İran Gezisi Hakkında

Merhaba sevgili dostlar,

2014 yılında Tebriz, Tahran ve İsfahan, 2015 yılında 10 gün süreyle Tebriz, Tahran, Meraga ve Bunab, 2016 yılında 25 gün süreyle Tebriz, Tahran, Kum, Kaşan, İsfahan, Şiraz, Yezd ve Meşhed, 2017 yılında 20 gün süreyle Urmiye, Tebriz, Kendovan, Kazvin, Alamut Kalesi, Tahran, Kum, Kaşan, Abyaneh Köyü, Yezd, Reşt ve Masule Köyü gezisi gerçekleştirmiştim. (Güncelleme: 2018-2023 yılları arasında 7 defa daha İran’da 10 ila 30 gün arasında değişen sürelerde bulundum)

İran’a yaptığım bu gezilerden sonra hazırladığım kapsamlı İran Gezi Rehberi içeriklerinin İran’a gitmeyi düşünenler tarafından aldığım yüzlerce soru ve mail geri bildirimleriyle oldukça fayda sağladığını gördüm.

İran Gezisi Hakkında

Ulaşım, konaklama, gezilecek yerler, yeme içme vb. konular hakkında aldığım sorular neticesinde bu yazıyı yazmayı uygun gördüm. Zira, yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde hemen hemen her gün İran’a seyahat hazırlığında olan insanların sorularına büyük bir keyifle yanıt vermekteyim.

Meraga, Bunab, Tebriz, Tahran, Kum, Kaşan, İsfahan, Şiraz, Yezd ve Meşhed şehirlerine ait gezilecek yerler ve konaklama gibi bilgiler mevcut. Güvenlik, ulaşım, para bozdurma, iletişim ve yeme içme konularına dair fazladan bilgileri site üzerinden sormuş olduğunuz soruları yanıtlayarak veriyorum. E-mail üzerinden ulaşıp soru soranlara yine aynı şekilde geri dönüşler yapmaktayım.

Eğer İran’a bir seyahat planlıyorsanız öncelikle aşağıda yer alan içeriklere mutlaka göz atın.

İran Gezi Rehberi (Güncelleniyor..)

BURSA TV – Ali Mollasalih İle Güne Veda Programı’nda İran’ı Konuştuk

Tebriz’den Bakü’ye Nasıl Gidilir? (Tebriz-Bakü Otobüs Yolculuğu)

İran Gezi Notları (Ulaşım ve Konaklama Bilgileri)

Tebriz-Bakü Otobüs Yolculuğu (Nasıl Gidilir?)

İran’dan Pakistan’a Nasıl Gidilir? (Mirjaveh-Taftan Sınırı)

İran’ı Ziyaret Etmek İçin En İyi 3 Neden

Yezd Gezi Rehberi

Tebriz Gezi Rehberi

Tahran Gezi Rehberi

Şiraz Gezi Rehberi

Kum Gezi Rehberi

Meşhed Gezi Rehberi

Kaşan Gezi Rehberi

İsfahan Gezi Rehberi

İran gezisi hakkında tüm sorularınızı site içerisindeki ilgili yazılara yorum yorum yazarak sorabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmak için her zaman buradayım.

4 YORUM YAZILMIŞ

 1. Merhaba,

  Nasılsınız? Ben arkadaşlarımla sömestr tatilinde İran’a gideceğiz kısmetse. Otel araştırıyorum. Otellere rezervasyon yapabileceğim bir site önerebilir misiniz? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Kezban Hanım,

   Teşekkürler iyiyim. Siz de iyisinizdir umarım? İran otelleri ne yazık ki İnternet üzerinde yer almıyor. Booking gibi yerlerde çıkanlar da çok fazla fiyatlı. Dolayısıyla İran otellerine bir rezervasyon ne yazık ki yapamayacaksınız. Ancak, sömestr tatilinde İran’a gideceğinizden dolayı ve kış sezonu olması nedeniyle İran’da otellerde boş yer bulabilirsiniz. Gider gitmez bulunduğunuz şehirde bütçenize uygun olduğunu düşündüğünüz bir otele oradayken konaklamanızı garantiye alabilirsiniz.

   • Çok teşekkür ederim. Gittiğimizde deneyelim o halde. Siteniz de İran’a gidecekler için çok kapsamlı hazırlanmış. Emeklerinize sağlık. İyi çalışmalar dilerim.

Yazıya ilişkin düşüncelerinizi yazabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.