Muğla’nın Fethiye ilçesinde gerçekleşen Yamaç paraşütü doğa sporu, unutulmaz anlar yaşamanıza imkân sunan sıra dışı bir macera sporudur.

Spor anlamının dışına çıkarak, çok daha anlamlı bir yaşam tarzı ya da mutlaka denenmesi gereken en çılgın sporlardan sadece biri olarak tercih edilebilmekte ekstrem doğa sporları. Spor yapmaktan çok, spor yaparken inanılmaz bir heyecan yaşamak isteyenlerin oluşturduğu bir gruptur doğa sporları. Sizlerde gruba dâhil olarak dünyanın en sıra dışı doğa sporlarını yapabilirsiniz. Sizlere gerekli olan tek şey kendinize zaman ayırmak ve yanınıza bir çadır ve uyku tulumu almak olacaktır. İster yurtiçi isterseniz yurt dışı turlarına katılarak; aklınızı başınızdan alacak, kalp atış ritminizi arttıracak, birbirinden özel ekstrem doğa sporlarını deneyebilirsiniz.

Bungee Jumping

Bungee Jumping
Bungee Jumping

Adrenalin duygusunu doruklara taşıyan ekstrem bir spor dalı olan bungee jumping ile yüksek bina ya da köprülerin üzerinden hiç düşünmeden atlayabilirsiniz. Atlama anında olan oluyor ve adeta kalbiniz yerinden çıkıp gidiyor. Sanki her şey duruyor ve heyecan sizi rahat bırakmıyor. Gevşek bir halat yardımı ile atladığınız noktaya bağlanarak düşme sonrası tekrar yukarıya çekildiğiniz bir spor türüdür. Bungee jumping sporu; özellikle Yeni Zelanda’da en popüler doğa sporlarından birisi olarak tercih ediliyor.

Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşütü

Ülkemizin güzel şehirlerinden biri olan Muğla’nın Fethiye ilçesinde gerçekleşen Yamaç paraşütü doğa sporu, unutulmaz anlar yaşamanıza imkân sunan sıra dışı bir macera sporudur.

Babadağ tepesinden paraşüt ile aşağıya doğru adrenalin yüklü bir iniş yaparken, aynı zamanda ölü denizin uçsuz bucaksız manzarası; hayatınız boyunca unutamayacağınız anları yaşamanıza neden oluyor.

Ayrıca Okuyunuz:

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

İlk Defa Doğa Gezisine Katılacaklara Öneriler

Yaparken Heyecan Duyacağınız Doğa Sporları

Sizlerde yurt içinde en heyecanlı ve sıra dışı doğa sporunu yapmak için Muğla’ya doğru yola çıkabilir ya da gençlik kampları organizasyonlarına katılarak kolayca yamaç paraşütü keyfini yaşayabilirsiniz.

Sörf

Sörf
Sörf

Çılgın dalgalar arasında kendinizden emin bir şekilde sörf yapmaya ne dersiniz?

Oldukça keyifli bir su sporu olan sörf, deneyim seviyenize göre küçük ve büyük dalgalar arasında yapılan bir spor türü. Dünyada en uygun sörf alanı ise ABD’nin Hawaii eyaletinde bulunan Waikiki bölgesinde yer almaktadır. Gün batımı eşliğinde şahane bir manzaranın parçası olmak için ister kıyıdaki küçük dalgalar ile isterseniz daha ileride bulunan iri dalgalar ile sörf dansına başlayabilirsiniz. Hafta sonu turları sizlere şahane imkânlar sunmaktadır.

Türkiye'nin gezi rehberi Hadigez.com'da gezilecek yerler ve gezi yazılarını okuyun, ilham alın. Detaylı yazılmış olan gezi rehberleri ile bir sonraki gezinizi ucuza planlayın! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlar için Hadigez.com'u Instagram, Facebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.