Muhafazakar aileler için helal tatil önerileri hakkında bilgi.

Helal tatil; muhafazakar aileler açısından hassasiyetleri göz önünde bulundurularak yaşam tarzlarına uygun olarak özenle hazırlanmış özel konaklama mekânlarıdır.

Tüm yıl boyunca çalışıp yorulan herkes huzurlu ve sakin bir tatil hayal eder. Günümüzde pek çok aile artık otel kalabalığından ve karmaşasından uzak, doğanın seslerini dinleyerek sevdikleriyle baş başa bir tatil planlamaktadır. Helal tatil anlayışına uygun villalar, havuzları dışarıdan görünmeyen, terasında korunaklı güneşlenme alanları bulunan, huzur ve güven içinde tatil yapabileceğiniz bir tatil şeklidir. Ege ve Akdeniz’in en çok ilgi gören tatil yörelerinde nüfusun ve turist sayısının kısmen daha az olduğu yerlerde bulunan bu villalar deniz ve doğa manzaralarıyla da kendinizi dinlenmiş hissedebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Yemyeşil bahçeleri, keyifli bir havuz, havuza açılan kapılar ve konforlu bir ortamda huzur içinde bir tatil yaşamanızı sağlar. Misafirlerini ağırlamadan önce temizlenen villaların bahçe bölümünde bol sohbetli uzun akşam yemekleri için mangal ve barbekü bulunmaktadır. Muhafazakâr ailelerin tüm istekleri önceden düşünüldüğü için bu villalarda sigara içilmemektedir.

Muhafazakar Aileler İçin Tatil

Tatilini kendi inançları doğrultusunda yaşamak isteyen muhafazakâr ailelerin bu istekleri genellikle otellerden tarafından karşılanamamakta ve bu olumsuz durum villaların huzurlu ve güvenli ortamıyla sunduğu hizmetlerle olumlu bir hale gelmektedir. Ortak amacı muhafazakâr ailelerin hassasiyetlerini gözetmek olan bu villalar bulundukları konum itibariyle de merkeze, lokantalara, kültür gezisi yapabileceğiniz tarihi mekânlara ve günübirlik turlara çıkabileceğiniz rotalara yakındır. Ailenizin üye sayısına göre tercih edebileceğiniz küçük ya da büyük villalar tüm yılın yorgunluğunu atabileceğiniz bakımı ve temizliği yapılmış dışardan görünmeyen havuzlarıyla eşsiz bir tatil imkânı sunmaktadır.

Kendinizi evinizin konforlu, rahat ve güvenli ortamında hissedeceğiniz muhafazakâr villalar, güneşin batışını seyre dalabileceğiniz teras manzaraları, oksijen deposu doğal ortamı ve uzun akşam yürüyüşleri yapabileceğiniz renkli sokaklarıyla siz misafirlerini bekliyor. Kalabalık ailenizle ya da sadece eşinizle tüm hassasiyetlerinizin göz önünde bulundurulduğu garantisiyle dilediğiniz dönemi ve tatil yöresini seçerek siz de İslami Tatil Villaları ayrıcalığı ile helal tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Unutmayın ilk deneyimden sonra muhafazakâr tatil anlayışınızı değiştirecek ve her yıl güvenle seçeceğiniz bir gelenek haline gelecek.

Sadece yüksek sezon olarak adlandırılan yaz aylarında değil tüm yıl boyunca konaklayabileceğiniz muhafazakâr villalar, her zaman yaşam tarzınıza ve inancınıza uygun hizmet vermektedir. Ekstra taleplerinizi ve isteklerinizi villanızı kiralama aşamasında uzman personelimizle paylaşabilirsiniz. Ayrıca muhafazakâr villalar birçok tatil seçeneğine göre çok daha ekonomik ve aldığınız hizmet kalitesinden memnun kalabileceğiniz bir konaklama şeklidir.

Merhaba! Ben Fatih Kibar. Seyahat etmek yıllardır en büyük tutkum oldu! Şimdiye kadar 14 ülke ve 100'den fazla şehirde bulundum. Şaşırtıcı ve renkli mimarilere, farklı kültürlere göz atmak, farklı şehirlerde dolaşmak, yeni harika yerler keşfetmek, eşsiz yerleri ziyaret etmek, yerel insanların arasına karışmak ve doğada yürüyüşler yapmak en sevdiğim şeyler arasındadır. Hadigez.com'da seyahat etme tutkumu yazılı olarak paylaşmaya ve seni de bu harika dünyayı keşfedebilmen için ilham vermeye çalışıyorum. Tüm seyahat notlarımı burada blogumda, Instagram'da fotoğraflarda ve videolarımla YouTube kanalımda paylaşıyorum. Yolculuğuma ortak olun. Sosyal medyada beni takip edin ve hiçbir paylaşımımı kaçırmayın!

2 YORUM YAZILMIŞ

  1. Birkaç yıl önce iki aile olarak Fethiye’de villa kiralamıştık. Daha önce her şey dahil otellerde tatilimizi yapıyorduk fakat villa tatili bizim için çok farklı bir tecrübe oldu. Yüzme havuzunun sadece size ait olması insana ayrıcalık hissi veriyor. Birde havuzun ve bahçenin dışarıdan görünmemesi tatilin keyfini özgürce yaşamanız için olabildiğince iyi bir ortam sağlıyor. Tek dezavantajı yemeği kendiniz yapıyor olmanız. Gerçi bizim gibi mangala düşkünseniz havuz başında barbekü keyfini hiçbir açık büfeye değişmem ama tercih meselesi tabi. Bu tatil türünü düşünecek olanlara Kayaköy bölgesine gitmelerini tavsiye edebilirim. Müthiş bir doğası var. Birde Ölüdeniz’e çok yakın. Aracınız ile 10 dakikada Ölüdeniz’e ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saklıkent bölgesinde kanyon gezintisi yapabilir veya Babadağ’da yamaç paraşütünü tercih edebilirsiniz.

    • Merhaba Aslı Hanım,

      Değerli bilgilerinizi paylaşarak eklemelerde bulunduğunuz için teşekkür ederim. Muhafazakar ailelerin keyifli bir şekilde tatil yapabilmeleri adına villa kiralama planlaması ideal bir seçim olacaktır.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.