Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri arasında yer alan Erciyes kayak pisti kış aktiviteleri için eşsiz bir yerdir.
Türkiye'nin en popüler kayak merkezleri arasında yer alan Erciyes kayak merkezi, kış aktivitelerinin yapıldığı popüler yerlerden biridir. © Flickr, Yunus Yıldızkan

Kışın gelmesi ile birlikte artık kayak sporları da yavaştan başlamakta. Ülkemizde özellikle kış sporlarının aktif olarak yapıldığı oldukça güzel kayak merkezleri bulunmakta. Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri listesini sizler için hazırladık. Listeye olan önerilerinizi konuya yorum olarak yazın ve birlikte detaylandıralım.

Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi
Türkiye’nin en büyük kayak merkezi olan Uludağ, doğa ve kış sporlarıyla popüler bir yerdir. © Flickr, Anıl Gündüz

En bilindik ve en çok tercih edilen kayak merkezlerinden birisi. Sadece kayak merkezi değil aynı zamanda milli park olarak da bilinen Uludağ kış sezonunu oldukça kalabalık geçiren yerlerden biri. Buz pateni, snow board ve kar motosikleti gibi pek çok aktiviteye de sahip olan Uludağ üstelik ekonomik olarak da oldukça uygun fiyat aralıklarında hizmet veriyor. Kayak sporu için en uygun hava ve zemin şartlarına sahip olan Uludağ’ı kış mevsiminde kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi
Türkiye’nin kış turizmine yönelik en popüler kayak merkezlerinden biridir. © Flickr, stargundem

Erzurum’a 40 km mesafede bulunan Palandöken kayak merkezi yine ülkemizde en çok tercih edilen en iyi kayak merkezleri arasında yer alıyor. Erzurum’un güzelliklerini keşfetmek için şehri gezebilir ve merkezden kayak merkezi için kalkan otobüs veya diğer ulaşım araçları ile kayak merkezine ulaşabilirsiniz.

Ilgaz Kayak Merkezi

Ilgaz Kayak Merkezi
Keyifli bir kış tatili yapmak isteyenler için Ilgaz, doğası ve kayak pisti ile gözde yerlerden biridir. © Flickr, sekertanitim

Hem muhteşem doğası hem de kayak merkezi olma açısında uygun şartları ile kesinlikle tercih edebileceğiniz yerlerden birisi de Ilgaz dağlarıdır. İsterseniz kamp da yapabileceğiniz olanaklara burada sahip olabilirsiniz. Sadece kış turizmi için değil her mevsim oldukça güzel bir havaya sahip olması da yine sizlerin burayı ziyaret etmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca Okuyunuz:

Kayak Sporu İçin Kullanmanız Gereken Malzemeler

Kayak Merkezleri İçin Hava Durumu Kontrolü

Sarıkamış Kayak Merkezi

Sarıkamış Kayak Merkezi
Kar kalitesi bir hayli yüksek ve çamlar arasında son derece güzel bir kayak merkezidir. © Flickr, Göksel Yıldırım

Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Sarıkamış çamların arasından sizlere kayak yapma heyecanını yaşatıyor. Yaklaşık 12 km uzunluğunda bir kayak pistine sahip olması kayak sporu ile ilgilenen herkes için muhteşem bir deneyim olabilir. Sadece uzun bir kayak pisti olması değil aynı zamanda muhteşem doğası ile sadece kışın değil yılın her günü ve her mevsimi Sarıkamış’ı ziyaret edebilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi
Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden biri olan Erciyes kayak pisti kış aktiviteleri için eşsiz bir yerdir. © Flickr, yunus yıldızkan

İç Anadolu bölgesinin en güzel yerlerinden biri ve en yüksek dağı olan Erciyes’de kayak yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Erciyes sönmüş bir yanar dağdır. Olağanüstü yüksekliği ve doğası ile kayak pistleri arasında Türkiye’nin en çok tercih edilen yerlerinden biri. Aynı zamanda en iyi kayak merkezleri arasında yer alan Erciyes, güzel bir kış tatili destinasyonudur.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.