Kış tatilinizi planladınız ve nereye gideceğinize de karar verdiniz. Şimdi sıra bavul hazırlamaya geldi.

Kış tatilinizi planladınız ve nereye gideceğinize de karar verdiniz. Şimdi sıra bavul hazırlamaya geldi. Bunun için ise tek yapmanız gereken sadece gideceğiniz yerin hava durumunu sürekli olarak kontrol etmektir. Bu nedenle de kayak merkezleri hava durumu sürekli ve düzenli olarak güncel bir şekilde sizlere sunan programları telefonlarınıza yükleyebilirsiniz.

Kayak Merkezleri Hava Durumu

Öncelikli olarak gideceğiniz yere göre hava durumunu kontrol etmenin en önemli nedenlerinden birisi de götüreceğiniz kıyafetlerinizin seçiminin yanı sıra aynı zamanda kayak yapmak için müsait olup olmadığıdır. Bazı durumlarda oldukça soğuk ve fırtınalı bir şekilde kayak merkezi için gittiğiniz yerde farklı hava durumları ile karşılaşabilirsiniz. Kayak yapmak için belirli bir kar kalınlığının olması gerektiği de yine tatil planınızı yaparken gideceğiniz yer için özellikleri açısından da yine dikkat etmeniz gereken şeylerden birisidir.

Kayak merkezleri hava durumu tahminlerini güncel olarak gideceğiniz kayak merkezleri sitesinden öğrenme şansına sahipsiniz.

Kış tatili kapsamında kayak yapmak için karın en yoğun olduğu zamanın tercih edilmesinde fayda olacaktır.

Daha Fazla Okuyun:

Kayak Sporu İçin Kullanmanız Gereken Malzemeler

Seyahate Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Öncelikli olarak kayak merkezlerinin düzenli ve sürekli olarak güncel hava durumlarını ve en önemlisi de kar kalınlığını düzenli olarak takip etmeniz için telefonunuza indirebileceğiniz kullanımı kolay ve oldukça pratik uygulamaları tercih edebilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde hem hava sıcaklığını ve hem de kar kalınlığını düzenli olarak öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.

Hava durumlarını ve kar kalınlıklarını incelerken sabah ve akşam durumlarını da ayrıca incelemenizde fayda olacaktır.

Kayak pistleri açısından en önemli konulardan birisi de kar kalınlıklarıdır. Bu konu özellikle gideceğiniz yerde kayak yapmak için sizlere yeteri kadar bir kar kalınlığı olması adına oldukça önemlidir. Tatile gideceğiniz hafta en azından kar kalınlığını ve hava durumunu düzenli takip etmenizde fayda olacaktır. Mesela yurtiçi kayak merkezleri hem günübirlik hem de haftasonu katılabileceğiniz turlar için karın en güzel olduğu anları yakalayabilmek adına tüm kayak merkezlerinin hava durumunu ve kar kalınlığını düzenli olarak takip edebilir ve ondan sonra istediğiniz kayak merkezine gidebilirsiniz.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.