Aileler için yurt dışında en çok tercih edilen tatil yerlerinden biridir.

Herkes en az bir kez de olsa yurtdışı tatili yapmak ister. Dünya üzerinde gezilip görülmesi gereken o kadar çok yer varken kesinlikle uygun seçenekleri de değerlendirerek sizler de ailece yurtdışı gezilerine katılarak oldukça eğlenceli bir tatil yapma şansına sahip olabilirsiniz. Peki, ekonomik bir aile tatili için hangi ülkelere gidilmeli?

Öncelikli olarak yurtdışı tatili için herkesin ayırmış olduğu bütçeler oldukça farklılık gösterebilir. Sizler için çıkarmış olduğum yurtdışı aile turları kapsamında vizesiz gidebileceğiniz ülkeler içinde sizler de bütçenize ve zevkinize uygun bir yeri tercih edebilirsiniz.

Ekonomik Aile Tatili Destinasyonları

Arnavutluk

Arnavutluk Aile Tatili
Arnavutluk Aile Tatili

Aileler için uygun olan her türlü eğlenceye ve aktiviteye sahip Arnavutluk özellikle yaz aylarında kalabalık grupları ağırlamaktadır. Gezilip görülmesi gereken yerlerinin dışında yeniden keşfedilmeyi bekleyen bir tarihe ve doğaya sahip olan bu güzel yere gitmek için vizenizin olmasına gerek yoktur. Bunun yanı sıra hem ulaşım masrafları açısından hem de konaklama masrafları açısından diğer yurt dışı seçeneklerine nazaran en ekonomik olan ülkelerden birisi olarak da tatil seçeneklerinizin içinde ilk sırada yer almaya aday olan ülkelerden birisidir.

Ayrıca Okuyunuz: Arnavutluk Gezi Rehberi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kıbrıs Aile Tatili
Kıbrıs Aile Tatili

Hem ülkemize oldukça yakın olması hem de bilindik bir kültüre ve doğaya sahip olması açısından Kıbrıs ailecek gidebileceğiniz ekonomik yerler listesinde yer almaktadır. Erken rezervasyon seçeneğini eğer Kıbrıs’ta akıllıca kullanırsanız lüks yerlerde bile oldukça uygun fiyatlara konaklama şansına sahip olabilirsiniz. Çocukla tatil yapacaklar için ulaşım kolaylığı olması da artı bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca Okuyunuz: Kıbrıs Gezi Rehberi

Gürcistan

Tiflis Aile Tatili
Tiflis Aile Tatili

Hem ulaşım açısından hem de ekonomik açıdan belki de ülkemizden daha rahat bir şekilde tatilinizi yapabileceğiniz yerlerden birisi olarak Gürcistan karşımıza çıkmaktadır. Kendinizi bambaşka bir dünyada hissederken aynı zamanda muhteşem doğası ve sıcacık insanları ile de asla geri dönmek istemeyeceğiniz bir yer arıyorsanız Gürcistan’ı tercih edebilirsiniz. Aileler için yurt dışında en çok tercih edilen tatil yerlerinden biridir. En büyük nedeni ise kesinlikle oldukça ekonomik olması ve pasaport veya vize de gerekmemesidir.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.