Amasra gezi notları

Batı Karadeniz’in deniz tatili yerleri arasında yer alan Amasra hem deniz tatili hem de tarih, kültür açısından gezilecek güzel yerlere ev sahipliği yapıyor. Görülmeye değer şirin bir liman yeri. Yemyeşil dağların arasında masmavi Karadeniz’in suları ve altın sarısı kumsallarıyla Amasra yaz ayları çevre şehirlerin de geldiği popüler bir deniz turizm destinasyonu.

Amasra Gezi Notları

Bartın gezim sonrası rotayı Amasra’ya çevirmiştim. 45 dakikalık yolculuk sonrası ilçe girişine varıyorum. Zirveden Amasra bir hayli güzel görünüyor. Merkeze yaklaşık 4 km mesafem var hava oldukça sıcak ve nemli yürünecek gibi değil. İlçe minibüslerine biniyor ve kısa bir yolculuktan sonra Amasra’ya ulaşıyordum. E, Amasra’ya gelmişken denize girmeden olmaz. Önce biraz kumsalın tadını çıkararak kısa bir yürüyüş yaptım. Daha sonra kendime uygun bir şezlong bularak denizin, kumsalın ve güneşin keyfini çıkarmaya başladım.

Amasra plajı ve Amasra'da deniz tatili.

Amasra’da gezilecek ve yapılacak güzel şeyler var fakat buradan Safranbolu’ya geçerek tekrar İstanbul’a döneceğim. Sadece denizin ve kumsalın keyfini çıkarmak amaçlı buraya geldim. Yaklaşık 4 saat Amasra’da kalarak deniz ve kumsalın keyfini çıkardım.

Akşam 17:00 suları olmuştu ve Amasra’dan ayrılmak için tekrar yola çıktım. Amasra’yı tepeden görebilecek bir noktadayım. Harika bir manzara var.

İran Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Amasra gezi notları

Amasra’dan Zonguldak’a otostop şansım pek yaver gitmedi. Yol üzerinde lokanta görüyor ve bir şeyler yemek için oraya gidiyorum. Hava karardı ve konaklama işini çözmem gerek. İşletme sahibi ile konuşuyor ve bu gece için kalacak bir yere ihtiyacım olduğunu söylüyorum. İşletme sahibi ise bana burada konaklaya bilirsin diyordu. Saatler ilerliyor ve lokantaya son bir müşteri geliyordu. Bakü‘den gelip Zonguldak yönüne giden bir tır. Kendisine yarın için Zonguldak’a gideceğimi söylüyorum. Sağ olsun kabul ediyor. Geceyi burada geçirecekmiş. Gece 00:00 olduğunda lokanta kapanıyordu. İşletme sahibi evine gidiyor, şoför ise tırın içinde uyku moduna giriyordu. Ben ise lokanta önünde yer alan sandalyelerden kendime 5 yıldızlı bir yer hazırlıyorum. 🙂 Burada güzel deliksiz bir uyku uyudum.

Amasra gezi notları ile Amasra konaklamam.
Amasra’da kaldığım 5 yıldızlı otelim. 🙂

Sabahın yedisinde uyanıyorum. Benden bir 10 dakika sonra da tır şoförü Celal ağabey uyanıyordu. Saat sekizde de lokanta açıldı. Sağ olsun lokanta sahibi Kenan ağabey bana bir sabah çorbası ikram etmişti. Çorbamızı da içip karnımızı doyurduktan sonra lokantadan ayrılıyor ve Celal ağabey ile Zonguldak’a doğru yola çıkıyordum.

Değerlendirme Yazısı
Batı Karadeniz'in Deniz Tatili Yeri: Amasra
Merhaba! Ben Fatih Kibar. Seyahat etmek yıllardır en büyük tutkum oldu! Şimdiye kadar 14 ülke ve 100'den fazla şehirde bulundum. Şaşırtıcı ve renkli mimarilere, farklı kültürlere göz atmak, farklı şehirlerde dolaşmak, yeni harika yerler keşfetmek, eşsiz yerleri ziyaret etmek, yerel insanların arasına karışmak ve doğada yürüyüşler yapmak en sevdiğim şeyler arasındadır. Bunun ötesinde 2013'ten beri tam zamanlı yurtiçi ve yurtdışı seyahatler yapan dijital içerik üreticisiyim. Hadigez.com'da seyahat etme tutkumu yazılı olarak paylaşmaya ve seni de bu harika dünyayı keşfedebilmen için ilham vermeye çalışıyorum. Tecrübelerime dair değerli seyahat ipuçları, rehberler ve videolar sunarak başkalarının da seyahat etmesini kolaylaştırmak istiyorum. Tüm maceralarımı, fotoğraf ve videolarımı burada ve YouTube kanalımda paylaşıyorum. Sadece fotoğraf/video çekmenin ve seyahat etmenin yanı sıra, doğada zaman geçirmeyi de seviyorum. Sizlere burada seyahatlerimde yaşadığım iyi-kötü anları, tecrübelerimi ve nasıl ucuza gezilir üzerine ipuçları içeren içerikler paylaşıyorum. Yolculuğuma ortak ol! Sosyal medyada beni takip et ve hiçbir paylaşımımı kaçırma!

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun. Size yardımcı olmak için ben her zaman buradayım.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.