Erivan

Erivan gezi rehberi kategorisi, Ermenistan’ın başkenti Erivan’ın tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri hakkında bilgi sağlar. Bu kategori, Erivan’ın turistik yerleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri, yerel yemekleri ve diğer turistik aktiviteler hakkında kapsamlı bir rehber sunar.

Erivan, tarihi ve kültürel mirası ile ünlü bir şehirdir. Şehirdeki turistik yerler arasında Erivan Kalesi, Matenadaran Müzesi, Erivan Tarih Müzesi, Ermenistan Ulusal Sanat Galerisi, Mavi Camii ve Cascade Kompleksi gibi birçok tarihi ve kültürel yer ziyaret edilebilir.

Erivan, doğal güzellikleriyle de turistlerin ilgisini çeker. Kentin yakınlarındaki turistik yerler arasında Garni Tapınağı, Geghard Manastırı, Khor Virap Manastırı ve Sevan Gölü gibi doğal güzellikler bulunur. Bu yerler, turistlerin doğa yürüyüşleri, bisiklet turları, kamp yapma, balık tutma ve diğer doğal aktiviteler yapabilecekleri yerlerdir.

Erivan gezi rehberi kategorisi ayrıca Ermeni mutfağına da yer verir. Ermeni mutfağı, birçok et yemeği, pilav, aşı, dolma, çorba, tatlı ve diğer lezzetli yemekleri içerir. Ermeni mutfağının tanıtımı, yerel restoranlar ve kafeler hakkında öneriler de bu kategoride yer alır.

Sonuç olarak, Erivan gezi rehberi kategorisi, turistlerin Erivan’ın zengin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfetmelerine yardımcı olacak kapsamlı bir rehber sunar.

Erivan Nerede Kalınır?

Erivan’da Yapılacak Şeyler & Erivan’da Nerede Kalınır?

2.800 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Erivan... Roma'dan bile yaşça büyük kadim bir şehir. Erivan'a geldiğinizde zengin bir tarih ve kültürel mirasa sahip olan, UNESCO tarafından bir kitap başkenti olarak ilan edilen dünyadaki bütün Ermenilerin...
Erivan Gezi Rehberi

Erivan Gezi Rehberi: Çok Yakın Ama En “Uzak” Komşu: Ermenistan

“Türklerle Ermeniler arasında bir diyalog, bir normalleşme isteniyorsa bu ancak konuşmayla olur. Susarak olmaz, engellenerek olmaz.“ - Hrank Dink’in Anısına - Uzun zamandır Ermenistan'a gitmek istiyordum. Türkiye ile Ermenistan arasında diplomatik ilişkinin olmaması ve yeşil pasaport...

Takipte Kalın

2,524TakipçiTakip Edin
718TakipçiTakip Edin
1,620AboneAbone Olun