Deniz tatili yerleri üzerine öneriler.

Egzotik ülkelerde yaşamayı hayal ederek yaşıyorsanız bu hayaliniz pek gerçek olmasa da kısa süreliğine deniz tatili  yerleri ya da plaj tatili olarak aşağıda sıralamış olduğum ülkelere seyahate çıkabilirsiniz. Bu sayede hayallerinizi bir nebze de olsa gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

Dünyanın En Güzel Deniz Tatili Yerleri

Tayland

Phuket Seyahat Rehberi
Phuket Seyahat Rehberi

Egzotik havası, doğası ve meyveleri ile sizlere istediğiniz pek çok şeyi kolayca sunabilecek çeşitliliğe sahip. Aynı zamanda ekonomik bir şekilde kolayca gidebileceğiniz egzotik ülkelerin de başında gelmektedir. Doğa severler için şahane adalar ve olağanüstü plajlara sahip olan Tayland’da şahane bir deniz tatili geçirmeniz mümkün. Kaplanlar ile yan yana durabileceğiniz bir ülke olan Tayland, tercih edebileceğiniz egzotik ülkelerin başında gelmektedir.

Ayrıca Okuyunuz: Tayland Gezi Rehberi

Endonezya

Endonezya Deniz Tatili
Endonezya Deniz Tatili

Çok sayıda adayı il sınırları içerisinde barındıran Endonezya, dünyanın en kalabalık ülkelerinden birisidir. Volkanların patlama anlarına sahne olabileceğiniz bir ülke olan Endonezya, sizlere doğanın nasıl görev yaptığını bizzat gösteriyor. Tertemiz ve devasa plajlardan oluşan Endonezya sahillerinde şahane bir egzotik plaj tatili yapabilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: Endonezya Gezi Rehberi

Malezya

Malezya Deniz Tatili
Malezya Deniz Tatili

Malezya’nın başkenti olan Kuala Lumpur, dünyaca ünlü turistik bir nokta. Tropikal bir iklime sahip olması nedeniyle hem hesaplı hem de şahane egzotik bir tatil yeri olarak tercih edilmektedir. Etnik geniş bir mirastan oluşan Malezya, her yıl yüzlerce yabancı turisti ağırlıyor. El değmemiş, henüz keşfedilmemiş plajları ile adeta doğa kartpostallarından fırlamış bir görselliğe sahip ülke. Lüks otellerde konaklama yerine kamp kurarak bu cennet gibi noktada uzun süre yaz tatili yapabilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: Malezya Gezi Rehberi

Filipinler

Filipinler Deniz Tatili
Filipinler Deniz Tatili

Pirinç üretiminde fark yaratan Filipinler, aktif olarak lav çıkartan volkanik dağları ile turistik adalarını kıskandıracak bir doğal güzelliğe sahip. Çok sayıda adanın bulunduğu Filipinler’de egzotik bir tatile merhaba diyebilirsiniz. Dünyada bulunan en uzun kıyı şeridi boyunca doğa yürüyüşü yapabilir berrak sularında dilediğiniz anda yüzebilirsiniz. Bembeyaz kumsalları ayaklarınıza ipeksi bir dokunuş hissi kazandırıyor. Uzun yağmur ormanlarına âşık olacak içerisinde uzun doğa yürüyüşlerine katılabileceksiniz. Sınır dışı bir yaz tatili için sizlerde Filipinler’e seyahat fikrini değerlendirebilirsiniz.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.