Avrupa Gezi Rehberi Rusya Gezi Rehberi

Rusya Gezi Rehberi

Dondurucu soğukları, tarihi ve dünyaca ünlü edebiyatından tanıdığımız Rusya, seyahat açısından zengin bir yelpaze sunar. Özellikle Moskova ve St. Petersburg şehirleri ve bu şehirler etrafındaki kültürel zenginlikler ülkenin neredeyse tek başına bütün dünyaya yetecek kadar turistik bir ülke olduğunu gösterir. Moskova ve St. Petersburg haricinde Volga Nehri ve Baykal Gölü gezintileri de doğa turizmi için benzersiz güzelliktedir.

Kış mevsimi oldukça sert geçen Rusya’ya özellikle Haziran ayında gidilmesi tavsiye edilir. Haziran ayında beyaz geceler fenomeni görülebilir.

Edebiyat ve Sanatseverlerin Popüler Duraklarından Biri

Rusya’ya uçak, tren ve otobüslerle gidilebilir. Ülke içerisinde ulaşım yine aynı şekilde sağlanır. Ülke içi seyahatlerde toplu taşıma araçlarını ve taksileri kullanabilirsiniz.

Rusya alışveriş yapılabilecek, geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ülkedir. Rus kültürüne ait eşyalar ve gıdalar özellikle turistik şehirlerde neredeyse her yerde bulunabilir.

Rus mutfağı denildiğinde duyacağınız ilk şey şüphesiz ki votkadır. Yüz ölçümü ve başka kültürlerle etkileşimi büyük olduğu için çok zengin bir Rus mutfak kültürüyle karşılaşmanız olasıdır. Özellikle ev yapımı votkaları deneyebilirsiniz.

Turistik şehirlerinde her bütçeye uygun konaklama seçeneği vardır. Lüks otelleri veya pansiyonları tercih edebilirsiniz. Özellikle yabancılarla kaldığınız pansiyonlarda kişisel eşyalarınıza ve kendi güvenliğinize dikkat etmelisiniz.

Her yıl yüzlerce festival ve etkinlik düzenlenir. Rusya’nın gece hayatı dillere destan derecede hareketlidir. Özellikle turistik şehirlerinde sınırsız eğlence şansınız vardır.

Arkadaş Olalım

3,312Takip EdenTakip Edin
2,536Takip EdenTakip Edin
709Takip EdenTakip Edin
0Abone OlanAbone Olun