Tiran Otogarı Nasıl Gidilir?

Tiran‘dan Arnavutluk‘un diğer şehirlerine otobüsle gitmek istediğinizde, otobüse binmek için Tiran’da Kuzey ve Güney Arnavutluk Bölgesel Otobüs Terminali’ne gitmeniz gerekiyor. Bu terminal, Arnavutluk’un farklı şehirlerine giden tüm otobüslerin kalkış yaptığı büyük bir otobüs durağıdır.

Tiran Şehir Merkezinden Otogara Nasıl Gidilir?

Tiran şehir merkezinden otogara gitmek için taksi veya belediye otobüsünü kullanabilirsiniz. Tiran şehir merkezinden otogara ulaşmak yaklaşık olarak 20 dakika sürüyor.

Otogara giden otobüsler İskenderbey Meydanı yakınından kalkıyor. Eğer İskenderbey Meydanı’ndaysanız, Ulusal Tarih Müzesi’nin arkasındaki Dede Gjo Luli Caddesi’ne (Arnavutça: Rruga Dede Gjo Luli) gelin.

Dede Gjo Luli Caddesi üzerinde bulunan otobüs durağından (Arnavutça: Rruga Dede Gjo Luli), Instituti Bujqesor’a giden otobüse bineceksiniz. Instituti Bujqesor’a giden otobüs, otogarda durmaktadır. Otobüs bileti 1 Euro’dan daha ucuz, bu yüzden yanınıza bir miktar Arnavut Lekesi almanızı öneririm.

Alternatif olarak, Tiran şehir merkezinden otogara taksiyle gitmeyi tercih edebilirsiniz. Taksi yolculuğunun ücreti yaklaşık olarak 5 Euro ve bu seyahat de yaklaşık 20 dakika sürüyor.

Otobüs Hareket Saatlerini Nereden Öğrenebilirim?

Arnavutluk’ta otobüs tarifelerini kontrol etmek için Gjirafa Autobus web sitesini kullanabilirsiniz. Gjirafa Autobus, tüm şehirlerarası otobüs seferlerini göstermektedir. Yani, Arnavutluk’ta bir şehirden başka bir şehre seyahat etmek isterseniz, Gjirafa Autobus web sitesinde ilgili tarifeleri bulabilirsiniz.

Otobüs Biletini Önceden Ayırtmak Gerekiyor Mu?

Arnavutluk’ta, yolcular otobüs biletlerini her zaman otobüs şoförüne nakit olarak ödüyorlar. Dolayısıyla, Arnavutluk’ta indirebileceğiniz mobil veya PDF bilet gibi dijital seçenekler bulunmuyor. Otobüs terminaline gidin ve biletinizi nakit olarak ödeyin. Hepsi bu kadar.

Otobüs Biletimi Kredi Kartıyla Ödeyebilir Miyim?

Arnavutluk’ta otobüs biletlerini kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapamazsınız. Yanınızda bir miktar nakit para bulundurmayı unutmayın.

Eğer nakit olarak yanınızda Euro veya Dolar taşıyorsanız, bu parayı Tiran’da döviz bürolarında kolayca bozdurabilirsiniz. Otobüs bileti ödemenizi Leke ile yapacaksınız.

***

Balkan ülkelerine yönelik seyahat danışmanlığı hizmeti sunmaktayım. Size özel olarak hazırlayacağım gezi planları ve önerileriyle, Balkanlar gezinizi birlikte planlayabiliriz. Gezilecek yerlerden yeme içmeye, konaklamadan ulaşıma kadar güvenilir tavsiyelerimle, Balkanlar gezinizin her anını en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olabilirim. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Yazıya ilişkin düşüncelerinizi yazabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.