Mobil Seyahat Harita Uygulamaları

Gezmek ve yeni yerler keşfetmek, yeni maceralara atılıp yeni dostluklar kazanmak herkes için ertelenen bir hayal. Fakat bu yıl gerçekten yola çıkmaya karar verenlerdenseniz yolculuğunuzda mutlaka yanınızda bulunması gereken önemli ayrıntılar bulunuyor. Akıllı telefonlar ve tabletler bu yönü ile ele alındığında seyahatlerde de yaşamımızı kolaylaştıran araçlardandır.

Sizler de kendinizi bir gezgin olarak görüyorsanız o zaman seyahat haritaları ile keyifli ve bir o kadar da konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Seyahat haritaları ile seyahatinizi kolaylaştırın. Seyahat haritalarını mobil olarak telefon ve tabletinize indirebilirsiniz. Bu sayede de istediğiniz zaman istediğiniz yere en kolay ve en ucuz nasıl gidebileceğinizi ve gittiğiniz yerlerde neler yapabileceğinizi kolaylıkla öğrenebilir ve takip edebilirsiniz. Gittiğiniz yerlerde sizler ile aynı heyecanı yaşayacak bir sosyal çevreyi bile bu uygulamalardan edinebilirsiniz. Seyahat planlaması yaparken seyahat haritaları oldukça önemli bir rol oynamakta. Bu uygulamalar birbirinden farklı kolaylıkları sunduğu için özellikle yurt dışı gezilerinizde oldukça keyifli ve kolay bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz.

Mobil Seyahat Uygulamaları

Seyahat haritaları içinde belki de en çok tercih edilen ve internet paketinize de ihtiyacınız olmadan kullanabileceğiniz Google haritalarını tercih edebilirsiniz. Uygulama sadece bir harita görevi olarak değil aynı zamanda bir navigasyon aracı olarak da kullanılmaya uygun bir yapıya sahiptir. Anlık olarak navigasyon hizmetlerinden yararlanmak için veri bağlantısı hizmeti aktif olmalıdır. İstediğiniz yer ile ilgili detaylı tüm bilgiye bu uygulama sayesinde erişebilirsiniz. Üstelik sadece gitmek istediğiniz yeri yazarak en kısa yoldan ve kolaylıkla o yere ulaşmanızı da yine bu uygulama sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Maps.me ile Adres Karmaşıklığına Son Verin

Mobil Harita Uygulamaları
Maps.me ve Google Maps harita uygulamaları

Ayrıca sizlere maps.me uygulamasını da önerebilirim. Bu uygulama çevrimdışı çalışabiliyor. Gideceğiniz destinasyona ait haritayı bir kereye mahsus olmak koşuluyla indirdikten sonra çevrimdışı olarak haritayı kullanabiliyorsunuz. Gezilecek yerler, konaklama ve yeme içme gibi alternatif bilgileri harita üzerinde kolayca görebiliyorsunuz. Hatta aynı zamanda seyahat planlamanız esnasında gezilecek yerleri önceden harita üzerinde işaretleyerek konum bulmada pek sıkıntı da yaşamazsınız.

Booking İle Otel Rezervasyonlarınızı Organize Edin

Booking ve TripAdvisor Uygulamaları
Booking ve TripAdvisor Uygulamaları

Mobil seyahat uygulamaları içinde yine en çok tercih edilenlerden birisi de Booking’dir. Bu uygulama ile en ucuz ve en kaliteli konaklama yerlerini belirleyebilirsiniz. Booking.com uygulaması sahip olduğu geniş veri tabanı ile öne çıkmaktadır. Uygulama üzerinde yer alan toplam restoran, otel ve diğer konaklama hizmetlerine ait bilgi neredeyse 10.000’i geçmiş durumda. Dünyanın en geniş olanaklarını uygulama içinde bulunduğunuz noktanın tespit edilmesi ile kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede de plansız bir şekilde bile çıkmış olduğunuz bir yolculuğunuzu oldukça keyifli ve ekonomik bir şekilde geçirmiş olacaksınız. IOS seyahat uygulamaları içinde belki de gezginlerin en çok tercih ettiği uygulamalardan birisidir.

Booking üzerinden yapacağınız ilk konaklamada %10 kredi kartına para iadesinden faydalanabilirsiniz. Booking’de yapacağınız rezervasyon sonrası konaklamaya ödediğiniz rakamın %10’unu geri alın. Şimdi tasarruf edin!

Ayrıca Okuyun: En İyi 10 Seyahat Uygulaması

TripAdvisor ile Diğer Gezginlerin Yorumlarına Göz Atın

TripAdvisor da yine yolculuk yapmayı ve yeni yerler keşfetmeyi sevenler için kesinlikle ilk olarak bakılması gereken uygulamalardan biridir. Uygulama üzerinden gittiğiniz yerde hem konforlu hem de ekonomik bir şekilde neler yapabilirsiniz ve neler yapmalısınız gibi tüm detayları bulabilmeniz mümkün. Üstelik bu uygulama sadece sizleri bilgilendirmek ve adres tarif amaçlı olarak değil, fiyat karşılaştırmalarına kadar en ince detayları bile sizlere anlattığı için her zaman daha fazla seçeneği sunmaktadır. Gitmek istediğiniz yer ile ilgili yorumları da paylaşması önceden fikir edinmeniz açısından oldukça önemlidir.

Uygulama, ülkemizde son dönemde yaygınlaşmaya başlayan bir platform. Bu nedenle yerel olanaklarda beş yıldız kalitesini yakalayamamış bir çok işletme uygulama veri tabanında yer alamayabiliyor. Son derece hızlı güncellemeler ile ülkemize adapte olmaya çalışan TripAdvisor daha çok yurt dışı seyahatlerinde kullanım için ideal bir uygulama. Özellikle dünyanın gözde turistik ülkeleri olan İspanya ve Güney Amerika ülkeleri yanı sıra Okyanus adalarında yer alan tüm işletmeler ile ilgili en ince ayrıntıya uygulama üzerinden ulaşmak mümkün.

Swarm ile Şehrin En İyi Mekanlarını Keşfedin

Swarm Uygulaması

Swarm uygulaması her ne kadar bir check-in uygulaması olsa da, doğru kullanıldığı takdirde seyahatlerinizde de işinize fazlasıyla yarayacak kullanışlı bir kişisel deneyim ürünüdür. Örneğin bir şehre gittiğinizde, o şehrin en iyi yeme-içme mekanlarını öğrenmek istiyorsunuz. Swarm uygulaması ile bu mümkün! Bulunduğunuz şehirde en yüksek puanı alan yeme-içme mekanlarına bakabilir, hatta kullanıcıların yorumlarıyla gideceğiniz mekana yönelik ön bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede de dilediğiniz mekanı ve yerel lezzetlerini keşfedebilir, gezinizde farklı mekanları gezip, lezzetlerini tadarak seyahatinizde harikulade bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte neredeyse her gün yeni bir uygulama çıkmakta. En çok kullanılan ve seyahatlerimizi kolaylaştıran popüler uygulamaları “Seyahat Kaynakları” sayfasında sizler için bir araya getirdim. Bu uygulamalara göz atın ve ilginizi çeken uygulamayı indirerek seyahat planlamanızı keyifle oluşturun.

Akıllı telefonlarınızda hangi seyahat uygulamalarını kullanıyorsunuz? Size sağladığı kolaylıklar nelerdir? Düşüncelerinizi yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

1 YORUM YAZILMIŞ

Yazıya ilişkin düşüncelerinizi yazabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.