Kusursuz bir balayı tatili için bilinmesi gerekenler.

Evlilik telaşının en önemli işlerinden biri de balayı için yer seçimi yapmak. Hatta düğünün 5 – 6 saat sürdüğünü düşünürsek, keyfinizce geçireceğiniz bir balayı düğünden bile daha önemli olabilir. Balayı için mekân tercih ederken bazı noktalara dikkat ederseniz muhteşem ve kusursuz bir balayı tatili geçirebilirsiniz.

Kusursuz Bir Balayı Tatili İçin

Öncelikli olarak romantik bir yer tercih etmeye özen göstermenizde fayda olacaktır. Baş başa geçireceğiniz bu tatil çok özel olmalı. Bunun yanı sıra seçmiş olduğunuz destinasyonun özellikleri de yine dikkat etmeniz gereken noktalardan birisidir. Bütçenize uygun bir seçim yapacaksanız her şeyden önemlisi her şey dâhil bir otel seçmenizdir. Sonuçta balayı tatiliniz süresinde herhangi bir aksilik ile karşılaşmak istemezsiniz. Bu yüzden de sizleri en güzel şekilde ağırlayacak olan yerlerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Bir an önce kararınızı verip balayı yerini seçerseniz, daha ekonomik ve kusursuz bir balayı tatili romantizmini yaşayabilirsiniz.

Balayı Tatili İçin Seçilmesi Gereken Mekân Özellikleri

Balayı için seçtiğiniz mekânın aile için uygun olup olmadığı ilk olarak dikkat edeceğiniz özelliklerden birisidir. Çocukların bağıra çağıra oyun oynadığı bir otelde balayınızı geçirmek istemezsiniz öyle değil mi? Bunun yanı sıra baş başa bir tatil geçirmek sizler için en önemli nedenlerden birisi olduğu için de son dönemlerde balayı otellerinde balayı için ayrılan özel odalar sıklıkla tercih edilmektedir.

Balayı paketleri özellikle ekonomik olduğu için yine tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Sonuçta her ne kadar muhteşem ve kusursuz bir tatil yapmak isteseniz de ekonomik olarak sizleri çok da yıpratmayacak seçenekleri değerlendirmeye dikkat etmenizde fayda olacaktır. Balayı bittikten aylar sonra bile balayı masraflarını ödemek can sıkıcı olabilir. Otellerde balayı çiftleri için özel fiyat olduğu gibi özel imkanlar da sunulmaktadır. Meyve sepeti, şarap, odaya kahvaltı, spa hizmetleri gibi özel uygulamaların olduğu otelleri seçebilirsiniz.

Ayrıca Okuyunuz: Balayı Tatilinizi Şahane Geçirmek İçin Bunları Mutlaka Yapın

Eşiniz ile birlikte hem oldukça sakin bir tatil seçimi yapmaya hem de tatiliniz boyunca renkli ve güzel anılar biriktirmek için bol aktiviteli otelleri değerlendirmeye özen göstermelisiniz. Balayı denildiğinde ilk olarak deniz kenarı bir yer akıllara gelmektedir. Yalnız sizin için özel olan bu tatil sürecini daha da eğlenceli hale getirmek isterseniz sadece tek bir yerde tatilinizi sonlandırmamanızı önermekteyiz. Yurtdışı balayı tatili kapsamında oldukça güzel ve ekonomik seçenekler bulunmaktadır. Bunları da inceleyerek kendiniz için romantik bir balayı tatili planlayabilirsiniz. Yurtdışında balayı, erken rezervasyonla yurtiçinden bile daha ucuza gelebilmektedir.

Balayında her şey dâhil olarak hizmet sunan yerleri tercih ederseniz yeme içme konusunda da sıkıntı yaşamazsınız. Konfor açısından sıkıntı yaşamayacağınız yerleri seçmek de yine balayı için öneriler içinde ilk olarak dikkat etmeniz gereken noktalardan birisidir. Balayında her şeyden önemlisi eşiniz ile hem romantik hem de eğlenceli bir tatil yapacağınızı unutmadan size hitap eden ve rahat ettiğiniz yerleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Yeni yerler görmek istiyorsanız ikinizin de daha önce gitmediği bir yeri seçmelisiniz. Bunun dışında alternatifleri de düşünmek her zaman iyidir. Balayı, deniz kenarında geçirilen tatil değil baş başa geçirilen bir tatil olduğu için dağ, orman, göl gibi farklı alternatifleri de göz önünde bulundurun. Unutmayın, bu tatil sizin ve eşiniz için. Hayaliniz nasıl bir yerde balayı geçirmek ise oraya gidin. Dağda bir kulübede geçireceğiniz balayı, beş yıldızlı otelde geçireceğiniz balayından kat kat güzel olabilir. Şimdiden size iyi tatiller ve mutluluklar diliyoruz.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.