Kış sporları kapsamında Avrupa'nın en yüksek rakımlı ve en popüler kayak merkezi olan Val Thorens, profesyonel kayakçıların değişmez adresleri arasında yer alıyor.
Kar kalitesi ve yüksek tepeleri sayesinde kayak yapmanın keyfini burada maksimum düzeyde yaşayabilirsiniz.

Dünyanın her yerinde özellikle kış mevsiminde kış sporları oldukça öncelik verilen aktivitelerin başında geliyor. Kışın en güzel hali ile yaşandığı ve kış sporlarının da aktif olarak yapıldığı muhteşem kayak merkezleri bulunmakta. Kış sporları için en popüler kayak merkezleri listesine göz atabilir ve isterseniz yurt içi ve yurt dışında bulunan kayak merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Kış Sporları Üzerine En Popüler Kayak Merkezleri

Aspen Kayak Merkezi, Kolorado

Aspen Kayak Merkezi, Kolorado
Aspen Kayak Merkezi, Kolorado © Visit Colorado, Flickr

Burası dünyanın en bilindik ve en ünlü kayak merkezlerinden birisidir. Tabii ki ekonomik açıdan eğer herhangi bir sorun ve sıkıntınız yoksa burada ünlü isimler ile birlikte kayak yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Konaklamak için oldukça lüks otellerin ve her türlü kolaylığın düşünüldüğü yerlerin olması da burada kendinizi şımartmak için en güzel nedenlerden birisi olabilir.

Cortina Kayak Merkezi, İtalya

Cortina Kayak Merkezi, İtalya
Cortina Kayak Merkezi, İtalya © Kevin Drake, Flickr

Dünyanın ilk kayak merkezleri arasında yer alan Cortina Kayak Merkezi aslında muhteşem doğası ile göz kamaştırıyor. Kendinizi doğa ile iç içe hissetmek istiyorsanız o zaman hiç vakit kaybetmeden kış tatilinizi bu güzel ve eşsiz doğası bulunan yerde geçirebilirsiniz. Üstelik oldukça büyük kayak merkezi olması nedeni ile buranın daha önce olimpiyat oyunları için tercih edildiğini de ayrıca belirtmek isteriz. Kayak merkezi seçimi yapacaksanız listenin ilk sıralarına burayı ekleyebilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: Kayak Sporu İçin Kullanmanız Gereken Malzemeler

Bansko Kayak Merkezi, Bulgaristan

Bansko Kayak Merkezi, Bulgaristan
Bansko Kayak Merkezi, Bulgaristan

Ülkemize de oldukça yakın olan Bansko Kayak Merkezi her yıl oldukça kalabalık grupları ağırlıyor. Üstelik kayak turları kapsamında ülkemizden de düzenli olarak turların düzenlenmesi bu muhteşem yeri görmeniz için büyük bir kolaylık. Oldukça ekonomik bir şekilde kış tatilinizi yapmak isterseniz ilk seçimlerinizden birisi Bulgaristan olabilir. Konaklama ve fiyat sorunu yaşamayacağınız nadir yerlerden birisidir.

Üç Vadiler Kayak Merkezi – Fransa

Val-Thorens (Üç Vadiler) Kayak Merkezi, Fransa
Val-Thorens (Üç Vadiler) Kayak Merkezi, Fransa

Büyüklüğü ile kayak sporu sevenler için her zaman tercih edilen yerlerden birisi olan üç vadiler hayatınızda en az bir kez ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisidir. Hem kendilerine özgü evleri ile hem de muhteşem ve eşsiz doğası ile unutamayacağınız bir deneyim sunuyor. Kış boyunca yoğun bir şekilde kar yağışı alan bu yerde zemin kayak yapmak için oldukça müsait olduğundan dolayı sorunsuz bir şekilde tatilinizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.