Ekonomik aile tatili yerleri: Malta

Ekonomik aile tatili yerleri, sevdikleriniz ile bütçenizi sarsmadan unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor. Herkes en az bir kez de olsa yurtdışı tatili yapmak ister. Dünya üzerinde gezilip görülmesi gereken o kadar çok yer varken kesinlikle uygun seçenekleri de değerlendirerek sizler de ailece yurt dışı gezilerine katılarak oldukça eğlenceli bir tatil yapma şansına sahip olabilirsiniz. Unutmayın en uygun fiyatlı uçak biletleri fırsatlarından yararlanabilmeniz için maksimum 56 gün önceden biletinizi almış olmanız gerekiyor. Uçuş şirketleri belirledikleri özel bir çalışma ile erken rezervasyon için en uygun fiyatı 56. gün sunuyor. Peki, ekonomik aile tatili için hangi ülkelere gidilmeli?

Öncelikli olarak yurt dışı tatili için herkesin ayırmış olduğu bütçeler oldukça farklılık gösterebilir. Sizler için çıkarmış olduğumuz yurtdışı aile turları kapsamında vizesiz gidebileceğiniz ülkeler içinde sizler de bütçenize ve zevkinize uygun bir yeri tercih edebilirsiniz.

Ekonomik Aile Tatili Yerleri

1Arnavutluk

Aileler için uygun olan her türlü eğlenceye ve aktiviteye sahip Arnavutluk özellikle yaz aylarında kalabalık grupları ağırlamaktadır.
Arnavutluk Aile Tatili

Aileler için uygun olan her türlü eğlenceye ve aktiviteye sahip Arnavutluk özellikle yaz aylarında kalabalık grupları ağırlamaktadır. Gezilip görülmesi gereken yerlerinin dışında yeniden keşfedilmeyi bekleyen bir tarihe ve doğaya sahip olan bu güzel yere gitmek için vizenizin olmasına gerek yoktur. Bunun yanı sıra hem ulaşım masrafları açısından hem de konaklama masrafları açısından diğer yurt dışı seçeneklerine nazaran en ekonomik olan ülkelerden birisi olarak da tatil seçeneklerinizin içinde ilk sırada yer almaya aday olan ülkelerden birisidir.

Daha Fazla Okuyun: Arnavutluk Gezi Rehberi

2Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Hem ülkemize oldukça yakın olması hem de bilindik bir kültüre ve doğaya sahip olması açısından Kıbrıs ailecek gidebileceğiniz ekonomik yerler listesinde yer almaktadır.
Kıbrıs Aile Tatili

Hem ülkemize oldukça yakın olması hem de bilindik bir kültüre ve doğaya sahip olması açısından Kıbrıs ailecek gidebileceğiniz ekonomik yerler listesinde yer almaktadır. Erken rezervasyon seçeneğini eğer Kıbrıs’ta akıllıca kullanırsanız lüks yerlerde bile oldukça uygun fiyatlara konaklama şansına da sahip olabilirsiniz. Çocukla tatil yapacaklar için ulaşım kolaylığı olması da artı bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Daha Fazla Okuyun: Kıbrıs Gezi Rehberi

3Gürcistan

Aileler için yurt dışında en çok tercih edilen tatil yerlerinden biridir.
Tiflis Aile Tatili

Hem ulaşım açısından hem de ekonomik açıdan belki de ülkemizden daha rahat bir şekilde tatilinizi yapabileceğiniz yerlerden birisi olarak Gürcistan karşımıza çıkmaktadır. Kendinizi bambaşka bir dünyada hissederken aynı zamanda muhteşem doğası ve sıcacık insanları ile de asla geri dönmek istemeyeceğiniz bir yer arıyorsanız Gürcistan’ı tercih edebilirsiniz. Aile için tatil yerleri yurtdışında en çok tercih edilen yerlerden birisi. En büyük nedeni ise kesinlikle oldukça ekonomik olması ve pasaport veya vize de gerekmemesidir.

Daha Fazla Okuyun: Gürcistan Gezi Rehberi

4Malta

Ekonomik aile tatili yerleri: Malta

Ülkemize son derece yakın bir ada ülkesi olan Malta yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip bir Avrupa birliği ülkesi. Fakat vizesiz seyahat rotasında yer almasının en büyük nedeni bu ada ülkesinin gelirlerinin doğrudan doğruya dil eğitim okulları ve turizm faaliyetlerine bağlı olmasından kaynaklanıyor. Avrupa birliği ülkesi olan ülke Türk vatandaşlarından tatil ve eğitim amaçlı ziyaretler için vize talep etmiyor. Ülkemizden pek çok tur şirketinin hizmetleri arasında yer alan Malta aile için tatil yerleri listesinde yer almayı hak ediyor. Ülkenin sadece güneş ve denizi ile değil sahip olduğu tarihi eserler ve ibadet haneleri ile mutlaka görülmesi gerekilen bir ülkeye dönüşüyor.

Daha Fazla Okuyun: Malta Gezi Rehberi

5Ukrayna

Ekonomik aile tatili yerleri: Ukrayna

Son dönemde büyük bir gelişme yaşayan ülkelerin başında Ukrayna geliyor. Son yıllarda başlatılan pozitif kalkınma hamlesi ile ülkenin kaderi %100 değişmiş durumda. Ülkemizden vizesiz seyahate olanak tanıyan Ukrayna halkı Türk vatandaşlarına ve tüm turistlere karşı son derece nazik ve saygılı davranıyor. Ülke başlatmış olduğu turizm hamlesinde kültürel eserlerin öne çıkartılmasını ve bu eserlerin ziyaret için çok düşük müze maliyetleri ile yapılabilmesini sağlıyor. Uygun maliyetli ve bir tatil arıyorsanız Ukrayna mutlaka rotanıza eklemeniz gereken bir ülke.

Daha Fazla Okuyun: Ukrayna Gezi Rehberi

Değerlendirme Yazısı
Ekonomik Aile Tatili Yerleri

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.