Balayı Tatili Önerileri

Evlilik telaşının en önemli işlerinden biri de balayı için yer seçimi yapmaktır. Hatta düğünün 5 – 6 saat sürdüğünü düşünürsek keyfinizce geçireceğiniz bir balayı tatili, düğünden bile daha önemli olabilir. Balayı için mekân tercih ederken bazı noktalara dikkat ederseniz muhteşem ve kusursuz bir balayı tatili geçirebilirsiniz.

Unutulmaz bir balayı tatili deneyimi yaşamak dünya evine yeni giren her evli çift için oldukça özel ve önemlidir. Bu yüzden bu önemli gününüzde sorunsuz ve kusursuz bir tatil yapmak istiyorsanız balayı tatili seçimlerinizde oldukça dikkatli seçimler yapmalısınız. Öncelikli olarak sıkıcı bir tatil yapmayı kimse istemez. Balayı tatilinizde eşiniz ile birlikte oldukça güzel ve eğlenceli bir tatil geçirmek için farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Farklı alternatifler, eşinizle baş başa geçireceğiniz tatilinizi kültürel açıdan da değerli bir hale dönüştürecektir.

Kusursuz Bir Balayı Tatili İçin

Öncelikli olarak romantik bir yer tercih etmeye özen göstermenizde fayda olacaktır. Baş başa geçireceğiniz bu tatil çok özel olmalı. Bunun yanı sıra seçmiş olduğunuz destinasyonun özellikleri de yine dikkat etmeniz gereken noktalardan birisidir. Bütçenize uygun bir seçim yapacaksanız her şeyden önemlisi her şey dâhil bir otel seçmenizdir. Sonuçta balayı tatiliniz süresince herhangi bir aksilik ile karşılaşmak istemezsiniz. Bu yüzden de sizleri en güzel şekilde ağırlayacak olan yerlerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Bir an önce kararınızı verip balayı yerini seçerseniz daha ekonomik ve kusursuz bir balayı tatili romantizmini yaşayabilirsiniz.

Tatil için seçtiğiniz bölge her zamankinden farklı olmalıdır. Mesela sadece yurt içi tatil seçenekleri ile sınırlı kalmayın. Zamanınız kısıtlı olsa bile yurt dışı balayı tatili seçenekleri ile unutulmaz bir balayı tatili geçirebilirsiniz. Dünyanın dört bir tarafında keşfedilmeyi bekleyen güzellikler bulunuyor. Balayı, eşiniz ve sizin için unutulmaz olduğu kadar, dünyayı keşfedebileceğiniz bir seyahat de olabilir.

Öncelikli olarak tatil planınızda rotayı hangi yöne çevireceğinizi belirlerken her yerin mevsimi olduğunu da unutmayın. Bazı bölgeler yazın oldukça güzel ve aktif olmaktadır. Eğer çift olarak kalabalık bir yeri değil de daha sakin bir tatil yeri tercih etmek istiyorsanız daha çok bu tarz yerlere göz atabilirsiniz.

Eğer tatilinizde eğlence de eksik olmasın diyenlerdenseniz o zaman yazın adaları tercih edebilirsiniz. Dünyanın genelinde oldukça güzel ve hareketli yaz eğlenceleri ve muhteşem doğası ile sizlere unutulmaz vakit geçirecek yerleri değerlendirmeniz sizler için daha avantajlı olabilir.

Romantik bir gece balayı tatili için kesinlikle çiftlerin aradığı tek şey diyebiliriz. Gün batımını birlikte izleyebileceğiniz güzel bir deniz kenarı sizler için en uygun tatil yerlerinden birisi olabilir.

Balayı Tatili İçin Gidilecek Şehri Planlayın

Balayı yerine karar verirken, sizin ve eşinizin karakter özelliklerine uygun bir yer tercih ederseniz, orada geçireceğiniz anlar daha keyifli olacaktır. Dalmak sizin için bir tutkuysa, dalış merkezi olan yerleri seçebilir, kayaksız bir tatil düşünemiyorum diyorsanız, mevsimine göre uygun kayak merkezlerini seçebilirsiniz.

Balayı demek çiftlerin düğün sırasında ve düğün hazırlığı süresince yaşamış oldukları stresi üzerlerinden atmaları için en güzel zamanlardan birisi demektir. Bu yüzden de kafa dinleyebileceğiniz bir yer seçmelisiniz. Eğlenceli ve değişik aktivitelere de çift olarak katılarak evliliğinizin ilk günlerini oldukça güzel anılar ile biriktirme şansına sahip olabilirsiniz. Yurt dışı balayı turları son dönemlerde çiftler tarafından oldukça sık tercih edilen seçeneklerden birisidir. Özellikle yurt dışı planı yapıyorsanız vizesiz olarak gidebileceğiniz yerleri değerlendirebilirsiniz. Bu sayede de vize sorunu ile uğraşmadan dünyanın en güzel tatil yerlerinde tur kapsamında ve önceden rezervasyon sayesinde hayalinizdeki tatili yapabilirsiniz. Hatta iyi bir planlama ile yurtdışında ülkemizden daha ucuza tatil yapabilirsiniz.

Gideceğiniz yerde nereler gezilir, neler yenir, gideceğiniz yerin neleri meşhur, nerelerden alışveriş yapılır vb. soruların cevaplarını da önceden planlamış olmanız balayınızın daha iyi geçmesini sağlayacaktır.

Tüm bunları yaparken, erken davranırsanız kafanız o kadar rahat ve tatiliniz bir o kadar ekonomik olur. Bildiğiniz gibi düğün öncesi, düğün ve düğün sonrasında aklınızı meşgul edecek onca şey varken, düğünle ilgili ne kadar çok detayı sonuçlandırırsanız, o kadar rahat edersiniz. Aynı zamanda da erken rezervasyon indirimlerinden yararlanıp, hesaplı bir tatil imkanı da bulabilirsiniz.

İnternetin en güzel yanlarından biri de, her ürünü alırken olduğu gibi tatil paketi satın alırken de araştırma ve karşılaştırma yapılabiliyor olması. Seçeceğiniz otelle ilgili yorumlar, başkalarının o otelle ilgili görüşleri işinizi kolaylaştırabilir. Unutmayın, tatilinizi ne kadar detaylı planlarsanız, o kadar şahane bir balayı tatili geçirirsiniz.

Balayı Tatili İçin Seçilmesi Gereken Mekân Özellikleri

Balayı için seçtiğiniz mekânın aile için uygun olup olmadığı ilk olarak dikkat edeceğiniz özelliklerden birisidir. Çocukların bağıra çağıra oyun oynadığı bir otelde balayınızı geçirmek istemezsiniz öyle değil mi? Bunun yanı sıra, baş başa bir tatil geçirmek sizler için en önemli nedenlerden birisi olduğu için, son dönemlerde balayı otellerinde balayı için ayrılan özel odalar sıklıkla tercih edilmektedir.

Balayı paketleri özellikle ekonomik olduğu için yine tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Sonuçta her ne kadar muhteşem ve kusursuz bir tatil yapmak isteseniz de ekonomik olarak sizleri çok da yıpratmayacak seçenekleri değerlendirmeye dikkat etmenizde fayda olacaktır. Balayı bittikten aylar sonra bile balayı masraflarını ödemek can sıkıcı olabilir. Otellerde balayı çiftleri için özel fiyatlar olduğu gibi özel imkanlar da sunulmaktadır. Meyve sepeti, şarap, odaya kahvaltı, spa hizmetleri gibi özel uygulamaların olduğu otelleri seçebilirsiniz.

Eşiniz ile birlikte hem oldukça sakin bir tatil seçimi yapmaya hem de tatiliniz boyunca renkli ve güzel anılar biriktirmek için bol aktiviteli otelleri değerlendirmeye özen göstermelisiniz. Balayı denildiğinde ilk olarak deniz kenarı bir yer akıllara gelmektedir. Yalnız sizin için özel olan bu tatil sürecini daha da eğlenceli hale getirmek isterseniz sadece tek bir yerde tatilinizi sonlandırmamanızı öneririm. Yurt dışı balayı tatili kapsamında oldukça güzel ve ekonomik seçenekler bulunmaktadır. Bunları da inceleyerek kendiniz için romantik bir balayı tatili planlayabilirsiniz. Yurt dışında balayı, erken rezervasyonla yurt içinden bile daha ucuza gelebilmektedir.

Balayında her şey dâhil olarak hizmet sunan yerleri tercih ederseniz yeme içme konusunda da sıkıntı yaşamazsınız. Konfor açısından sıkıntı yaşamayacağınız yerleri seçmek de yine balayı için öneriler içinde ilk olarak dikkat etmeniz gereken noktalardan birisidir. Balayında her şeyden önemlisi eşiniz ile hem romantik hem de eğlenceli bir tatil yapacağınızı unutmadan size hitap eden ve rahat ettiğiniz yerleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Yeni yerler görmek istiyorsanız ikinizin de daha önce gitmediği bir yeri seçmelisiniz. Bunun dışında alternatifleri de düşünmek her zaman iyidir. Balayı, deniz kenarında geçirilen tatil değil baş başa geçirilen bir tatil olduğu için dağ, orman, göl gibi farklı alternatifleri de göz önünde bulundurun. Unutmayın, bu tatil sizin ve eşiniz için. Hayaliniz nasıl bir yerde balayı geçirmek ise oraya gidin. Dağda bir kulübede geçireceğiniz balayı, beş yıldızlı otelde geçireceğiniz balayından kat be kat güzel olabilir.

Şimdiden iyi tatiller ve mutluluklar.

Yazıya ilişkin düşüncelerinizi yazabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.