Abant Gölü, Bolu

Hafta sonu gezileri kapsamında şöyle sevdiklerinizle birlikte tatlı bir kaçamak yapmak, yoğun, sıkıcı geçen iş ve şehir temposundan uzaklaşmak için gidebileceğiniz farklı şehir olanaklarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Doğa ile iç içe geçen hafta sonu turu sizlere oldukça enerji ve huzur verecektir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Çünkü sevdiklerinize ve kendinize ayırdığınız bu süreçte bol oksijen eşliğinde sınırsız bir huzura ve mutluluğa kavuşacaksınız

Hafta sonu çantanızı alıp kolayca gidebileceğiniz yurt içi şehir önerilerim şöyle;

Assos – Bozcaada, Çanakkale

Assos, Çanakkale

Tarih kokan ve yol boyunca sarı çam ormanlarının sizlere eşlik edeceği bu özel mekâna yolculuk yaparak; kendinizi tam da huzurun ortasında bulabilirsiniz. Kaz Dağları’nın eteklerine tırmanarak, kekik kokuları aracınızın içine kadar dolacak ve sizler adeta doğanın özel kokusuyla sarhoş olacaksınız. Bu arada Kaz Dağları’nın eteklerinden inişe geçerek kamp yapabileceğiniz ya da konaklama imkânları bulunan Assos Antik Kenti’nde de macera tatiline başlayabilirsiniz.

Kapadokya, Nevşehir

Kapadokya, Nevşehir

Doğal lav tüfleri ile yüz yıllar içerisinde ortaya çıkmış olan peri bacalarına, uçaklı bir yolculuk yaparak şahane bir hafta sonu turuna imza atabilirsiniz. Kısa sürede çok şey görmek ve yaşamak istiyorsanız sizler de Kapadokya turunu değerlendirebilirsiniz. Yanınıza kamp malzemelerinizi almayı unutmayın deriz.

Ayrıca Okuyun: Kamp Yaparken Yanınızda Bulundurmanız Gereken 8 Malzeme

Yedigöller, Bolu

Yedigöller, Bolu

Ülkemizde kamp denilince ilk akla gelen merkezlerden biri olan Yedigöller, hafta sonu gidilebilecek en özel destinasyonlardan bir tanesidir. Çadır ve bir uyku tulumu sizlere yetecek malzemelerdir. Yanınıza bir de yiyecek ve su alırsanız şahane bir hafta sonu turuna merhaba diyebilirsiniz. Çam ağaçları içerisinde huzur dolu bir uyku ve doyasıya bir doğa yürüyüşü için Yedigöller turundan daha güzel bir kaçamak olamaz.

Ayrıca Okuyun: Kamp Çadırı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Abant, Bolu

Abant Gölü, Bolu

Kartpostaldan fırlamış doğal manzarası ile görenleri kendine hayran bırakan Abant Gölü, çevresinde sizlere yürüyüş imkânı sunarken aynı zamanda faytonla keyifli bir hafta sonu tatili yaşamanızı da sağlayabilir. Hem keyifli hem de ekonomik bir hafta sonu kaçamağı yapmak için Abant kaçırılmayacak bir öneri olabilir. Sizler de mutlaka değerlendirin diyebilirim.

Odunpazarı, Eskişehir

Odunpazarı, Eskişehir

Eskişehir, Anadolu’da modern şehirciliği ve kültürüyle parlayan bir yerleşim yerimiz. Yeninin ve eskinin aynı potada eridiği Eskişehir mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirlerimizden biridir. Öğrenci kenti olarak bilinen Eskişehir, hafta sonu tatili için ideal bir yerdir. Selçuklular ve Osmanlıların izlerini takip edebileceğiniz Odunpazarı, yüzyıllardan beri ticaretin merkezi olmuştur. Osmanlı mimarisinin seçkin örneklerine şahit olacağınız semtte, yöresel el sanatları ürünlerini de görebilirsiniz. Lületaşı, bakır ve demir ustaları hala Odunpazarı’nda faaliyet göstermektedir. Atlıhan Çarşısı, Kurşunlu Külliyesi, Kurtuluş Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Balmumu Heykel Müzesi ve Eti Arkeoloji Müzesi gibi birçok tarihi mekan ve müzesiyle Odunpazarı, hafta sonunuzu tarih ve kültürle dolu dolu geçirebileceğiniz bir yer.

Safranbolu, Karabük

Safranbolu, Karabük

Her ne kadar yalnızca iki günlük bir hafta sonu kaçamağı Safranbolu’da gezilecek yerlere yetmeyecek olsa da Safranbolu şehrin gürültüsünden, trafiğinden bunalanlar için çok cazip bir yerdir. Müze Kent olarak anılan şehir, 1994 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Pansiyon, otel gibi birçok konaklama seçeneği bulunan Safranbolu her bütçeye hitap ediyor. Birbirinin ışığını kesmeyecek şekilde yapılmış Safranbolu Evleri eskinin tüm heybetini gözler önüne sererken, Safranbolu İncekaya Su Kemeri, Tokatlı Kanyonu, Kristal Teras, Yörük Köyü ve Bulak Mencilis Mağarası gibi doğal ve tarihi açıdan eşsiz mekanları bünyesinde barındırıyor. Hıdırlık Tepesi’nde şehri arkanıza alarak fotoğraf çektirmeden, közde yapılmış Türk kahvesi içmeden dönmemenizi tavsiye ederim.

Yazıya ilişkin düşüncelerinizi yazabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.