Ortadoğu Gezi Rehberi Kuzey Kıbrıs Gezi Rehberi

Kuzey Kıbrıs Gezi Rehberi

Akdeniz’de Sicilya ve Sardunya adalarından sonra üçüncü büyük ada olma özelliğini taşıyan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü sıcak bir şehir ve bağımsız bir devlet olma özelliği taşıyor. Akdeniz ikliminin etkisi altında olduğu için yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlı geçen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yaşam, alışmış olduğumuz iklim şartlarına sahip olduğu için, eğer ki gezi rotanız içerisinde yer alıyorsa kesinlikle yabancılık çekmeyeceğiniz hava şartlarına sahip olması ile biliniyor.

Toprakları içerisinde yetiştirilen ürünler ile ilgili olarak düzenlemiş olduğu festivallerin yanı sıra K.K.T.C.’de gezilecek yerler; genç ve modern kesime de hitap edebilen sanat ve müzik festivallerine ev sahipliği yapıyor. Deniz turizminin önemli ölçüde katkı sağladığı K.K.T.C.’ne gitmek istiyorsanız, sizlere havanın daha yumuşak olduğu ilkbahar ve sonbahar dönemlerini tavsiye ederim.

Akdeniz’in Popüler Deniz Tatil Yeri

Geçmişten günümüze kadar birçok farklı kültür ile etkileşim içerisinde olmuş olan Kıbrıs mutfağı, bu sebepten ötürü kendine has bir yemek kültürü oluşturamamıştır. Ancak geleneksel tatlarda yapılan değişiklikler ile Kıbrıs mutfağı lezzetli tatlar vermeye başlamış bulunuyor. Sebze yemekleri, ızgaralar, balıklar, hamur işleri ve et yemekleri Kıbrıs mutfağının genel lezzetlerini oluşturuyor. Alışık olduğunuz damak zevkinize hitap eden birçok lezzeti bir arada bulunduran Kıbrıs mutfağında, aradığınız her şeyi rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Sıcak doğası, iklimi, insanları ve lezzetleri ile K.K.T.C. sizlere özlediğiniz aile sıcaklığındaki gezi deneyimini yaşatıyor.

Kıbrıs, Akdeniz’in sıcacık ikliminde tatil severler için çok güzel bir destinasyon. Tarihi kalıntıları, tertemiz kumsalları, doğası ve Türk-Rum ilişkilerini görebileceğiniz doyurucu bir kültürel mirasa ev sahipliği yapıyor. Eşsiz doğası, Dipkarpaz’ın turkuaz renkte pırıl pırıl suları, altın sarısı kumsalları ve tarihi zenginliği ile yılın her ayı Kıbrıs yerli ve yabancı birçok turistin geldiği şirin bir Akdeniz ada ülkesidir.