Seyahat Etmek İyileştirir

Bazen hiçbir şey doğru gitmez, her şey üst üste gelir ve sıkılır, daralırız. Her şey üstümüze üstümüze gelir gibi hissederiz, yaşam kalitemiz bir anda düşer. Tüm bunları unutmak için neden bir yere seyahat etmeyi düşünmüyorsunuz? Yaşanan her şeyi bir anda kafanızdan silip o çok istediğiniz şehre bir bilet alarak kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Her şeyin düzelmesi veya güzel bir an’ı kutlamak için bile seyahat edebilirsiniz.

Seyahat etmek her ne olursa olsun, sizin için kötü bir etkiye sahip olmayacak, kendinizin tekrar yenilenmenizi, hayattan keyif almanızı sağlayacaktır. Seyahat; depresyon, üzüntü, kalp rahatsızlıkları, uyuşukluk hissi ve monotonluğu bozmak için en çok kullanılan “terapilerden” biridir.

Ancak bu, sadece hayatımızda kötü giden şeyler yüzünden yola çıkacağımız anlamına gelmiyor. Sevgiyi, özgürlüğü, mezuniyeti, doğum gününü, yıl dönümünü ya da özel bir amaç olmadan rahatlamak için bile seyahat edilebilir. Dünyanın her yerinden bir yerlere kendilerini bulmak için seyahat eden birçok insan var. Şu an kendini kötü mü hissediyorsun? Seyahat etmek, ruhunuzu iyileştirebilir ve uyuşan ruhunuzu birçok yönden canlandırabilir.

Seyahat Etmek Kendine Olan Güvenini Arttırır

Kendinize olan güveninizi arttırmanız için hemen kendinize bir bilet satın alabilir ve yola koyulabilirsiniz. Seyahatin kendinize olan güveniniz konusunda siz nasıl yardımcı olabileceğini mi merak ediyorsunuz? Eğer bilinmeyen bir hedefe gitmeye karar verdiyseniz ve yeni çevreye ayak uydurup yeni ortamlara uyum sağlamayı, yeni arkadaşlar edinmeyi veya hatta yeni bir hayata başlamayı seçerseniz, kendiniz hakkında ne kadar iyi hissedeceğinizi bir düşünün. Düşünülemez mi? Zor olsa da, bunun imkansız olmadığını ve havaalanına ya da bir otobüs terminaline doğru ilk adımı attıktan sonra, iç sesiniz size doğru şeyi yaptığınızı söyleyecektir. Ve unutmayın ki iç sesiniz size asla yalan söylemeyecek olan tek şeydir.

Seyahat Etmek, Sosyal Medya İle İlişkinizi Koparır

E, bu iyi değil mi? Her gün gelen onlarca bildirimler bizi bir süre sonra boğuyor, her ne iş yaparsak yapalım tam anlamıyla sosyal medya dürtüleri yüzünden odaklanamaz oluyoruz.

Sosyal ağlara bağımlı mısınız ve sosyal medya profillerinizi ve bildirimlerinizi kontrol etmeden bir dakika duramaz mısınız? Yolculuk sizin sosyal medya ile olan ilişkinizi en aza indirgeyecektir. Ve bu gerçekleştikten sonra, tüm zamanın, kurgusal bir dünyadan yaşadığınızı ve gerçek dünyaya ulaşmanın tek yolunun seyahat ederek olduğunu anlayacaksınız.

Daha Fazla Okuyun: Tek Başına Seyahate Çıkacaklara Öneriler

Seyahat Edin

Seyahat Etmek Kendinizi Tekrar Bulmanızı Sağlayacaktır

Kaybolmuş, güvensiz, kalbi kırılmış ya da hayatınızla ilgili ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bazı kıyafetlerinizi, kullanmadığınız eşyalarınızı toplayın ve masanızdaki kumbarayı kırın! Daha önce hiç ziyaret etmediğin bir yere bir bilet satın al ve yola çık! Seyahat etmek, insanları yolculuklarından geri döndüklerinde hayatlarıyla ilgili ne yapmak istediklerini daha iyi anlamalarını sağlayan süper bir güce sahiptir. Tabii ki, eğer geri dönülürse! 🙂 Çünkü esas huzuru evden uzakta gittiğiniz yerde bulabilirsiniz. Kulağa korkutucu ve imkansız mı geliyor? Eh, belki korkutucu ama imkansız değil. Bazen esas eviniz kalbinizin rahat ve huzurlu olduğu yerdir. Ve şimdi kaybettiğiniz hissine kapılırsanız, şu anda bulunduğunuz yer kesinlikle kalbinizi iyi hissettiğiniz yer değildir.

Seyahat Etmek Her Şeyin Daha Güzel Olacağını Anlamanızı Sağlayacaktır

Bir ilişki veya bir olay üzerine stresli ve üzgün müsünüz? Bir kişinin gitmesini veya bir olayı çözümleme noktasına engellemek için hiçbir şey yapamıyor musunuz? Seyahat edin! Seyahat etmek, kötü şeylerin geçmesine yardımcı olacak ve sizin yeniden ayağa kalmanıza fazlasıyla yardım edecektir. Tüm bunlar seyahat ile mümkün! Kimi insanlar seyahat etmenin gücünü hafife alsalar da, yola çıktığınızda, bu yazıda okuduğunuz her kelimeyi eminim hatırlayacaksınızdır.

2 YORUM YAZILMIŞ

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.