İran Gezisi Hakkında

Merhaba arkadaşlar,

2015 yılında 10 gün: Tebriz, Tahran, Meraga ve Bunab, 2016 yılında 25 gün: Tebriz, Tahran, Kom, Kaşan, İsfahan, Şiraz, Yezd ve Meşhed, 2017 yılında 20 gün: Urmiye, Tebriz, Kendovan, Kazvin, Alamut Kalesi, Tahran, Kum, Kaşan, Abyane Köyü, Yezd, Reşt ve Masule Köyü gezisi gerçekleştirmiştim. İran seyahatlerim dönüşü hazırladığım kapsamlı İran Gezi Rehberi yazılarının İran’a gitmeyi düşünenlerden tarafından aldığım yüzlerce soru, mail ve teşekkür yazılarıyla oldukça fayda sağladığını gördüm. Öncelikle ilginiz için hepinize sonsuz teşekkürlerimi, sevgilerimi iletiyorum.

İran Gezisi Hakkında

Ulaşımdan, konaklamaya, güvenlik ve gezilecek yerler hakkında aldığım sorular neticesinde bu makaleyi yazmayı uygun gördüm. Zira yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde hemen hemen her gün İran’a seyahat hazırlığında olan insanların sorularına büyük bir keyifle yanıt vermekteyim.

Maraga, Bonab, Tebriz, Tahran Qom, Kaşhan, İsfahan, Şiraz, Yezd ve Meşhed şehirlerine ait gezilecek yerler ve konaklama gibi bilgiler mevcut. Güvenlik, ulaşım, para bozdurma, iletişim ve yeme-içme konularına ait ekstra bilgileri yorum ve e-posta yanıtlarına ek olarak iliştirmekteyim.

İran’a bir seyahat planlıyorsanız öncelikle aşağıda yer alan makaleleri;

İran Gezi Rehberi (Güncelleniyor)

BURSA TV – Ali Mollasalih İle Güne Veda Programı’nda İran’ı Konuştuk

Tebriz’den Bakü’ye Nasıl Gidilir? (Tebriz-Bakü Otobüs Yolculuğu)

İran Gezi Notları (Ulaşım ve Konaklama Bilgileri)

Tebriz-Bakü Otobüs Yolculuğu (Nasıl Gidilir?)

İran’dan Pakistan’a Nasıl Gidilir? (Mirjaveh-Taftan Sınırı)

İran’ı Ziyaret Etmek İçin En İyi 3 Neden

Yezd Gezi Rehberi

Tebriz Gezi Rehberi

Tahran Gezi Rehberi

Şiraz Gezi Rehberi

Kum Gezi Rehberi

Meşhed Gezi Rehberi

Kaşan Gezi Rehberi

İsfahan Gezi Rehberi

okuyunuz. İran gezisi hakkında aklınıza takılan tüm soruları bu makaleye yorum olarak yazabilir ve iletişim menüsünden bana ulaşarak detayları talep edebilirsiniz.

Değerlendirme
İran Gezisi Hakkında Merak Ettiklerinizi Fatih Kibar Yanıtlıyor
❝Mütemadiyen düşünür, çok okur ve çok gezer.❞ Hadigez.com ve İrangezirehberi.com kurucu, seyahat yazarı ve İran tur rehberi.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.