Muhteşem bir haftasonu tatili için birbirinden güzel destinasyonlar hakkında bilgi.
Fotoğraf: Can Bozkır © Flickr

Ailecek muhteşem bir haftasonu tatili için kendinizi dinlemek ve oldukça eğlenceli bir vakit geçirmek isterseniz bunun için yurt dışı veya yurt içi tatil planlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Ailecek muhteşem bir hafta sonu tatili geçirmek mümkün. Bunun için farklı tatil seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Tatil herkes için farklı bir anlama sahip. Bu nedenle tüm aile fertlerinin ortak fikirde buluştuğu bir tatil planı tüm aileyi mutlu edecek bir aktiviteye dönüşecektir. Bu nedenle tatil planlarınızı aileniz ile paylaşarak önceden gideceğiniz adres hakkında bilgi sahibi olmanız zamanı iyi kullanmanız açısından çok büyük katkı sağlayacaktır. Bunun ardından neler yapabilir ve nerelere gidebilirsiniz bunlara göz atabilirsiniz.

Haftasonu turları için sadece birkaç hafta öncesinden bile rezervasyon yaparak tatilinizi netleştirmeniz hem ekonomik bir şekilde hem de yaşantınızdaki sıkıcılıktan kurtulmak için oldukça mantıklı bir seçim olacaktır.

Haftasonu tatili fırsatları içinde özellikle ülkemizde kısa mesafede bile gideceğiniz oldukça muhteşem doğa manzaraları olan yerleri keşfetmeniz mümkün. Ülkemizin coğrafi konumu düşünüldüğünde önemli yerlere büyük şehirlerden ulaşmak isteyenler için farklı seyahat rotaları bir ihtiyaca dönüşüyor. Bu nedenle haftasonu tatilini planlamadan önce gideceğiniz bölgeye ulaşmanız için en hızlı ulaşım yollarını izlemeniz iyi bir seyahat için çok büyük önem taşıyor.

Daha Fazla Okuyun: Haftasonu Doğa Gezileri: İstanbul’a Yakın 5 Güzel Yer

Muhteşem Bir Haftasonu Tatili Adresleri

1Kaz Dağları

Ülkemizin en güzel yerlerinden birisi olan Kaz Dağları hafta sonu aileniz ile birlikte geçireceğiniz en güzel yerlerden birisidir.
Kaz Dağları © Yonca Evren, Flickr

Ülkemizin en güzel yerlerinden birisi olan kaz dağları haftasonu aileniz ile birlikte geçireceğiniz en güzel yerlerden birisidir diyebiliriz. Üstelik buranın oldukça romantik bir havası olduğunu da ayrıca belirtmemizde fayda olacaktır. İsterseniz eşiniz ile küçük kaçamaklar yapmak için kaz dağlarını tercih edebilirsiniz. Türkiye’de en temiz havaya sahip olan ve %25 oksijen oranı ile tüm dünya ortalamasında atmosferik değerler açısından astım hastaları için önerilen bölge olma özelliği taşıyor. Kaz dağları sadece iyi vakit geçirmek için değil deşarj olmak ve yeniden yaşam gücüne kavuşmak için oksijen terapisi ayrıcalığını da size ücretsiz sunacaktır.

2Ağva

Ağva'da sevdiklerinizle birlikte keyifli bir hafta sonu tatili yaşayabilirsiniz.
Ağva © Aslıhan Tanyaş, Flickr

Tatil planlarını İstanbul’da yapanlar için en önemli ayrıntı şehre yakın olan ve kısa süre içinde yeniden normal hayata dönüşün mümkün olduğu trafiksiz bir yol ile ulaşılabilen noktalardır. Bu nedenle doğa ile iç içe olmaktan hoşlanan ve sessiz bir haftasonu geçirmek isteyenler için Ağva oldukça güzel bir tercih olabilir. Aileniz ile sıcacık bir ortamda ve huzurlu bir yerde birkaç gününüzü geçirmek istemez misiniz?

Daha Fazla Okuyun: İstanbul’a Yakın Keyifli Bir Tatilin Adresi: Ağva

3Abant

Haftasonu gezileri kapsamında gidebileceğiniz şehir: Abant, Bolu
Abant Turu

Yerel bir hava limanına sahip olan Bolu şehri haftasonu tatilleri için en ideal noktalardan biridir. Tarihi evleri ve sıcacık görüntüsü ile sizlere kollarını açan Abant ülkemiz içinde de oldukça fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Restore edilen evlerde kalma şansına da sahip olarak buranın havasını hissedebilirsiniz.

Daha Fazla Okuyun: Ekonomik Aile Tatili İçin Hangi Ülkelere Gidilmeli?

4Bozcaada

Muhteşem bir haftasonu tatili için birbirinden güzel destinasyonlar hakkında bilgi.
Bozcaada © Can Bozkır, Flickr

Deniz ve güzel bir doğa ile baş başa kalarak ailecek keyifli vakit geçirmek için kesinlikle sadece haftasonu değil boş vakitlerinizde bile giderek keşfetmeniz gereken yerlerden birisidir. Oldukça ekonomik bir yer olması da yine herkese hitap edebilmesini sağlamaktadır. Konaklama olanaklarına göz attığımızda bölgede her cebe ve her talebe uygun otellere rastlamak mümkün. Turistik faaliyetlerin desteklenmesi amacı ile pansiyonlardan beş yıldızlı otellere kadar pek çok farklı konaklama olanağı Bozcaada’da yer alıyor.

Haftasonu aktiviteleri ailecek sizler için de kısa molalar açısından oldukça faydalı olacaktır. Ülke genelinde yapılan şenlik ve festivalleri özellikle bahar aylarında takip ederseniz buralar için düzenlenen turlara da katılabilirsiniz. Haftasonu günübirlik turlar oldukça ekonomiktir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Haftasonu tatilinizi nasıl değerlendiriyorsunuz? Nerelere gidiyor ve neden tercih ediyorsunuz? Konuya yorum yazarak listeye katkıda bulunabilirsiniz.

Değerlendirme Yazısı
Muhteşem Bir Haftasonu Tatili İçin Ailecek Gidilebilecek Yerler

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.