Ermenistan vizesi ve Ermenistan'a nasıl gidilir hakkında bilgi.

Ermenistan Vizesi

Ermenistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen bir ülke. Ermenistan’a gitmeden önce vize almak için iki seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan ilki online Ermenistan vizesi başvurusu. (bknz: Online Ermenistan vize başvurusu) İkinci yol ise Tiflis’ten Ermenistan’a karayolu ile gidecekler için sınır kapısında alınan vizedir. Sınır kapısından 10$ karşılığında Ermenistan vizesi alabiliyorsunuz.

Ermenistan’a Nasıl Gidilir?

Uçak İle Türkiye’den Ermenistan’a Seyahat

Ermenistan’a ulaşımınızı havayolu, karayolu veya demiryolu ile sağlayabiliyorsunuz. Ermenistan milli havayolları olan Armavia ile İstanbul-Erivan arasında düzenli uçuş seferleri gerçekleşmekte. İstanbul Atatürk Havalimanından kalkan Ermenistan uçağı yaklaşık 1,5 saat sonra Erivan, Zvartnots Uluslararası Havalimanına iniş yapıyor. Dilerseniz İstanbul-Tiflis arası ulaşımınızı havayolu ile sağlayabilir ve Tiflis’ten Ermenistan’ın başkenti Erivan’a karayolu ile geçebilirsiniz. Böylece Ermenistan vizesi için sınır kapısından başvurunuzu da yapabilirsiniz.

Daha Fazla Okuyun: Erivan Gezi Rehberi

Tren İle Ermenistan’a Seyahat

Demiryolu ulaşımı ise Tiflis-Erivan arası çalışan gece trenleri ile mümkün. Tiflis’ten gece kalkan tren sabah saatlerinde Erivan’a ulaşmış oluyor.

Araba İle Ermenistan’a Seyahat

Ticari taksiler ile de Tiflis’ten Erivan’a ulaşabilirsiniz. Paylaşımlı bir şekilde sağlanan bu ulaşım tipi 4 yolcunun bir araya gelerek yaptığı alternatif bir ulaşım modeli. 45 Lari karşılığında taksi ile Erivan’a gidebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise Tiflis, Ortaçalı otobüs terminalinden kalkan dolmuşlar ile Erivan’a gitmek. Tiflis-Erivan arası çalışan dolmuşların kişi başı ücreti 30 Lari. Yalnız dolmuş tam olarak dolmadan eksik 1 yolcu dahi olsa yola çıkmıyor. Bu da bekleme sürenizi biraz arttırabilir.

Ben, 2015 Temmuz ayında Ermenistan’a yapmış olduğum seyahatte Tiflis’ten dolmuşlara binerek Erivan’a ulaşmıştım. Araçlar gayet iyi ve konforlu. Dolmuş ile yapılan seyahat yaklaşık 5 saate yakın sürüyor. Tiflis’ten yola çıkan dolmuş yaklaşık 1 saat sonra Ermenistan sınır kapısına geliyor. Tiflis’ten sınır kapısına kadar olan yollar gayet bakımlı. Fakat sınır kapısından geçiş yaptıktan sonra Ermenistan sınırlarına girdiğiniz andan itibaren göreceksiniz yolların bakımsız, evlerin metruk ve araçların eskimiş olduğunu. Gözün alabildiğine yemyeşil alanlar, vadiler ve bir bütün olan doğal manzaralar burada kendini hemen gösteriyor. Olağanüstü bir doğa ve dağ manzarası eşliğinde Erivan yolculuğu yapıyor olacaksınız. Ermenistan’a gitmek için en ideal zaman Mayıs ve Haziran ayları olacaktır. Bu aylarda gerçekleştireceğiniz bir Ermenistan karayolu seyahati beraberinde muhteşem bir doğa manzarasını sizlere sunacaktır.


Böldüğüm için özür dilerim. Balkanlar ve Orta Doğu’da yaptığım gezilerden notlar, fotoğraf ve videolar paylaştığım içerikleri ilk okuyan kişi olmak istemez misiniz? O halde bültene abone olun! İstenmeyen (spam) içerikler göndermiyorum, doğrudan gelen kutunuza en yeni içerikler ve gezi ipuçlarını içeren bilgiler gönderiyorum. Teşekkürler!

Instagram – Facebook – YouTube


Otobüs İle İstanbul’dan Ermenistan’a Seyahat

İstanbul’dan Ermenistan’a otobüs ile seyahat etmeyi düşünürseniz Laleli-İstanbul Emniyet Garajından kalkan birçok otobüs ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan hareket eden otobüs, Karadeniz sahil yolunu takip ederek Sarp Sınır Kapısından sırasıyla geçiyor ve Gürcistan’ın Batum, Kutaisi, Gori ve Tiflis şehirleri üzerinden Erivan’a ulaşıyor. Bu otobüs yolculuğu 40 saate yakın sürüyor. İstanbul-Erivan Otobüs bilet fiyatı ise değişken olmakla birlikte 40$ civarı bir ücrete sahip.

Türk Pasaportu İle Ermenistan’a Nasıl Gidilir?

Unutmayın ilk olarak Azerbaycan gezinizi yapın daha sonra Ermenistan’a gidin. Eğer ilk olarak Ermenistan’a giderseniz, Azerbaycan Devleti pasaportlarında Ermenistan vizesi olanları kapıdan içeriye almıyor. Bu bilgiyi aman ihmal etmeyin.

Ermenistan gezim öncesi Tiflis’ten Ermenistan’a giderken Ermenistan sınır kapısında yaşadıklarım, sınır kapısından nasıl Ermenistan vizesi alınır hakkında detaylı bilgiler verdiğim Türk Pasaportu İle Ermenistan’a Nasıl Gidilir? yazımı da mutlaka okuyun.

Ermenistan’a Ne Zaman Gidilir?

Dört mevsim ziyaret edilebilen Ermenistan’a yılın herhangi bir ayında gidebilirsiniz. Neredeyse her ay Ermenistan’da geleneksel ve uluslararası bayramlar, çeşitli festivaller, etkinlikler ve sergiler düzenlenmekte.

Ermenistan Para Birimi

Ermenistan para birimi, dramdır. Alışveriş merkezlerinde, restoranlarda, süpermarketlerde ve diğer tüm yerlerde yalnızca dram ile ödeme yapabilirsiniz. Başkent Erivan’da her yerde döviz büroları bulunmakta. Oteller, restoranlar ve süpermarketler kredi kartlarını kabul ediyorlar. Erivan hariç diğer şehirlerin merkezindeki caddelerde de ATM bulabilirsiniz.

Ermenistan’da İletişim ve İnternet

Ermenistan’da yüksek kalitede mobil iletişim hizmeti sunulmakta. Buna ek olarak, ücretsiz yüksek kaliteli Wi-Fi bağlantısını (parklar, otobüs durakları, metro ve hatta toplu taşıma) Erivan’ın her köşesinde bulabilmeniz mümkün.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın Ermenistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının dikkatine yayınlamış olduğu bildiriyi de okumalarını öneriyorum.

İlgili kategoride yer alan yazılmış diğer Ermenistan makelelerini de okuyun, ülke hakkında merak ettiklerinizi sorun. Ermenistan’a bir seyahat planlıyorsanız, ulaşım, yeme-içme, konaklama gibi konularda sizlere yardımcı olabilirim. Ayrıca Ermenistan vizesi başvuru üzerine aklınıza takılan hususlar olursa da aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı yazabilirsiniz.

Ermenistan’a gittiniz mi veya gitmeyi düşünür müydünüz? Özellikle karayolu ile gidenler Ermenistan Sınır Kapısında polisler tarafından herhangi bir soruya maruz kaldınız mı? Ermenistan gezinizde edindiğiniz deneyimleri yorumda bulunarak paylaşın.


Ermenistan’ı gezmeyi düşünüyorsanız veya yalnızca ülke hakkında daha fazla yazı okumak istiyorsanız, bu konuda başka neler yazdığıma bir bakın!

***

Ermenistan gezisi mi planlıyorsun?

Ermenistan hakkında merak ettiğin her şeyi aşağıda yer alan yorum bölümüne yazarak bana sorabilirsin. Ermenistan şehirleri gezilecek yerler, şehir içi ulaşımı, yeme-içme, konaklama, eğlence ve alışveriş üzerine ipuçları ve önerilerim ile Ermenistan gezini planlaman için sana yardımcı olabilirim!

***

Eğer bu yazıyı beğendiyseniz neden arkadaşlarınızla paylaşmıyorsunuz? Bu benim için çok şey ifade ediyor! Ayrıca 20.000’den fazla seyahat tutkununun bir arada olduğu sosyal medyada seyahat güncellemeleri ve daha fazla resimli ve videolu paylaşımlarım için beni InstagramFacebook ve YouTube‘da takip edin! Yeni yayınları kaçırmak istemiyorsanız bültene abone olun.

Değerlendirme Yazısı
Ermenistan'a Nasıl Gidilir?

42 YORUM YAZILMIŞ

 1. Şu an hiçbir şekilde Erivan’a dolayısıyla Ermenistan’a gitmenizi önermiyorum. Gümrük geçişlerinde her noktanız defalarca aranıyor. Bekletiliyorsunuz ve aşağılanıyorsunuz. Sebebi ise Azerbaycan’ın Karabağ’ı tekrar geri alması nedeniyle Türklere karşı pozisyon almış olmaları.

 2. Merhaba,

  Kendi aracımla Gürcistan üzerinden Ermenistan’a geçmek istiyorum. Artık çipli ehliyet kullanımına geçtiğimiz için, triptik vb. gerekir mi?

 3. Fatih bey merhaba,

  Tiflis üzerinden kendi aracımız ile Erivan’a geçtikten sonra Türkiye’ye dönüşü Gürcistan üzerinden mi yapmak zorundayız? Erivan’dan Iğdır’a geçebiliyor muyuz?

  • Merhaba Zafer Bey,

   Türkiye-Ermenistan sınır kapıları siyasi nedenlerden dolayı uzun süredir kapalı ve işlemiyor. Bu yüzden Ermenistan’a giriş ve çıkışı yine Tislif Sadakhlo Sınır Kapısı üzerinden yaparak Gori, Kutaisi ve Batum rotasını izleyerek Artvin Sarp Sınır Kapısı’ndan yurda giriş yapabilirsiniz.

 4. Fatih bey selam,

  Ben iş amaçlı gitmek istiyorum nasıl tavsiye eder misin? Mesleğim restoran. Nasıl bir işlem yapmam gerek?

  Teşekkür ederim şimdiden.

  • Merhaba Salih Bey,

   Açıkçası Ermenistan’ı iş amaçlı tavsiye etmem. Ülke yalnızca Erivan’dan ibaret. Diğer şehirleri ise bizdeki Doğu Anadolu şehirleri gibi küçük ve istihdam olanakları yok. Erivan’da ise bir Türk olarak istihdam edilmeniz az ihtimal. Gıda sektörü üzerinde vizesiz ülkeler olan Balkan şehirlerini bir araştırmanızı öneririm.

 5. Merhabalar,

  Ben bir üniversite öğrencisiyim. En fazla 2 gecelik bir Erivan gezisi planlıyorum. Konaklama hariç ne kadar bir bütçe ayırmam gerekiyor? Birde eğer hatırınızdaysa Tiflis-Erivan otobüsünün fiyatını öğrenebilir miyim?

  • Merhaba Berkay,

   2 günlük bir Erivan gezisi için 70-100 Dolar sana yeterli olacaktır. Öğrencisin ve anladığım kadarıyla sırt çantalı gezgin olarak gezeceksin. Eğer öyleyse daha az rakamlara da bu geziyi tamamlayabilir ve TÜrkiye’ye cebinde tasarruf ettiğin Dolarlar ile tekrar dönebilirsin. Erivan’da zaten ulaşıma ihtiyacın olmayacak. Gezilecek yerler ise hepsi yürüme mesafesinde. Konaklamayı da Envoy Hostel’de yapabilirsin. Gecelik ücreti 10 Dolar bandında. Yeme-içme ve Erivan-Tiflis ulaşımı için100 Dolar yeter de artar.

   Tiflis-Erivan dolmuş ücreti 30 Lari. Ermenistan vizesini de 10 Dolar karşılığında sınır kapısında alabilirsin. Tiflis veya Erivan hakkında daha fazla sormak istediğin bir şey olursa yine buradan yazabilirsin.

   Şimdiden keyifli geziler dilerim.

 6. Fatih Bey,

  Öncelikle iyi akşamlar. Mart ayı gibi Ermenistan’ı ziyaret etmek istiyorum. Elinize sağlık bu sitede ve daha başka sitelerde çeşitli yazılar okudum ancak yanıt bulamadığım kritik bir soru var. Bir hafta, konaklama hariç olmak üzere, ne kadar bir bütçe gerekir? Yemek, eğlence, gezmek için. Şimdiden çok teşekkür ederim!

  • Merhaba Dağlar bey,

   İyi akşamlar.Konaklama ve ulaşım hariç 1 haftalık bir Ermenistan gezisi için yaklaşık 300 Dolar cebinizde olması yeterli olacaktır. Daha az da olabilir ancak orada kafanız rahat etmesi açısından cebinizde nakit olması her açıdan iyi olacaktır. Ermenistan hakkında sormak istediğiniz başka sorular olursa yine buradan yazabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

 7. Merhaba,

  Hepimiz aynı şeyleri soruyoruz kusura bakmayın ama emin olmak için ben de soracağım.. Biz Ermenistan’a gideceğiz ama Gürcistan bileti daha ucuz, o yüzden Gürcistan bileti alıp Gürcistan’a insek, oradan kendimiz otobüse binsek, bunun için de Gürcü vizesi gerekiyor mu? Ve havaalanı yakınından Ermenistan otobüsü kalkıyor mu? Teşekkürler.

  • Merhaba Sinem hanım,

   Estağfurullah ne kusuru. Sizlere yardımcı olmak için buradayım ben. Gürcistan, Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Dolayısıyla gönül rahatlığı ile Tiflis’e uçabilir ve buradan da Erivan’a geçebilirsiniz. Ancak, ne yazık ki Erivan’a giden araçlar havaalanına yakın değil. Şehir merkezine gelip Ortacala Terminali’ne gitmeniz gerekiyor. Erivan araçları buradan kalkmakta.

 8. Merhabalar,

  Öncelikle harika anlatmışsınız, teşekkür ederim. Ben Azerbaycan’dan Ermenistan’a geçmek istiyorum. Azerbaycan’dan tekrar Gürcistan’a geçip, oradan Ermenistan’a geçmek istemiyorum. Direkt Azerbaycan’dan dolmuş, otobüs, tren ile Ermenistan’a geçmek istiyorum. Hatta vizemi de kapıda alabilirim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında Fatih Bey?

  Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Ayça hanım,

   Değerli görüşünüz için teşekkür ederim… Ne yazık ki Azerbaycan’dan Ermenistan’a direkt olarak bir ulaşım söz konusu değil ve açık herhangi bir sınır kapısı da yok. Malumunuz yıllardır süregelen Dağlık Karabağ sorunu ve siyasi sürtüşme bu iki komşu ülkeyi birbirine hiç yakınlaştıramadı. Dolayısıyla tek seçenek önünüzde iki seçenek bulunuyor. İlki kısa yol olan Tiflis’ten Ermenistan’a girmek, ikincisi ise Tebriz üzeri Ermenistan’ın güneyinden girerek kuzeye Erivan’a ulaşmak olacaktır.

   Ermenistan hakkında daha fazla sorularınız olursa yine buradan yazabilirsiniz.

  • Merhaba Mehmet Ali Bey,

   İran üzerinden Ermenistan’a geçebilirsiniz. Bunun için Norduz Sınır Kapısı’nı kullanmanız gerekiyor. Sınır geçişi esnasında Ermenistan vizesi almanız gerekiyor. Ermenistan vizesi için site içerisinde yer alan ilgili yazıyı okuyabilirsiniz. Sınırı geçtikten sonra Agarak merkezine gidin ve oradan Erivan’a giden dolmuşlara binerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

 9. Fatih Bey merhaba,

  Öncelikle detaylı anlatımlarınız için çok teşekkür ederiz.

  Biz 2 arkadaş Ankara-Batum-Tiflis-Erivan-Tebriz seyahati yapıp döneceğiz. 18.08.2018 tarihinde başlayacağız seyahatimize. Sorularıma vermiş olduğunuz cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum şimdiden.

  1. Ankara’dan aracımız ile geleceğiz Sarp Sınır Kapısına kadar. Sarp Sınır Kapısında ücretli de olsa GÜVENLİ otopark var mıdır? Yaklaşık 5-6 gün boyunca yukarıda yazdığımız yerleri gezeceğiz çünkü.
  2. Erivan’a yazmış olduğunuz gibi gitmeyi düşünüyoruz. Ermenistan sınır kapısında kesinlikle vize alabiliyoruz değil mi?
  3. Erivan’dan Tebriz’e nasıl geçebiliriz?
  4. Tebriz’de görülmesi gereken, sizin tavsiye edebileceklerinizi paylaşır mısınız?

  Şimdiden çok çok teşekkür ediyorum. Sevgi ile kalın…

  • Merhaba Esat Bey,

   Rica ederim… Umarım yazdıklarımla sizlere faydalı olabiliyorumdur.

   1. Sarp Sınır Kapısı’nda bir otoparkın olduğunu biliyorum ancak ücretli mi yoksa ücretsiz mi inanın onu bilmiyorum. Eğer tedirgin olacaksanız sınıra yakın Kemalpaşa ya da Hopa’da ücretli otoparka çekebilirsiniz aracınızı. En azından siz yoldayken kafanız rahat etmiş olur.
   2.Evet. Sadakhlo Sınır Kapısı (Gürcistan-Ermenistan) sınır kapısında vizeyi alabilirsiniz. Kalacak yere Envoy Hostel yazabilirsiniz.
   3. Ermenistan’dan İran’a (Agarak-Norduz) sınır kapısından giriş yapabilirsiniz.
   4. Tebriz ve diğer İran şehirlerinde gezilecek tüm yerleri site içerisinde yer alan içeriklerden okuyabilirsiniz.

   Başka sorularınız olursa hiç çekinmeden yazınız. Sizlere yardımcı olmak için ben her zaman buradayım. Sevgi, selamlarımla…

 10. Merhaba,

  Size sorum olacaktı. Bizim paramızla Ermenistan’da rahatça eğlenebilir miyiz bu ne kadarla mümkün? Ve otobüsle direkt Ermenistan var mı? Azerbaycan’a girip Ermenistan’a gidiş hakkında bilgi verir misin? Teşekkürler.

  • Merhaba Ali,

   Ermenistan’a dolar ya da euro ile gitmeniz daha iyi olacaktır. Türk Lirası’nın Dram karşısında bir değeri pek fazla yok. İstanbul, Emniyet Garajı’ndan Ermenistan’ın başkenti Erivan’a Gürcistan üzerinden direkt giden otobüsler var. Son olarak evet ilk olarak Azerbaycan’a girip daha sonra Ermenistan’a giriş yapabilirsiniz. Ancak, bunun tam tersi ne yazık ki mümkün değil. Ermenistan vizesini de sınır kapısında 10$ karşılığında temin edebilirsin.

  • Merhaba Nihat Bey,

   Triptik belgesi çıkarmanız gerekiyor. Detaylı prosedürleri Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’ndan öğrenebilirsiniz.

 11. Ermenistan’a gitmek ile ilgili herkes yalan yanlış bir şeyler yazıyor. Bu yazı gerçekten çok açıklayıcı olmuş. Giden birinin ağzından dinlemesi de ayrı bir güven verici. Teşekkürler yazı için. Olası bir Ermenistan seyahatimde ilk danışacağım blog burası.

  • Merhaba Serkan,

   Değerli yorumun, ilgi ve güvenin için çok teşekkür ederim. Ermenistan hakkında merak ettiğin bir şeyler olursa mutlaka yine buradan yorum yazarak bana sorabilirsin. Ben her zaman yardımcı olmak için buradayım.

   Sevgiler.

   • Merhaba Abi

    Ben Azeriyim ismim Nihat. Ermenistan’a geçerek Karabağ’a sorunsuz bir şekilde gidebilir miyim? Vatandaşlığımı mı değiştireyim ne yapayım? Detaylı anlatır mısınız?

    Şimdiden teşekkürler.

    • Merhaba Nihat,

     Ermenistan’ın Azerbaycan vatandaşlarını ülkeye aldığını biliyorum ancak özel bölge olan Dağlık Karabağ’a alırlar mı inan hiçbir bilgim yok. Dilersen kendi devlet kurumlarından bu bilgiyi bir araştır.

 12. Merhaba,

  Ben kısa süreliğine Ermenistan’a gitmek istiyorum. E-visa alıp gideceğim, Tiflis üzerinden değil. Ermenistan’a gireceğim zaman pasaportuma vize basılacak mı ben Erivan’da İngilizce ile rahat bir şekilde iletişim kurabilir miyim?

  • Merhaba Oğuzhan,

   Evet, Ermenistan’a iner inmez pasaport kontrolünden geçip deftere giriş mührü basılacaktır. İngilizce ile Erivan’da rahatlıkla iletişim kurabilir, alışveriş ve konaklamanızı yapabilirsiniz.

   Ermenistan hakkında başka sorularınız varsa yine buradan yazarak bana sorabilirsiniz. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

 13. 5 Arkadaş Kars’tan Ermenistan’a gitmeyi düşünüyoruz.

  Toplu halde bir sorun çıkar mı?
  Ermenistan Vize Problemi yaşar mıyız?
  Sınırda bekleme süresi ne kadar?

  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Saygılar…

  • Merhaba Zülfikar Bey,

   Toplu bir şekilde Ermenistan’a gitmenizde herhangi bir problem olmayacaktır.
   Ermenistan vizesini Tiflis üzerinden giderek kapıda 10$ karşılığında alabilirsiniz.
   Sınırda bekleyeceğiniz süre 30 dakika civarıdır.

   Ermenistan hakkında başka sorularınız olursa her zaman yazabilirsiniz.

 14. Fatih bey öncelikle tebrik ederim yazılarınızı büyük zevkle takip ediyorum. Bir sorum olacak. Ermeni asıllı Türk vatandaşıyım. Ermenistan bizden de vize istiyor mu? Birde ben batı Ermenicesi biliyorum onlar doğu Ermenicesi konuşuyormuş. Bilginiz var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhabalar,

   Teşekkür ederim. Yazılarım faydalı olabiliyorsa ne mutlu. X ülke asıllı Türk vatandaşlarının o ülkeyle olan bağını belgelemesi gerekir. Ermenistan vatandaşlık kimliğiniz var mı? Size önerim Ermenistan Başkansolosluğu, İstanbul birimini arayıp daha detaylı ve sağlıklı bilgi almanız yönünde olacaktır. Edindiğim bilgiye göre evet Ermenistan’da özellikle iç kesim (Erivan) gibi yerlerde Doğu Ermenicesi konuşulmakta.

   Başka sorularınız olursa yazmanız yeterlidir.

 15. Merhaba efendim, 2 yıldır Tiflis’e ve Erivan’a gitmek için para biriktiriyorum. 16 yaşındayım. Tek başıma gitsem Tiflis’te ve Erivan’da sorun olur mu? Ermeniler Türk olduğumuzu duyunca ne yapıyor? Helal yemek yiyebileceğim bir yer var mı?

  • Merhaba Yusuf,

   16 yaşında gidebilmen için ailen sana veli muvafakat belgesi çıkarması gerekiyor. Tek başına gitmen bir sorun yaratmayacaktır. Erivan’da Türk olman bir şey değiştirmez. Sınırda da polisler Türk olduğun için farklı davranmayacaktır. En azından bizim yaptığımız Erivan seyahatinde böyle bir sorun ile karşılaşmamıştık. Domuz eti hariç tavuk eti veya başka gıda ürünleri tüketebileceğin pek çok çeşit mevcut, aç kalmazsın.

 16. Merhaba

  Erivan’dan Ankara’ya otobüs var mı? Ya da Türkiye’nin Anadolu şehirlerine? Ve fiyatları ne kadar?

  Teşekkür ederim.

  • Merhaba,

   Erivan’dan Türkiye’ye otobüs yok. Erivan’dan Tiflis’e minibüs ile ulaşımınızı sağlayabilir ve Tiflis’ten Trabzon, Ankara ve İstanbul şehirlerine gidebilirsiniz.

 17. Merhaba Fatih Bey,

  Ben Tiflis’e gidip Tiflis’ten kendi aracımla Erivan’a geçmek istiyorum. Bir ihtimal eşimde katılacak. Acaba yollar güvenli midir ya da sizce sakıncası olur mu? Teşekkürler.

  • Merhaba Şevki Bey,

   Tiflis’ten Erivan’a güvenli bir sürüş keyfi yaşayarak gidebilirsiniz. Sınır kapısında Ermenistan vizenizi 10 $ karşılığında alabilirsiniz. Ancak yurtdışı araç triptik belgesi konusunda bilgi sahibi olunuz.

 18. Başkent Erivan merak ettiğim bir şehir. Umarım bir gün görebilirim. Ulaşımda gayet basitmis karayolu ile. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

  • Merhaba Nihat Bey,

   Evet, Türkiye’den Ermenistan’a karayolu ile gitmek gayet basit. Sınırda polisler tarafından herhangi bir soruya da maruz kalmayacaksınız diye ümit ediyorum. Temmuz 2015 de karayolu ile seyahatimde olumsuz bir şey ile karşılaşmamıştım. Umarım en kısa zamanda Ermenistan’a gidersiniz.

   Sevgiler…

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.