Haftasonu gezileri kapsamında gidebileceğiniz şehir: Abant, Bolu

Haftasonu gezileri kapsamında şöyle sevdiklerinizle birlikte tatlı bir kaçamak yapmak, yoğun, sıkıcı geçen iş ve şehir temposundan uzaklaşmak için gidebileceğiniz farklı şehir olanaklarını sizlere bir bir listeliyoruz.

Doğa ile iç içe geçen haftasonu turu sizlere oldukça enerji ve huzur verecek. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Çünkü sevdiklerinize ve kendinize ayırdığınız bu süreçte bol oksijen eşliğinde sınırsız bir huzura ve mutluluğa kavuşabilirsiniz.

Haftasonu Gezileri İçin Yurtiçi Öneriler

Hafta sonu çantanızı alıp kolayca gidebileceğiniz yurtiçi şehir alternatifleri ise;

Assos – Bozcaada – Çanakkale Turu

Haftasonu gezileri kapsamında gidebileceğiniz destinasyon: Assos
Assos Haftasonu Gezisi

Tarih kokan ve yol boyunca sarı çam ormanlarının sizlere eşlik edeceği bu özel mekâna yolculuk yaparak; kendinizi tam da huzurun ortasında bulabilirsiniz. Kaz dağlarının eteklerine tırmanarak, kekik kokuları aracınızın içine kadar dolacak ve sizler adeta doğanın özel kokusuyla sarhoş olacaksınız. Bu arada kaz dağlarının eteklerinden inişe geçerek kamp yapabileceğiniz ya da konaklama imkânları bulunan Assos antik kentinde de macera tatiline başlayabilirsiniz.

Kapadokya Turu

Haftasonu gezileri kapsamında gidebileceğiniz destinasyon: Kapadokya
Kapadokya Turu

Doğal lav tüfleri ile yüz yıllar içerisinde ortaya çıkmış olan peri bacalarına, uçaklı bir yolculuk yaparak şahane bir haftasonu turuna imza atabilirsiniz. Kısa sürede çok şey görmek ve yaşamak istiyorsanız sizlerde Kapadokya turunu değerlendirebilirsiniz. Yanınıza kamp malzemelerinizi almayı unutmayın deriz.

Ayrıca Okuyun: Kamp Yaparken Yanınızda Bulundurmanız Gereken 8 Malzeme

Yedigöller Turu

Haftasonu gezileri kapsamında gidebileceğiniz destinasyon: Yedigöller
Yedigöller Turu

Ülkemizde kamp denilince ilk akla gelen merkezlerden biri olan Yedigöller, hafta sonu gidilebilecek en özel destinasyonlardan bir tanesidir. Çadır ve bir uyku tulumu sizlere yetecek malzemelerdir. Yanınıza birde yiyecek ve su alırsanız şahane bir haftasonu turuna merhaba diyebilirsiniz. Çam ağaçları içerisinde huzur dolu bir uyku ve doyasıya bir doğa yürüyüşü için Yedigöller turundan daha güzel bir kaçamak olamaz.

Ayrıca Okuyun: Kamp Çadırı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Abant Turu

Haftasonu gezileri kapsamında gidebileceğiniz destinasyon: Abant
Abant Turu

Kartpostaldan fırlamış doğal manzarası ile görenleri kendine hayran bırakan Abant gölü, çevresinde sizlere doğa yürüyüş imkânı sunarken aynı zamanda faytonla keyifli bir haftasonu tatili yaşamanızı da sağlayabilir. Hem keyifli hem de ekonomik bir haftasonu kaçamağı yapmak için Abant kaçırılmayacak bir öneri olabilir. Sizler de mutlaka değerlendirin diyebiliriz.

Eskişehir – Odunpazarı Turu

Haftasonu gezileri kapsamında gidebileceğiniz destinasyon: Odunpazarı

Eskişehir, Anadolu’da modern şehirciliği ve kültürüyle parlayan bir şehir. Yeninin ve eskinin aynı potada erirken, şehri ziyaret edenlere sundukları Eskişehir’i mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirlerden biri yapıyor. Öğrenci kenti olarak bilinen Eskişehir, hafta sonu tatili için ideal bir şehir. Selçuklulular ve Osmanlılar’ın izlerini takip edebileceğiniz Odunpazarı, yüzyıllardan beri ticaretin merkezi olmuş. Osmanlı mimarisinin seçkin örneklerine şahit olacağınız semtte, yöresel el sanatları ürünlerini de görebilirsiniz. Lületaşı, bakır ve demir ustaları hala Odunpazarı’nda faaliyet göstermektedir. Atlıhan Çarşısı, Kurşunlu Külliyesi, Kurtuluş Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Balmumu Heykel Müzesi ve Eti Arkeoloji Müzesi gibi bir çok tarihi mekan ve müzesiyle Odunpazarı, hafta sonunuzu tarih ve kültürle geçirebileceğiniz bir yer.

Safranbolu Turu

Haftasonu gezileri kapsamında gidebileceğiniz destinasyon: Safranbolu

Her ne kadar bir hafta sonu Safranbolu’da gezilecek yerlere yetmeyecek olsa da Safranbolu şehrin gürültüsünden, trafiğinden bunalanları bekliyor. Müze kent olarak anılan şehir, 1994 yılından beri UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor. Pansiyon, otel gibi birçok konaklama seçeneği olan Safranbolu her bütçeye hitap ediyor. Birbirinin ışığını kesmeyecek şekilde yapılmış Safranbolu Evleri eskinin tüm heybetini gözler önüne sererken, Safranbolu İncekaya Su Kemeri, Tokatlı Kanyonu, Kristal Teras, Yörük Köyü ve Bulak Mencilis Mağarası gibi doğal ve tarihi açıdan eşsiz mekanları bünyesinde barındırıyor. Hıdırlık Tepesi’nde şehri arkanıza alarak fotoğraf çektirmeden, közde yapılmış Türk kahvesi içmeden ve dönmemenizi tavsiye ediyoruz.

Haftasonu gezileri için planlamanızı nasıl yapıyorsunuz? Haftasonunuzu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.