirebilirsiniz. Hem aile ile hem de tek kişi olarak konaklanabilecek son derece muazzam kalitede oteller bulunuyor. Yeni evlenen çiftler için özel ayrıcalıkların da sunulduğu otellerde oda kahvaltısı, kolay ulaşım, tesise ait otopark alanları ve 24 saat resepsiyon hizmeti gibi birçok farklı ayrıcalık bulunuyor. Evcil hayvanlarından kopmak istemeyenler için ise hayvan dostu otellerden birini tercih etmek mümkün oluyor. Odalarda bulunan internet ve televizyon hizmetleri de ayrıca tatilin kalitesini yükselten detaylar arasında bulunuyor. Ailenizle ya da tek kişi olarak konaklayabileceğiniz Göreme uygun oteller arasında şu oteller sayılabilir.

Alaturca House

Alaturca House, Göreme

Göreme konaklama olanakları içerisinde Alaturca House son derece kaliteli oteller arasında bulunuyor. Oda kahvaltısı, kesintisiz internet ve resepsiyon hizmeti, günlük temizlik hizmeti, tur danışma ve emanet kasası gibi alanlarda hizmetler vermektedir. Aynı zamanda kendi arabanız ile ziyaret ediyorsanız tesise ait otoparkı ücretsiz şekilde kullanabiliyorsunuz.

Anatolian Houses Cave Hotel

Anatolian Houses Cave Hotel, Göreme

Göreme oteller listesinde çok tercih edilen yerlerin başında gelen Anatolian Houses Cave Hotel de oldukça lüks bir oteldir. Birçok otelin vermiş olduğu standart hizmetler yanında otel içerisinde spa merkezi, kuru temizleme, çamaşırhane gibi hizmetler de bulunuyor. Ücretsiz hizmetler kapsamında ütü servisi, internet, açık ve kapalı havuz, kiralık kasa ve daha birçok hizmeti bulabilmek mümkündür.

Fairyland Cave Hotel

Fairyland Cave Hotel, Göreme

Son derece rahat konaklama olanağı sunan Fairyland Cave Hotel de oldukça iyi oteller arasında yerini alıyor. Göreme gezilecek yerlere kısa mesafede bulunan bu otelde aile ile konaklama için son derece uygun bir mekândır.

Göreme’de ucuz oteller ve pansiyonlar ziyaretçilerine en iyi şekilde konaklama hizmeti vermektedir.

Göreme Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler bakımından Göreme son derece zengin bir tatil yöresidir. Burada görülmesi gereken yerler şu şekilde sıralanabilir:

Göreme Açık Hava Müzesi

1950 yılında açık hava müzesi haline getirilen ve 1985 yılında da UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne aldığı Göreme Açık Hava Müzesi herkes tarafından ilgi görüyor. Türkiye’nin en büyük açık hava müzesi kabul edilen bu alanda doğal oluşumları ve kaya mezarları görebilmek mümkün oluyor.

Karanlık Kilise

Çok eski tarihi kalıntılardan biri olan Karanlık Kilise, çok az ışık alması nedeni ile bu şekilde isimlendirilmiştir. Yapı hem İncil hem de Hz. İsa’yı konu edinen birçok süslemeye sahiptir.

Karanlık Kilise, Göreme

Aziz Basel’in Şapeli

Göreme Açık Hava Müzesi’nin girişinde yer alan dini bir mekândır. İlginç bir yapı olması ve Hristiyanlık ile ilgili birçok süsleme ve tasvir bulundurması gelenlerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Göreme Kızılçukur Vadisi

Göreme’nin birçok vadisi bulunmasına rağmen en çok ilgi çeken Kızılçukur Vadisi, Açık Hava Müzesi’ne 3 kilometre yakınlıkta bulunuyor. Vadi özellikle gün batımında çok fazla ziyaretçi alıyor.

Yukarıdaki yerler dışında daha birçok farklı kilise, anıt mezar ve vadi görebilme imkânınız bulunuyor. Ulaşılabilir Göreme otel fiyatları sayesinde eşsiz bir tatil yapabilme imkânı bulunuyor.

Peki, Göreme’yi neden ziyaret etmelisiniz?

Göreme hem tarihi hem de doğal yapıları ile görülmesi gereken nadide mekânlardan biridir. Göreme merkez otelleri ile son derece lüks konaklama imkânı sunulması, ulaşımın rahat olması ve zengin gezilecek yer çeşitliliğinin bulunması Göreme’yi dünya üzerindeki sayılı turizm destinasyonlarından biri haline getiriyor.

2 YORUM YAZILMIŞ

Yazıya ilişkin düşüncelerinizi yazabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.