Ucuz Aile Tatili

Ucuz aile tatili yapmak için gideceğiniz destinasyondan uçak bileti ve konaklama harcamalarınıza kadar iyi bir planlama yapmanız gerekiyor. Herkesin tatil ihtiyacı olduğu bir gerçek ve herkes yaz tatilini güzel bir yerde geçirmek ister. En güzel yerlerde oldukça ekonomik bir tatil yapmak yine herkesin en büyük istekleri arasında yer alıyor. Ancak maddi açıdan önünüze çıkan soru işaretleri her zaman yaz tatilinizi güzel tatil beldelerinde geçirmeniz için uygun olanakları bazen sunmayabiliyor. Oysa ailece gidebileceğiniz o kadar güzel ve o kadar ekonomik yerler var ki. Sadece küçük bir araştırma ile kalabalık ailelerin bile oldukça ekonomik bir şekilde tatil yapabilmeleri için otellerin sundukları alternatif hizmetleri inceleyebilirsiniz. Bulunduğunuz konuma yakın bir yerlere gitmeniz sizler için daha avantajlı olabilmektedir.

Ucuz aile tatili için yapılması gereken öneriler listesini inceleyerek sizler de daha ucuza oldukça keyifli ve eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

Ucuz Aile Tatili İçin Yapmanız Gerekenler

Öncelikli olarak çocuklu ailelerin ilk olarak dikkat etmeleri gereken konulardan birisi de çocuklar için ücret almayan otelleri tercih etmeleridir. Bu sayede çocuklara ödeyeceğiniz paradan tasarruf etmiş olabilirsiniz. Normalde birçok otelin 7 yaşına kadar çocuklardan ücret almadığını biliyorsunuz. Ancak küçük bir araştırma ile 14 yaşına kadar olan çocuklardan da ücret talep etmeyen otelleri bulabilirsiniz. Tatile çıkmadan önce yapacağınız küçük bir araştırma büyük oranda tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Çocukla tatil her zaman iki kez düşünülmesi gereken konulardan biridir. Bunun için de ekonomik bir tatil arayışı içinde iseniz öncelikli olarak her şey dâhil paketleri incelemeniz özellikle çocuklu aileler için oldukça avantajlı olacaktır. Aksi takdirde otel içerisindeki her şeyden yararlanmak sizlere daha pahalıya mal olabilir.

Çocukla Tatil Nasıl Yapılır?

Tatil köyleri ucuza ailece bir tatil yapmak için ilk tercihleriniz arasında yer almalı. Aile tatil köyleri her zaman otellere göre daha ekonomik olmaktadır. Zaten bir otelin içine tıkalı bir şekilde tatilinizi geçirmeyi pek istemeyeceksinizdir. Bunun için hem daha rahat hareket edebileceğiniz hem de kalabalık bir aileniz varsa daha rahat bir şekilde konaklayabileceğiniz tatil köylerini araştırabilirsiniz. Üstelik tatil köylerinde erken rezervasyon sisteminden yararlanırsanız oldukça uygun fiyat aralıklarına ailece tatil yapma şansına da sahip olabilirsiniz. Erken rezervasyonun sizlere sağlayacağı avantajlar daha hesaplı bir tatil için gerekli bir planlamadır. Erken rezervasyon yaptırarak ailece katıldığınız bir tatilde ücretleri neredeyse yarı yarıya indirerek oldukça ekonomik bir tatil yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Tatil Köylerinin Avantajları

Ekonomik aile tatili kapsamında kesinlikle sizlere en büyük tasarrufu sağlayacak olan konulardan birisi de ev kiralamaktır. Bu sayede kendi eviniz gibi hem rahat hem de oldukça ucuza bir tatil yapabilirsiniz.

Ucuz Aile Tatili Nasıl Yapılır?

Ülkemizde ucuz tatil yapabileceğiniz yerler oldukça fazla. Bunun yanı sıra küçük bir araştırma yaparak aileniz ile birlikte yurt dışı aile gezileri seçeneklerini de inceleyebilir ve tatilinizi yine oldukça ekonomik bir şekilde yurt dışında geçirebilirsiniz.

Marmaris, Muğla

Marmaris

Tatil denildiğinde ülkemizde en çok tercih edilen yerlerden birisi Marmaris’tir. Öncelikli olarak herkes tarafından tercih edildiği düşünüldüğünde oldukça pahalı olduğu düşüncesinden sıyrılmanız gerekmektedir. Çünkü erken rezervasyon yaptırarak hem konaklama hem de ulaşım maliyetlerinizi yarı yarıya düşürmeniz oldukça kolaydır. Marmaris çocuk dostu oteller ve bol aktiviteler ile kesinlikle doyumsuz bir tatil seçeneği sunmaktadır.

Side

Bir kültür gezisi tadında bu küçük ama kocaman dünyaya sahip olan Side’de tatil yapmak için tek yapmanız gereken sadece erken rezervasyon yaptırmaktır. Doyumsuz ve oldukça keyifli bir ekonomik aile tatili yapmak isteyenlerin kesinlikle ilk tercihleri arasında yer alan bu güzel yerde sınırsız bir eğlence de sizleri bekliyor olacak. Hem gece hem de gündüz eğlenceleri ile sıkılmadan bir tatil yapma şansına burada erişebilirsiniz.

Yaz tatilini sadece denizde geçirmek istemeyenler için Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerindeki tatil seçenekleri de oldukça ekonomik fiyatlara sahip olabiliyor. Kapadokya veya Gaziantep gezileri de yine tatil kapsamında değerlendirebileceğiniz hem oldukça keyifli hem de oldukça ekonomik ailece gidebileceğiniz yerler arasında yer almaktadır.

Ailece ucuz tatil yapmak için ikinci olarak dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de eğer kendi taşıtınız ile yolculuk yapmayacaksanız uçak biletlerinizi daha erken tarihten alarak ulaşım maliyetlerinizi ekonomik olarak karşılayabilirsiniz. Nasıl ucuz uçak bileti bulabileceğinize dair blogda detaylı olarak yazdığım birkaç içerik bulunmaktadır. O içeriklere de mutlaka bir göz atın.

Hadigez.com’da seyahat etme tutkumu yazılı olarak paylaşmaya ve sizin de bu harika dünyayı keşfedebilmeniz adına yardımcı olmaya çalışıyorum. Tecrübelerime dair değerli seyahat ipuçları, gezi rehberleri ve videolar sunarak sizin de seyahat etmenizi kolaylaştırmak istiyorum. Beni YouTube ve Instagram'da takip edebilirsiniz. Gelin arkadaş olalım...

Yazıya ilişkin düşüncelerinizi yazabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.