Avrupa şehirlerini gezmek için illa çok fazla para olmasına gerek yok! Macaristan’ın başkenti Budapeşte’den Polonya’nın Krakow şehrine kadar, minimum bütçeyle gezebileceğiniz Avrupa’nın bütçe dostu 10 şehrine göz atın…

Avrupa’da Gezilecek Bütçe Dostu 10 Şehir

1Budapeşte, Macaristan

Avrupa’da az para ile gezebileceğiniz şehirlerin başında Macaristan’ın başkenti Budapeşte geliyor. Ülkenin bu güzel başkenti, ucuza seyahat edenlerin fazlasıyla ilgisini çekiyor. Pahalı turistik aktivitelerinin çoğu, Tuna Nehri boyunca sıralanmış olsa da, şehri yürüyerek keşfetmek oldukça ucuz ve keyifli. Tuna’nın karşısında yer alan güzel Balıkçı Tabyası, şehrin muhteşem panoramik manzaralarına sahiptir. Ekim ve Mart ayları arasında ücretsiz giriş imkanı sunmaktadır. Elbette, Budapeşte’ye gittiğinizde ünlü termal kaplıcalarına da gitmek isteyebilirsiniz. Makul fiyatlı ve güzel Szechenyi Hamamları termal bir banyo için mükemmel bir seçim olacaktır.

Önceki
Değerlendirme Yazısı
Avrupa'da Gezilecek En Ucuz 10 Şehir
Merhaba! Ben Fatih Kibar. Seyahat etmek yıllardır en büyük tutkum oldu! Şimdiye kadar 14 ülke ve 100'den fazla şehirde bulundum. Şaşırtıcı ve renkli mimarilere, farklı kültürlere göz atmak, farklı şehirlerde dolaşmak, yeni harika yerler keşfetmek, eşsiz yerleri ziyaret etmek, yerel insanların arasına karışmak ve doğada yürüyüşler yapmak en sevdiğim şeyler arasındadır. Hadigez.com'da seyahat etme tutkumu yazılı olarak paylaşmaya ve seni de bu harika dünyayı keşfedebilmen için ilham vermeye çalışıyorum. Tüm seyahat notlarımı burada blogumda, Instagram'da fotoğraflarda ve videolarımla YouTube kanalımda paylaşıyorum. Yolculuğuma ortak olun. Sosyal medyada beni takip edin ve hiçbir paylaşımımı kaçırmayın!

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.