Doğa sporları için şahane yerlerin bulunduğu Balkanlar destinasyonu sizlere çok özel macera dolu aktiviteler sunuyor.

Doğa ile baş başa zaman geçirmek isteyen doğaseverlerin oldukça hoşuna gidebilecek birbirinden farklı önerileri sizler için derledik.

Öncelikle doğa gezileri için ülke topraklarının dışına çıkarak hem yurtdışı seyahati yapmak hem de aynı zamanda gizli cennetler olan doğa harikası mekânlarda hafta sonu turları ya da uzun süreli konaklamalı olmak üzere bütçenize özel çözümler ile şahane bir doğa gezisine sizlerde çıkabilirsiniz.

Şeytanın Punç Kâsesi – A.B.D

Şeytanın Punç Kasesi
Şeytanın Punç Kasesi

Hem gezmek hem de doğal güzellikler üzerinde güzel bir geziye imza atmak için bu özel mekâna sizlerde gidebilirsiniz. İlginç mağara oluşumlarının içerisinden geçen su ve etrafındaki maceralı dar geçitleri ile hayatınız boyunca unutamayacağınız bir doğa yürüyüşü yaşayabilirsiniz.

İskoçya Highland Gezisi

Highland, İskoçya
Highland, İskoçya

İskoçya’nın en özel doğal alanlarından biri olan Highland üzerinde doğa kampları yaparak evinizden çok uzaklarda bambaşka bir huzura dalabilirsiniz. İskoçya’ya gelmişken dünyada ün yapmış mekânlardan biri olan Moher Falezleri‘nde manzaranın tadını çıkartmadan Türkiye’ye dönmeyin deriz. Çünkü bu manzaranın eşi benzeri gerçekten yok.

Kenya Safari Gezisi

Safari Turu, Kenya
Safari Turu, Kenya

Hayvanları seviyorsanız ve farklı hayvanlar ile bambaşka bir dünyaya dalmak istiyorsanız sizlere tavsiye edebileceğimiz en özel doğa gezilerinden bir tanesi de Kenya’da yapabileceğiniz safari turudur. Doyumsuz bir macera yaşamak için sizlerde hafta sonu turları için bu güzel ülkeyi tercih edebilirsiniz.

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Ayrıca Okuyunuz: İlk Defa Doğa Gezisine Katılacaklara Öneriler

Norveç Fiyortları Gezisi

Norveç Fiyortları
Norveç Fiyortları

Şahane bir şelale manzarası eşliğinde kamp kurarak, doğanın eşsiz resmini doyasıya izlemek için tercih edebileceğiniz yurtdışı gezilerinden bir tanesi de Norveç Fiyortları gezisi olabilir. Çünkü dünyada gerçekten gezilmesi ve görülmesi gereken doğa manzaralarından biri olduğunu düşünüyoruz.

Macera tatilinin dışında tam olarak huzuru bulabileceğiniz bu özel doğa gezisinde sizlerde yerinizi almak için şimdiden plan yapmaya başlayabilirsiniz.

Balkanlar Doğa Gezisi

Balkanlar Gezisi
Balkanlar Gezisi

Hayatın karmaşık yapısından birkaç günlüğüne de olsa uzak kalmak için sizlerde Balkanların görülmeye ve gezilmeye değer en özel doğal alanları ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Doğa sporları için şahane yerlerin bulunduğu Balkanlar destinasyonu sizlere çok özel macera dolu aktiviteler sunuyor.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.