Doğal güzelliğin yanı sıra plaj ve tarihsel zenginliklerinde bulunduğu koy üzerinde aradığınız pek çok şeyi kolayca bulabilirsiniz.

Ülkemiz koy bakımından oldukça zengin bir coğrafyadır. Daha önce keşfedilmemiş pek adı sanı bilinmeyen cennet koylarımıza uğrayarak huzurlu ve olabildiğince özel bir tatilin tadını çıkartabilirsiniz. Arkadaşlarınızla kiralayabileceğiniz bir tekne ile adeta cennetten bir köşe olan bu koylara demir atarak gün boyu denizin ve güneşin tadını çıkartırken istediğiniz zaman denizin serin ve berrak sularına gönlünüzce dalış yapabilirsiniz.

Mavi ile yeşilin bütünleştiği bu doğa harikası koylarımız hangileri ve hangi tatil yerlerinde bulunuyor…

1Bademli Koyu

Egenin en özel ve güzel koylarından birisi olan Bademli koyu, pek fazla bilinmeyen sakin köşelerden biri.
Bademli Koyu, İzmir © Flickr, Les Trolliens

Egenin en özel ve güzel koylarından birisi olan Bademli koyu, pek fazla bilinmeyen sakin köşelerden biri. Sizlerde fazla turist akını olmayan bu koya bir çıkartma yaparak huzurun keyfini sürebilirsiniz.

2Çatı Koyu

Denizin dibini net bir şekilde görebileceğiniz bir koy arıyorsanız çatı koyları tam olarak size göre.
Çatı Koyu, Datça © Flickr, Ebeydat

Denizin dibini net bir şekilde görebileceğiniz bir koy arıyorsanız çatı koyları tam olarak size göre. Tüm gün şeffaf bir tül gibi uzayıp duran sakin denizi sizleri adeta kendine hayran bırakmaya yetecek. Bu özel koya karayolu ile ulaşım olanakları bulunmuyor bu nedenle tekne ya da yat aracılığıyla ancak ulaşabilirsiniz. Ağaçların arasında keşfedilmemiş bir cennete ulaşmak istiyorsanız bir numaralı tercihiniz çatı koyları olmalıdır. Otel gibi ve diğer betonarme yapıların bulunmuyor olması da bu özel koyu orijinal hali ile ilk günden bu güne değin saklayabiliyor.

3Kabak Koyu

Tatil yerlerine oldukça yakın mesafede bulunan bu özel koy çevresinde dilerseniz kamp kurarak güzel bir deniz tatili yapabilirsiniz.
Kabak Koyu, Fethiye

Fethiye’de yer alan Kabak koyu, keşfedilmemiş cennet koylar listesinde başlarda yer alıyor. Tatil yerlerine oldukça yakın mesafede bulunan bu özel koy çevresinde dilerseniz kamp kurarak güzel bir deniz tatili yapabilirsiniz. Doğası ile kendine hayran bırakacak Kabak koyu, sakin ortamı sayesinde kafa dinlemek isteyen tatilseverleri misafir ediyor.

4Kargı Koyu

Akvaryum olarak da adlandırılan Kargı koyu adeta doğal bir akvaryum görüntüsüne sahip.
Kargı Koyu, Bodrum © Flickr, Tahsin Konur

Akvaryum olarak da adlandırılan Kargı koyu adeta doğal bir akvaryum görüntüsüne sahip. Dalma konusunda sabırsız olanları bekleyen bu özel yer, berrak suları ile mutlaka gezilmeye, görülmeye ve seyahat edilmeye değer cennet koyları arasında bulunmakta. Koy etrafında yetişen ağaçların etrafa yaydığı özel kokular ile adeta doğa sarhoşu olacak ve asla bu özel koydan ayrılmak dahi istemeyeceksiniz.

5Torba Koyu

Doğal güzelliğin yanı sıra plaj ve tarihsel zenginliklerinde bulunduğu koy üzerinde aradığınız pek çok şeyi kolayca bulabilirsiniz.
Torba Koyu, Bodrum

Bodrumun hemen dibinde bulunan Torba koyu, fazla turist almayan keşfedilmemiş doğa harikası bir köşedir. Doğal güzelliğin yanı sıra plaj ve tarihsel zenginliklerinde bulunduğu koy üzerinde aradığınız pek çok şeyi kolayca bulabilirsiniz.

Koylar ve coğrafyayı keşfetmek için Dalaman Havalimanı araba kiralama servisi sitelerini kullanabilirsiniz.

Peki, listede olmayan ve sizin keşfettiğiniz koylar var mı? Öneri ve deneyimlerinizi yorumda bulunarak paylaşın.

2 YORUM YAZILMIŞ

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.